Çözüldü Gizli yazıların bulunduğu kitabın adı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cthulhussy

Centipat
Arkadaşlar bir kitap okumuştum eskiden, öncelikle en büyük farkı gizli yazıların bulunmasıydı, kitabın içinden çıkan bir şeffaf kağıt sayesinde okuyabiliyordunuz öbür türlü görünmüyordu bazı yazılar, ve ana karakterimiz yoktu. Ana ekibimiz vardı 3 veya 4 kişi olması lazım, kale gibi bir yerde yaşıyorlardı, bir kısımda müzeye giriyorlardı mumyalar canlanıyordu müzede, bekçi falan da vardı. Başka bir bölümde ise bir kaleye gidiyorlardı, kalenin içindeki köyün barında oda kiralıyorlardı. Sonra çıkıp bataklıktan geçmeye çalışırken gökyüzünde bir şey(ler) beliriyordu (ne olduğunu inanın hatırlamıyorum), başka bir kısımda ise hayaletli bir şatoda kıvrımlı merdivenlerden iniyorlardı. O klasik inerken hayaletin gölgesinin merdiven duvarına yansıma durumu vardı. Tek hatırlayabildiğim bunlar. Yardımcı olabilecek var mı? Kafayı yiyeceğim vallahi hatırlayamadığım için.

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar bir kitap okumuştum eskiden, öncelikle en büyük farkı gizli yazıların bulunmasıydı, kitabın içinden çıkan bir şeffaf kağıt sayesinde okuyabiliyordunuz öbür türlü görünmüyordu yazılar, ve ana karakterimiz yoktu. Ana ekibimiz vardı 3 veya 4 kişi olması lazım, kale gibi bir yerde yaşıyorlardı, bir kısımda müzeye giriyorlardı mumyalar canlanıyordu müzede, bekçi falan da vardı. Başka bir bölümde ise bir kaleye gidiyorlardı, kalenin içindeki köyün barında oda kiralıyorlardı. Sonra çıkıp bataklıktan geçmeye çalışırken gökyüzünde bir şey(ler) beliriyordu (ne olduğunu inanın hatırlamıyorum), başka bir kısımda ise hayaletli bir şatoda kıvrımlı merdivenlerden iniyorlardı. O klasik inerken hayaletin gölgesinin merdiven duvarına yansıma durumu vardı. Tek hatırlayabildiğim bunlar. Yardımcı olabilecek var mı? Kafayı yiyeceğim vallahi hatırlayamadığım için.

Korku Kulübü olması gerek ben ilkokuldayken okuduğumu hatırlıyorum.
Tam bir Thomas Brezina aşığıydım hikaye tarzını sevdiyseniz asıl kalın kitaplarına bakın derim bunlar onların yanında bebek işi kalıyor :D
Arkadaşlar bir kitap okumuştum eskiden, öncelikle en büyük farkı gizli yazıların bulunmasıydı, kitabın içinden çıkan bir şeffaf kağıt sayesinde okuyabiliyordunuz öbür türlü görünmüyordu yazılar, ve ana karakterimiz yoktu. Ana ekibimiz vardı 3 veya 4 kişi olması lazım, kale gibi bir yerde yaşıyorlardı, bir kısımda müzeye giriyorlardı mumyalar canlanıyordu müzede, bekçi falan da vardı. Başka bir bölümde ise bir kaleye gidiyorlardı, kalenin içindeki köyün barında oda kiralıyorlardı. Sonra çıkıp bataklıktan geçmeye çalışırken gökyüzünde bir şey(ler) beliriyordu (ne olduğunu inanın hatırlamıyorum), başka bir kısımda ise hayaletli bir şatoda kıvrımlı merdivenlerden iniyorlardı. O klasik inerken hayaletin gölgesinin merdiven duvarına yansıma durumu vardı. Tek hatırlayabildiğim bunlar. Yardımcı olabilecek var mı? Kafayı yiyeceğim vallahi hatırlayamadığım için.

Tam bir Thomas Brezina aşığıydım hikaye tarzını sevdiyseniz asıl kalın kitaplarına bakın derim bunlar onların yanında bebek işi kalıyor :D

Çözüm
Oh be, ne kadar teşekkür etsem az hocam çok sağ olun. Gerçekten buymuş, sonunda buldum be! Çocuk kitabı falan olsa da yine de bir daha alıp okuyacağım nostalji yapmak için, yemin ediyorum öyle rahatladım ki şu an yazılara dökemiyorum bile. Bu tarz kafama bir şey girdiğinde sürekli meşgul eder beni, neyse ki bu öyle uzun sürmedi :D

İyi oldu sağ olun.

Oh be, ne kadar teşekkür etsem az hocam çok sağ olun. Gerçekten buymuş, sonunda buldum be! Çocuk kitabı falan olsa da yine de bir daha alıp okuyacağım nostalji yapmak için, yemin ediyorum öyle rahatladım ki şu an yazılara dökemiyorum bile. Bu tarz kafama bir şey girdiğinde sürekli meşgul eder beni, neyse ki bu öyle uzun sürmedi :D

Linki buyrun.

Ohhhh be, ne kadar teşekkür etsem azdır hocam çok sağ olun gerçekten buymuş, sonunda buldum be! Çocuk kitabı falan olsa da yine de bir daha alıp okuyacağım nostalji yapmak için, yemin ediyorum öyle rahatladım ki şu an yazılara dökemiyorum bile :D bu tarz kafama bir şey girdiğinde sürekli meşgul eder beni neyse ki bu öyle uzun sürmedi :D

Ne demek, hangimiz ''OHAAA'' diyerek kankamıza göstermedik ki o filigranı görünce :D

Bu da asıl kitapları dediğim serinin linki kapak tasarımı Ejderhanın Hazinesi gibi olanlar dediğim seri.

Yeni konular

Geri
Yukarı