GNU/Linux dağıtım önerisi

Yeni iseniz Ubuntu tabanlı dağıtımları kullanmanızı öneririm.

Özelleştirilebilir bir dağıtım derken masaüstünü özellleştirmekten mi bahsettiniz? Eğer öyle ise Plasma masaüstünü kullanan dağıtımları öneririm.

Ubuntu tabanlı ve Plasma masaüstünü kullanan dağıtımlar olarak Kubuntu ve Feren OS'i öneririm.

Linux hakkında bilgiliysen zaten Arch'ı deneyebilirsin ama kullanımı rahat bir distro istediğine göre daha bu konularda yenisin sanırım.

Yeni iseniz Ubuntu tabanlı dağıtımları kullanmanızı öneririm.

Özelleştirilebilir bir dağıtım derken masaüstünü özellleştirmekten mi bahsettiniz? Eğer öyle ise plasma masaüstünü kullanan dağıtımları öneririm.

Ubuntu tabanlı ve plasma masaüstünü kullanan dağıtımlar olarak Kubuntu ve feren OS'i öneririm.

Linux hakkında bilgiliysen zaten Arch'ı deneyebilirsin.

Daha önceden Arch kullanıyordum fakat yavaş yavaş sıkmaya başladı. GNOME ortamı çok hoşuma gidiyor fakat KDE'ye de şans vermek istiyorum.

Daha önceden Arch kullanıyordum fakat yavaş yavaş sıkmaya başladı. GNOME ortamı çok hoşuma gidiyor fakat KDE'ye de şans vermek istiyorum.
Arch kullandığına göre linux hakkında bilgili olmalısın, o zaman sana sadece Ubuntu tabanlı distroları önermeme gerek yok. Ubuntu tabanlı dağıtımları sevmediysen Fedora'yı öneririm.

Fedoranın da kullanımı rahattır. Hem bir sürü masaüstü seçeneği var.

Arch kullandığına göre Linux hakkında bilgili olmalısın, o zaman sana sadece Ubuntu tabanlı distroları önermeme gerek yok. Ubuntu tabanlı dağıtımları sevmediysen Fedora'yı öneririm.

Fedora'nın da kullanımı rahattır.

Fedora kullandım fakat yeni geçtiğim bilgisayarda bir türlü Dual Boot'u başaramadım. Solus bana çok hoş geliyor fakat onda da takılmalar mevcut. Ortada kaldım :D

Geri
Yukarı