GM8'de kulağa yaklaştırınca ekran kapanma seçeneği nasıl kapatılır?

Ryuji Aisaka

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da sorduğum gibi. Telefonu kulağıma yaklaştırınca ekran kapanmıyor ve benim telefonun ön kamerası bozuk. Ve hep kulağa yaklaştırılmış gibi algılıyor görüntü alamadığı için. Nasıl kapatabilirim? GM8 telefon.

Hocam olay kamera değil sesnsör ekran koruyucu varsa üzerini kapatıyor mu kapatmıyor mu bakın.

Başlıkta yanlış çevirilmiş telefonun kamerası bozuk gizlilikden dolayı bant ile kapattım o bantta içine işledi sanırım bozuldu ve bu olay konuşma uygulamarında canımı çok sıkıyor.

Başlıkta yanlış çevirilmiş telefonun kamerası bozuk gizlilikden dolayı bant ile kapattım o bantta içine işledi sanırım bozuldu ve bu olay konuşma uygulamarında canımı çok sıkıyor.

Arkadaşın dediği gibi kameradan kaynaklı değil sorun kapattığınız bant sensörün üzerine geliyor mu?

Hocam o

Kulağa gelince kapanması sensörün bir şey algılaması demek. Siz sensöre de sürdünüz mü bandı telefonlarda sensör çalışır.

Olabilir. Bir de koruyucu cam var mı telefonunuzun üzerinde.

Var ama o hiç sorun çıkarmamıştı o kadar şeffaf cam ki ben koruyucu cam olduğunu sonra öğrenmiştim.
Ekran koruyucu varsa çıkartın senörün olduğu yeri güzelce silin düzelmezse garantiye gönderin.

O otomatik ekran kapama olayını kapatmanın bir yolu yok mu?

Var ama o hiç sorun çıkarmamıştı o kadar şeffaf cam ki ben koruyucu cam olduğunu sonra öğrenmiştim.

O otomatik ekran kapama olayını kapatmanın bir yolu yok mu?

Hocam benim eski Casper da öyleydi sensörün önü çatlamıştı bulamayınca sattım ama bayağı aramıştım yok sanırım Android sürümü kaç?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı