Çözüm Gmail'de istemediğiniz maillerden kurtulma

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar, bugün Gmail'de istemediğim mailler için gönderen kişileri engellemek konusunda bir konu açmıştım ve cevap alamadım. Çözümü yabancı kaynaklardan kendim buldum ve size de anlatmak istedim.

Öncelikle Gmail'de istemediğiniz bir maile girerek en alta inin ve "Abonelikten çık, Unsubscribe ve Bildirim ayarlarını değiştir" gibi butonlar var mı yok mu buna bakın. Eğer yoksa maili gönderen kişinin üstte yani tam olarak şurada:

1636821637510.png

Çok nadir de olsa Abonelikten çık butonu olur ona bakın. Ancak çoğunda hatta özellikle nerden geldiğini bile bilmediğiniz +18 reklamlarda olmadığını belirtmem gerekiyor. Abonelikten çık butonu olmayan göndericilerden mail göndereni engelleyerek kurtulamıyorsunuz çünkü o e-postalar spam klasörüne düşüyor. Ben de bunlardan kurtulmanın yolunu size açıklamak istedim.

Gelen maile girdikten sonra şu adımları izleyin:

1636821750778.png

1636822957220.jpeg

Orjinali göster dedikten sonra bize başka bir sayfada bu mailin kodlarını açıyor. Bu sayfadayken CTRL + F kombini ile Unsubscribe diye aratıyoruz:

1636821933260.png

Bu şekilde link olanı buluyoruz çünkü birden fazla seçenek çıkartabilir. Link genellikle uzun olur ben resmi bir kurumda gösterdiğim için kısa.
Burada linke gittiğiniz zaman direkt olarak o maili gönderen kişiden abonelikten çıkmış oluyorsunuz ve bir daha o göndericiden size mail gelmiyor.

Son düzenleme:
Bana da Mr. Duke millerson diye biri musallat oldu ha bire spam atıp duruyor YouTube, de yalan dolan video yayınlamış her nedense gönderen kişi kısmı boş engellenemiyor.

Dosya Ekleri

• Spam.jpg
    Spam.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Yukarı