Gmail'den tehdit edilmek

Sabsik trojan veri güvenliğini etkileyen ve hesap sızdırımını sağlamaya olanak sağlayan bir virüs diye biliyorum. SSD'nin içine yerleşme gibi bir durum olacağını sanmam ancak öyle virüsler var ki UEFI'nin boot girdilerine sızabiliyor. Fakat bu virüs o tarzda bir virüs değil.

Scam. İtibar etmeyin. Tüm şifrelerinizi değiştirin, 2AD açın. Ve aşağıdaki rehberi uygulayın:

Hocam yeni SSD niye sipariş ediyorsunuz ki?

Adı bile sakıncalı.

Hocam işimi garantiye almak için açıkçası.

Sabsik trojan veri güvenliğini etkileyen ve hesap sızdırımını sağlamaya olanak sağlayan bir virüs diye biliyorum. SSD'nin içine yerleşme gibi bir durum olacağını sanmam ancak öyle virüsler var ki UEFI'nin boot girdilerine sızabiliyor. Fakat bu virüs o tarzda bir virüs değil.

Anladım fakat garantiye almak için SSD değiştireceğim sanırım.

Hocam alacağın SSD de aynı olacak, temiz bir format at, sonra BIOS'unu güncelle ve tekrar format atıp sistemini kur.

Bilgisayarım bayağı bir eski olduğu için BIOS'u nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum. Bu para çekmek mevzusunda zaten temiz kurulum yapmıştım tekrar yapacağım o zaman.

Hocam bios güncellemeyi boşver, sana tavsiyem komple diskleri format at sil ve temiz windowsu kur, peşinde de eset internet securtiy yükle, deneme sürümü bile işini görür, onda uefi koruması ve diğer özel alanlar için koruma özelliği var, eğer virüs varsa o temizler. Hatta şimdi bile yükle, tara.

Hocam BIOS güncellemeyi boş ver, sana tavsiyem komple diskleri format at sil ve temiz Windows'u kur, peşinde de ESET internet securtiy yükle, deneme sürümü bile işini görür, onda UEFI koruması ve diğer özel alanlar için koruma özelliği var, eğer virüs varsa o temizler. Hatta şimdi bile yükle, tara.

Kaspersky ile tarama yaptım şu an temiz gözüküyor. ESET ile de tarama yapacağım.

Geri
Yukarı