GL75 1660 Ti MSI cihaza 12 bin TL verilir mi?

VolkanBey20

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar İtopya'da bir cihaz indirime girmiş ve 4 tane kaldı gözüküyor GL 75 Leopard modeli 17.3 ekran i7 10750H 16 RAM 512 SSD ve 1660 Ti ekran kartı var. Hepsiburada aynı laptop 15 bin üstü sizce alınır mı yoksa illa RTX ekran kartlımı bakayım bekliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaynak?

12K'ya meh bence. 1660Ti çok çok iyi bir kart değil. Maksimum bütçen nedir?
Maks 14 15K bütcem var tabi ne kadar düşük olsa iyide 12K lara RTX 2060 lı cihazlar var fakat ben 17.3 ekran istediğim için bulamıyorum o fiyatlara 😀 Birde Msi olsun diyorum ama Sanırım alınabilecek 14k ya lenovo var en iyi
Farklı bir model ile karıştırmışım, kusura bakmayın hocam düzenliyorum mesajımı.

Benim duyduğum GF serisiydi o ısınanlar

Birde bu cihaz var sırf 15.6 Diye elim varmıyor sipariş vermeye 😅

Son düzenleme:
Maksimum 14 15K bütcem var tabii ne kadar düşük olsa iyide 12Klara RTX 2060'lı cihazlar var fakat ben 17.3 ekran istediğim için bulamıyorum o fiyatlara 😀 bir de MSI olsun diyorum ama Sanırım alınabilecek 14K ya Lenovo var en iyi

Benim duyduğum GF serisiydi o ısınanlar

Bir de bu cihaz var sırf 15.6 diye elim varmıyor sipariş vermeye 😅

Kesinlikle bunu alın, muhtemelen sizin modelde %45 NTSC panel var, kötülüğünü şöyle özetleyeyim yeşil renkler neredeyse yok, ek olarak GL65 serisinde 115W RTX olması gerekiyor bu kartlar da neredeyse RTX 3060 80W kartları yakalıyor. Bu fiyata Max-P olmayan 3060 serisinden bir tık geride bir cihaz almış oluyorsunuz.

Kesinlikle bunu alın, muhtemelen sizin modelde %45 NTSC panel var, kötülüğünü şöyle özetleyeyim yeşil renkler neredeyse yok, ek olarak GL65 serisinde 115W RTX olması gerekiyor bu kartlar da neredeyse RTX 3060 80W kartları yakalıyor. Bu fiyata Max-P olmayan 3060 serisinden bir tık geride bir cihaz almış oluyorsunuz.
Peki hocam panelin nasıl olmasını tavsiye edersiniz Msi alırken açıkcası ben bakıyorum GL65 özelliklerine veya GL75 özelliklerine normal işlemci ekran kartı ram bunlara bakıyorum birisi 15.6 birisi 17.3 serisi gidip panelin dediğiniz gibi %45 NTCS olmasına falan bakmıyorum yalan yok ama bundan sonra dikkat ederim önerdiğiniz nedir ne yazması hangi özellikte olması ?

Peki hocam panelin nasıl olmasını tavsiye edersiniz MSI alırken açıkcası ben bakıyorum GL65 özelliklerine veya GL75 özelliklerine normal işlemci ekran kartı RAM bunlara bakıyorum birisi 15.6 birisi 17.3 serisi gidip panelin dediğiniz gibi %45 NTCS olmasına falan bakmıyorum yalan yok ama bundan sonra dikkat ederim önerdiğiniz nedir ne yazması hangi özellikte olması?

IPS-level TN panelleri de test ettim aynı IPS gibi alınabilir, ancak ben yine de IPS tercih ederim, kontrast oranı ise 1000:1 tercih edin parlaklık (nit) değeri ise 300~500 olan panelleri tercih edin. %45 NTSC (~%60 sRGB)' lere hiç yaklaşmanızı tavsiye etmem, 300 dolarlık günlük kullanım notebooklarında' da bu paneller kullanılıyor oyun laptoplarına kesinlikle gitmiyor.

Hocam MSI GL65-75 ikisinde de %45 NTSC yok muydu?

Geri
Yukarı