GNU/Linux deneyimleriniz

LinuxSeven

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bugün bütün Linux kullananlarla konuşmak istiyorum. Deneyimlerinizi almak, benimkileri size aktarmak. Özellikle @Linux Aliskanligi hocamın gelmesini rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba. Bugün bütün Linux kullananlarla konuşmak istiyorum. Deneyimlerinizi almak, benimkileri size aktarmak. Özellikle @Linux Aliskanligi hocamın gelmesini rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Şu an Ubuntu'ya alışmaya çalışıyorum. Güzel bir işletim sistemi. Gerek açık kaynaklı olması gerek özgür yazılımı desteklemesi çok güzel. Tek sıkıntısı bir sürücü sıkıntısı var. Eğer internet sürücünü bulamazsan yandın :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan Linux Mint kullanıyorum.2 ay önce kurdum.İlk başladığımda biraz zor oldu.Özellikle terminale alışmam sürdü biraz.Hayatımda ilk defa terminali bu kadar kullanıyorum.Ama şuan alıştım gibi.

Şuan Linux Mint kullanıyorum.2 ay önce kurdum.İlk başladığımda biraz zor oldu.Özellikle terminale alışmam sürdü biraz.Hayatımda ilk defa terminali bu kadar kullanıyorum.Ama şuan alıştım gibi.
Bundan önce Ubuntu kullanmıştım.Onu yanlışlıkla silince ve zaten çok hata aldığım için Mint'e geçtim.

Şu an Linux Mint kullanıyorum. 2 ay önce kurdum. İlk başladığımda biraz zor oldu. Özellikle terminale alışmam sürdü biraz. Hayatımda ilk defa terminali bu kadar kullanıyorum. Ama şu an alıştım gibi.

Linux Mint terminal kullanmatı en aza indirmeyi hedefleyen bir dağıtımdır. Çoğu şeyi grafik arayüzden yapabilirisiniz. Ayrıca Manjaro kullanmanızı öneririm eğer 2. bir diskiniz varsa.

Yaklaşık 20 yıldır GNU/Linux kullanıcısıyım. Mandrake Live CD ile başladığım yolculukta Suse, RedHat, Debian, Slackware tabanlı ve birçok bağımsız dağıtım kullandım.
Gnome ve Gnome bazlı masaüstlerini seviyorum. Son yıllarda Linux Mint Cinnamon favorim.
GNU ve Stallman'ın felsefesini, Ian Murdock'ın hayatını ve çalışmalarını okumanızı öneririm.

Dual boot yaparak Pardus kullanmıştım bir süre ama hiç geçmiyordum bile bende sildim. Sanra Pop!_OS kurdum ama kurduktan iki gün sonra kernel güncelledim çöktü tekrar açamadım ve kullanmayı bıraktım.

Ben Ubuntu'dansa Linux Mint'ya da Manjaro kullanılmasını öneririm. Arch ve Manjaro cephesinde yardım edebilirim.

Geri
Yukarı