Gmail erişimi var, ama şifre değiştirilmiyor

Gamerüs

Hectopat
Merhabalar, bugün Gmail'imin şifresini unuttuğumu fark ettim, oynadığım oyunların hepsi bu maile bağlı fakat mailin şifresini unuttum, bir tek telefondan maile erişimim var fakat telefonum bozulursa ya da değiştirirsem hesaplarım gidecek. Nasıl şifremi kurtaracağım bir yolu varsa bana yardım edin. İyi akşamlar iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bugün Gmail'imin şifresini unuttuğumu fark ettim, oynadığım oyunların hepsi bu maile bağlı fakat mailin şifresini unuttum, bir tek telefondan maile erişimim var fakat telefonum bozulursa ya da değiştirirsem hesaplarım gidecek. Nasıl şifremi kurtaracağım bir yolu varsa bana yardım edin. İyi akşamlar iyi forumlar.
Google destek?

Telefondan 2. e-posta (kurtarma e-postası) ekleyin, şifremi unuttum deyip bahsettiğiniz e-posta adresinizi yazın. Sonra kurtarma e-postasıyla ilgili bir şey demesi gerekli. Kurtarma e-postasına gelen maildeki kodla yeni şifre oluşturun. Kurtarma e-postası yerine Gmail'e telefon numarası da ekleyerek olabiliyor galiba. Ancak ben zamanında böyle çözmüştüm aynı sorunu.

Telefon numaranız maile bağlı degil mi zaten ?

Eğer sonrada mail için şifre sıfırlama vs yapar da güvenlik için oturum açılan cihazdan giriş istenir "bunu yapan bendim" yazısı vs gibi bir onay yapılması gerekirse, o zaman sorun olabilir. Bu yüzden kurtarma maili eklemeniz şart.

Bunun üzerinde bir deneme yapın. Bir nevi prova/tatbikat gibi; olur da sıkıntı yaşarsanız neler yapmanız gerekir gibi.

Güvenlik için telefon numaranızı eklemeniz ve onaylamanız yeterli. Şifreniz çalınsa bile geri alabilirsiniz bu durumda.

Geri
Yukarı