Gizliliği ve güvenliği en üst düzeyde tutan tarayıcı nedir?

Tarayıcı kullanarak SSD ölüyorsa, bilgisayarın güç tuşuna hiç basmayalım ki elektron aşınması meydana gelmesin. Böyle saçma şeyleri kafanıza takmayın. Kaldı ki aynı hurafe Chromium için de çıkmıştı. 2016'dan kalma haberlerden bahsediyoruz. Aradan 5 sene geçmiş. Önbelleğe fazla veri yazıyor diye SSD ömrü kısalmaz.

Sorunuzun cevabına gelirsek, eklenti desteğini düzgün sunan ve eli yüzü düzgün bir tarayıcıya henüz rastlayamadım. Özgür yazılım olmasına dikkat edin eğer gizlilik takıntınız varsa.

Brave ve Firefox en makul seçenekler. Ama ikisinin de hoş olmayan özellikleri oluyor. Brave'in BAT ile ilgili sıkıntıları oldu. Firefox desek arama listesine reklam çıkacağı haberleri vardı geçenlerde.

Ne için dediniz ki? Ben sadece gizlilik ve güvenlik istiyorum.
Günümüzde gizlilik o kadar kolay değil.
Windows'u sileceksin. GNU/Linux işletim sistemi kullanacaksın, sadece açık kaynaklı program kullanacaksın, tarayıcıda javascript açtığın siteleri sınırlayacaksın, VPN/Tor kullanacaksın vs.
Açık kaynaklı BIOS destekleyen laptopa kadar uzar gider.

Günümüzde gizlilik o kadar kolay değil.
Windows'u sileceksin. GNU/Linux işletim sistemi kullanacaksın, sadece açık kaynaklı program kullanacaksın, tarayıcıda javascript açtığın siteleri sınırlayacaksın, VPN/Tor kullanacaksın vs.
Açık kaynaklı BIOS destekleyen laptopa kadar uzar gider.
Ben de son zamanlarda her şeyin gizlisini ve açık kaynaklısını aramaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı