GMail Youtube ve Chrome hesaplarını ayırmak mümkün mü?

Malekith

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Google iyice suyunu çıkartmaya başladı işin. GMail veya YouTube'dan doğru Google hesabıma giriş yapıyorum, otomatik olarak Google Chrome'da da hesaba giriş yapıyor. Google Chrome'da hesaptan çıkış yapıyorum bu sefer GMail ve YouTube'dan da çıkış yapıyor. Piyasayı Android, Chrome gibi şeyler ile domine ediyorlar ve sanki kendi diktatörlüklerini kurmuş gibiler. Yok mu bu hesapları ayırmanın yolu, Opera önermeyin lütfen Chrome'dan beter kendisi.

Çözüm
Komik. Opera'nın üstüne kurulu olduğu Chromium temeli zaten Google tarafından geliştiriliyor. Piyasayı domine eden adamların Opera'dan daha tecrübesiz olduğunu sanmıyorum.

Soruna gelirsem, ayarlarda "Chrome ile giriş yapmaya izin ver" gibi bir şey olması lazım. Onu bir kapatıp deneyebilirsiniz. Bir çözümü var mı ben de bilmiyorum ne yazık ki.
Google iyice suyunu çıkartmaya başladı işin. GMail veya YouTube'dan doğru Google hesabıma giriş yapıyorum, otomatik olarak Google Chrome'da da hesaba giriş yapıyor. Google Chrome'da hesaptan çıkış yapıyorum bu sefer GMail ve YouTube'dan da çıkış yapıyor. Piyasayı Android, Chrome gibi şeyler ile domine ediyorlar ve sanki kendi diktatörlüklerini kurmuş gibiler. Yok mu bu hesapları ayırmanın yolu, Opera önermeyin lütfen Chrome'dan beter kendisi.
Neden Opera'nın Chrome'dan beter olduğunu düşünüyorsunuz? Uzun zamandır Opera kullanıyorum ve ondan önce de uzun zaman Chrome kullandım, Opera her yönden Chrome dan daha kaliteli.

Neden Opera'nın Chrome'dan beter olduğunu düşünüyorsunuz? Uzun zamandır Opera kullanıyorum ve ondan önce de uzun zaman Chrome kullandım, Opera her yönden Chrome dan daha kaliteli.
Chrome kadar hızlı gelişemiyorlar, bir VPN servisleri var diye övünüyorlarda bir kez işimi gördüğü söylenemez hep yavaş çalışıyor internetim yavaş olmamasına rağmen. Ayrıca Chrome eklentileri Opera'ya eklenebiliyor ancak kararlı çalışmayanlar oluyor.

Chrome kadar hızlı gelişemiyorlar, bir VPN servisleri var diye övünüyorlarda bir kez işimi gördüğü söylenemez hep yavaş çalışıyor internetim yavaş olmamasına rağmen. Ayrıca Chrome eklentileri Opera'ya eklenebiliyor ancak kararlı çalışmayanlar oluyor.
Opera yavaş gelişiyor çünkü zaten gelişmiş bir tarayıcı, bu halde bile gayet yeterli seviyede güncelleme alıyor, Chrome'un hızlı gelişmesinin nedeni eksiklerinin çok olup diğer tarayıcıların tecrübe seviyesinde olmaması.

Komik. Opera'nın üstüne kurulu olduğu Chromium temeli zaten Google tarafından geliştiriliyor. Piyasayı domine eden adamların Opera'dan daha tecrübesiz olduğunu sanmıyorum.

Soruna gelirsem, ayarlarda "Chrome ile giriş yapmaya izin ver" gibi bir şey olması lazım. Onu bir kapatıp deneyebilirsiniz. Bir çözümü var mı ben de bilmiyorum ne yazık ki.

Çözüm
Gmail, Youtube ve Chrome hesapları birbirine bağlı olduğundan bir çözüm yok gibi duruyor.
Yani olay tarayıcıdan bağımsız işliyor diyebilirim. Youtube ve Chrome için bir şey yapamazsın. Ama mail adresi olarak Outlook ya da Yahoo tercih edebilirsin.

Opera gelişmiş bir tarayıcı olduğundan değil. Gerçek geliştiricileri Çinlilere sattığından beri berbat gelişiyor.
Opera geliştirici ekibi şu anda Vivaldi geliştiriyor. Opera takıntınız yoksa bakmanızı öneririm.
Opera Chromium alt yapısını en kötü kullanan tarayıcı olabilir. Yer yer performans sorunları yaşatıyor. Ayrıca Brave, Vivaldi vb. Chromium alt yapısı kullanan tarayıcılara göre geri kalmış reklam engelleyicisi ve yavaş VPN dışında bir artısı yok.

Ayarları kurcalamıştım en başta ama sanırım burayı atlamışım @acv ayarlarda böyle bir şey gördüğünü söyleyince tekrar baktım ve bunun için bir ayar bulunmaktaymış. Ayarı kapattığım zaman Google Chrome'dan çıkış yaptığımda diğer Google servislerinden çıkış yapmıyor artık. Teşekkürler.
chrome log in.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı