GM27-FQS İncelemesinde Ne görmek isterseniz?

Voiljin

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

An itibarıyla Cooler Master 27" GM27-FQS satın almış bulunmaktayım. Forumda da bu monitörün kullanıcı deneyimlerini içeren bir inceleme konusu bulunmamakta. Hatta bazı "konularda" insanlar bu monitöre temkinli yaklaşmakta çünkü bilgi azlığı ile birlikte endişe mevcut.

Bu kapsamda önümüzdeki günlerde bu konu altında monitörün detaylı incelemesini yapmayı planlıyorum fakat; elimde monitörü 2K'da kullanabileceğim bir ekran kartı yok, önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde de ekran kartını satın almayı planlıyorum.

Bu süreç içerisinde sizlerden bir ricam var; daha önce böyle bir şey yapmadığım için yapacağım incelemenin sınırlarını hep birlikte belirleyelim istiyorum. Örneğin incelemenin konu başlıklarını birlikte oluşturabiliriz.
Monitöre dair merak ettiğiniz konu başlıklarını, incelemelerin ne şekilde yapılacağı ile ilgili detaylı görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Özellikle sizin desteğinizi bekliyorum :) @Saint Lucia @Cooler Master Türkiye

Ürün Linki

Hepinize iyi Sosyaller, beklemede kalın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun güle güle günlerde kullanın. 🌹
Beğendiğim bir monitör olduğunu daha önce açıklamıştım. 2 saat kadar kullanma deneyimim olmuştu ve beğenmiştim. Ben biraz görünüşe önem veriyorum.
İnceleme olarak Ali hocamızın paylaştığı bir video var. Tek referans olarak onu görebiliyoruz. Kendinde görmüşsündür.
Forumda senden başka alan bir kişi daha var fakat aktif değil. Dediğiniz gibi pek görüş alamadık ve feedback alamadık.
Sizlerden referans olacak çok kafa bulandırmayan yeterli düzeyde bir inceleme görmek güzel olur.
Başlık olarak "Cooler Master GM27-FQS monitör incelemesi" yazman yeterli.
Sonra düşüncelerini paylaş. İlk bakış olarak değerlendir. Giriş kısmı olsun.
Bağlantılarını ve özelliklerini paylaş.
OSD menüsü kullanımını basitçe paylaş.
Sağdan-soldan-yukarıdan-aşağıya görüş açılarını paylaş.
RGB nasıl görünüyor ve nasıl kullanılıyor, özellikleri nelerdir? Bağlantısı nasıl oluyor bunlar önemli.
Sonra güzel bir masaüstü resmi ile karşıdan bakış paylaş.
Ardından testlere geç.
UFO testi, ölü piksel, ışık sızması. Özellikle ışık sızması (IPS glow) ve ghosting önemli bir test.
Dış panel ve stant kalitesine değinebilirsin.
Renk konusuna değinebilirsin.
Son yorumunu yapıp gelecek sorulara cevap verebilirim deyip konuyu bitirirsin.👍
Heyecanla bekliyorum.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun güle güle günlerde kullanın. 🌹
Beğendiğim bir monitör olduğunu daha önce açıklamıştım. 2 saat kadar kullanma deneyimim olmuştu ve beğenmiştim. Ben biraz görünüşe önem veriyorum.
İnceleme olarak Ali hocamızın paylaştığı bir video var. Tek referans olarak onu görebiliyoruz. Kendinde görmüşsündür.
Forumda senden başka alan bir kişi daha var fakat aktif değil. Dediğiniz gibi pek görüş alamadık ve feedback alamadık.
Sizlerden referans olacak çok kafa bulandırmayan yeterli düzeyde bir inceleme görmek güzel olur.
Başlık olarak "Cooler Master GM27-FQS monitör incelemesi" yazman yeterli.
Sonra düşüncelerini paylaş. İlk bakış olarak değerlendir. Giriş kısmı olsun.
Bağlantılarını ve özelliklerini paylaş.
OSD menüsü kullanımını basitçe paylaş.
Sağdan-soldan-yukarıdan-aşağıya görüş açılarını paylaş.
RGB nasıl görünüyor ve nasıl kullanılıyor, özellikleri nelerdir? Bağlantısı nasıl oluyor bunlar önemli.
Sonra güzel bir masaüstü resmi ile karşıdan bakış paylaş.
Ardından testlere geç.
UFO testi, ölü piksel, ışık sızması. Özellikle ışık sızması (IPS glow) ve ghosting önemli bir test.
Dış panel ve stant kalitesine değinebilirsin.
Renk konusuna değinebilirsin.
Son yorumunu yapıp gelecek sorulara cevap verebilirim deyip konuyu bitirirsin.👍
Heyecanla bekliyorum.
Testleri yaparken OSD menüsünden parlaklık, renk vs gibi ayarları yapmalı mıyım ? Ya da günlük kullanımda da yapmam gereken tavsiye edilen ayarlar var mıdır ? Yoksa default ayarlarda testleri yapıp günlük kullanımda da bu şekilde mi devam etmeliyim ?

Desteklerin için de ayrıca teşekkür ederim.

Testleri yaparken OSD menüsünden parlaklık, renk vs gibi ayarları yapmalı mıyım? Ya da günlük kullanımda da yapmam gereken tavsiye edilen ayarlar var mıdır? Yoksa default ayarlarda testleri yapıp günlük kullanımda da bu şekilde mi devam etmeliyim?

Desteklerin için de ayrıca teşekkür ederim.

Tavsiye edilen bir ayar yok. Kendi renk kalibrasyonu zaten dengeli. Sadece oyun, film, HDR, yarış gibi seçeneklerden gözüne hoş geleni ayarlayabilirsin. Fakat ayarsız kullanmak ilk bakışta daha iyi. Belki uyguladığın ayarları konunun sonunda belirtebilirsin. Şunu şöyle yaptım daha iyi oldu gibisinden.

Geri
Yukarı