Gmail'den "Önemli güvenlik uyarısı - Bazı kayıtlı şifreleriniz internette bulundu!" uyarısı geliyor

For East Troop

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Merhabalar, E-posta adresime alttaki arkadaş geldi. Bu ne anlama geliyor? Şifrelerim internete mi sızmış?

1637856323587.png

1637856274631.png

Google ya da başka firmalara şifrelerinizi yüklemeyiniz, bu tür şirketler sizin şifre "düşüncenizi" öğrenmeye çalışır ve diğer platformlardaki üyeliğinizi kontrol ederler. Bunun sebebi ise sizin hakkınızda birçok veriye ulaşabilmek ve en doğru reklam sunum aralığını bulmak.

Google'dan şifrelerinizi kaldırdığınız da gerçekten siliniyor mu? - Hayır.

Benim düşünceme göre bir veri saklandığında, o veri silinmez. Çünkü sizin bilgileriniz değerlidir. Silinmiş gibi size gösterimi yapılmaz ancak veritabanın da yerini korur. Benim kullandığım, otomatik şifre doldurucusu ve saklayıcısı "Bitwarden". Açık kaynak veri yapısı ile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir platformdur. Bunu denemek isteyebilirsiniz.

Ayrıca şifrelerinizi asla tahmin edilecek bir seviye de tutmayınız. Her zaman "şifre oluştur" gibi yöntemlerle karmaşık şifreleri kullanmakta fayda var.
Şifrem kolay bir şifre değil, keylogger yemekten korkuyorum. Steam'ime zorlamışlardı, 18 tane doğrulama kodu almıştım. Ondan sonra bu, korkuyorum.

Şifrem kolay bir şifre değil, keylogger yemekten korkuyorum. Steam'ime zorlamışlardı, 18 tane doğrulama kodu almıştım. Ondan sonra bu, korkuyorum.

Önemli sitelerde ya da uygulamalarda 2FA korumasını kullanmayı öncelik hale getirmeniz de fayda olabilir. Eğer virüs koruma kullanmıyor iseniz, lisanslı bir virüs/internet koruma yazılımı ile güvenliğinizi daha da arttırmanız da yarar olabilir, sonuçta tüm kişisel verileri PC'lerde saklıyoruz.

Şifreme 490 kere çalınmış diyor, maaşallah. Çalmayan kalmamış.

E-posta için de buldu.
Demek ki çok kullanılan şifreler kullanıyormuşsunuz. En az 12 haneli büyük-küçük harf, sayı, noktalama işaretleri olan şifrelerler değiştirin. Her şifreyi en fazla 1 uygulama/web sitesinde kullanın. eğer ben şifreleri unuturum diyorsanız telefonunuza Kaspersky'nin şifre yöneticisini indirebilirsiniz ya da güvenli bir yere yazabilirsiniz.

Merhabalar, E-posta adresime alttaki arkadaş geldi. Bu ne anlama geliyor? Şifrelerim internete mi sızmış?

Eki Görüntüle 1225469
Eki Görüntüle 1225465

Eki Görüntüle 1225469
Eki Görüntüle 1225465
Gmail'den "Önemli güvenlik uyarısı - Bazı kayıtlı şifreleriniz internette bulundu!" uyarısı geliyor kvkk mı bildirmek gerekiyor?

Bu dediği şifreleri kullandığınız sitelere bir bakın. Ama bunu bazen takmayın. Mesela ben bazen modem arayüzüne giriyorum, bu bildiriyi gösteriyor.
Gmail'den "Önemli güvenlik uyarısı - Bazı kayıtlı şifreleriniz internette bulundu!" uyarısı geliyor bankada gelmiş ve üye olduğum site yasaklanmış verileri orda kayıtlı kvkk başvuru yapayımmı

Gmail'den "Önemli güvenlik uyarısı - Bazı kayıtlı şifreleriniz internette bulundu!" uyarısı geliyor üye olduğum site yasaklanmış verileri orda kvkk ya şikayet edeyimmi​

Son düzenleme:

Geri
Yukarı