GM 20 Pro'dan iPhone 7 32 GB Modeline Geçmek Mantıklı mı?

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 12 Ekim tarihinde operatörden satın aldığım GM 20 Pro'dan memnun değilim. 5-6 yıllık iPhone 6S bile bu telefondan daha iyidir bence.

Memnun olmama sebeplerim ise şunlar:
- Gece çekimi tam anlamıyla berbat, görüntü tamamen nokta nokta oluyor. Eskiden kullandığım GM 5 Plus modelinin bile gece çekimi çok daha iyiydi.
- Sadece 1080P video çekimi yapabilmesi, bunu satın aldığımda bilmiyorum. Benim, 4K 30 FPS veya 1080P 60 FPS çekim yapabilen bir telefona ihtiyacım var.
- Giriş seviyesi bir SoC kullanması.
- Gorilla Glass bile mevcut değilmiş. Bunları satın almadan önce bilmiyordum.

Bu cihazın bu kadar kötü olduğunu satın aldığımda bilmiyordum, her gün kendi kendime: "Keşke Realme 6 alsaydım." diyorum. Artık telefonun yüzüne bile bakmaz oldum. Psikolojim bozulmaya başladı.

Arkadaşlar evet, birden çok konu açtım. Çok ama çok pişmanım. Cihazı elden çıkarıp işlemcisi ve kamerası çok daha iyi olan 2.el bir iPhone 7 32 GB modeli ile değiştirmek istiyorum. Sizce mantıklı mı?

Yıllar önce GM Discovery kullanmıştım. Öylesine rezil bir modeldi ki soket derdinden telefonu kullanamaz olmuştum. Onu satıp iPhone 5s’ e geçtiğimde görmüştüm kalitenin farkını. GM 20 Pro nasıl bilmiyorum açıkçası, ancak iPhone 7’nin bariz çok daha iyi olduğundan eminim. Bütçen nedir bilmiyorum ancak alınmışken 7 Plus mı alsan? Kamera, şarj vs. olayından dolayı söylüyorum çok daha başarılı.

Model olarak yerli marka telefon alinmaz GM Casper ve Vestel venus gibi bu firmalar yazilim destegi vermiyor cop satıyorlar.

Son düzenleme:
iPhone 8 ve aşağısı alınmamalı bence artık. Gece çekiminde de iPhone 7 o kadar başarılı değil.
Aslında, gece çekimi o kadar da önemli değil benim için. Ben sadece, telefonun gece çekiminin ne kadar berbat ötesi olduğunu söylemek istedim.

iPhone 7'nin daha iyi bir işlemciye, kameraya ve metal kasaya sahip olmasından dolayı değiştirmek istiyorum.

2000 TL bandında satılacak telefonun yanına 5000 TL telefon önermek pek hoş olmamış. Aradaki fiyat farkını verecekseniz dediğiniz gibi mantıklı olabilir :)
Ben sadece öneride bulundum ama asıl siz verinde fiyat farkını arkadaşın yüzü gülsün 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı