Glukoz değeri nasıl?

S.Aslan

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, işe girerken sağlık raporu istemişlerdi. Bugün rapor çıktı, glukoz değerim 60 çıktı. Refarans aralığı ise 74-100. Ne oluyor bilgisi olan var mı acaba?

Çok düşük yani şöyle anlatayım; 50mg/L'nin altında zaten tıpta hipoglisemi olarak adlandırılıyor yani halk arasında kan şekeri düşmesi olarak bilinir. Çarpıntı, halsizlik, baş dönmesi, göz kararması gibi belirtileri oluyor fakat sanırım sizde böyle bir belirti yok.

İlk defa bu kadar düşük bir açlık kan şekeri görüyorum. Boy ve kilonuzu merak ettim açıkçası.

Çok düşük yani şöyle anlatayım; 50mg/L'nin altında zaten tıpta hipoglisemi olarak adlandırılıyor yani halk arasında kan şekeri düşmesi olarak bilinir. Çarpıntı, halsizlik, baş dönmesi, göz kararması gibi belirtileri oluyor fakat sanırım sizde böyle bir belirti yok.

İlk defa bu kadar düşük bir açlık kan şekeri görüyorum. Boy ve kilonuzu merak ettim açıkçası.

1.79 72 kiloyum hocam.

Bir kez daha ölçtürün, yine düşük çıkarsa dahiliyeye bir gidin. Bazen farklı hastalıklar kan şekeri düşüklüğü ile seyredebiliyor, gözden kaçmasın.

Genelde yukarıda da denildiği gibi 50-55'in altında olup yanında belirtiler olursa buna hipoglisemi diyoruz. Sizinki normalin altında ama tam olarak da düşük değil, yakın zamanda uygunsanız bir kontrol görülse fena olmaz diye düşünüyorum, ya da en azından aile hekimize gidin değerlendirsin.

Geri
Yukarı