GM 8 lineage OS 18.1 şarj tüketimi %200 arttı

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Diğer konuda cihaz bayağı çökmüştü sonradan bir arkadaştan yardım alıp lineage 18.1 yükledim tabii şöyle bir sorun var, fazla şarj tüketiyor.
Neredeyse şarj tüketimi %200 arttı bilmiyorum bütün Custom(bu Custom olmayabilir)ROM'larda böyle mi(5 sene önce S3 S5 ROM attım aynı sorun onda da vardı) bunun halletmenin bir yolu var mı?

Benim elimde olan batarya takibi yapan bir program var. Telefonun ne kadar hızlı şarj olduğu aynı şekilde ne kadar şarj tükettiğini falan gösteriyor.
Stock ROM'da şarj tüketimi saniye başı 18 15 20 ma(miliamper) civarı tüketiyor hele uyku modun da daha da düşmekte.
Şu an lineage 18.1 Android 11 de boşta iken 120 150 160 civarı şarj tüketimi var hele oyun açarsam 800 ma fırlıyor üstüne ağır bir oyun açsam(örnk: PUBG) tüketim rahat rahat 1 amperi geçer cihaz çok hoş oldu insan kullanırken zevk alıyor ama bu şarj sorunu hakikaten can sıkabiliyor bunun çözmenin bir yolu var mı?

Eğer ki yoksa gene burada stock ROM nasıl yüklenir konusu açmam gerekebilir.

Numara arama ekranındaki klavyeden *#0228# kodunu tıkla, Quick Start diye bir ekran gelecek, ona tıkla, tıkladığında şarj göstergen artacak ya da azalacak. İki defa üst üste aynı batarya değerini aldığında telefonu şarja tak tamamen doldur, telefona da şarjdayken karışma.

Teşekkürler hemen deneyeceğim. Şu an şarj 77 falan yine de tam dolum yapayım mı?

Yanlışım yoksa bu kodu arama yerine yazılması gerek az önce yazdım geçersiz hatası verdi.
@DarKSaGaa

Bu konuda bir firkriniz var mı? Hatta burada onunla ilgili konu açılmış bu hatayı almanda ki sebep kullandığım operatör ile ilgisi var mı?

Son düzenleme:
Teşekkürler hemen deneyeceğim. Şu an şarj 77 falan yine de tam dolum yapayım mı?

Yanlışım yoksa bu kodu arama yerine yazılması gerek az önce yazdım geçersiz hatası verdi.
@DarKSaGaa

Bu konuda bir firkriniz var mı? Hatta burada onunla ilgili konu açılmış bu hatayı almanda ki sebep kullandığım operatör ile ilgisi var mı?
Operatör ile alakası yok, LineageOS ile alakalı birşey olmalı. Şöyle birşey yapın : Full parlaklık ile şarjı %1'e kadar indirin, sonra şarj cihazını hazırda bekletin %1 olunca. Şarj tamami ile bitince şarjdayken açın bırakın tam dolsun ama dolana kadar kurcalamayın. Bu işlemi 2 kere yapıp yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı