GNU/Linux kategorisine yeni başlıklar açacak mısınız?

Örneğin, Debian ve Arch tabanı olarak açılabilir. Zaten genellikle dağıtımlar bu iki dal üzerine ayrılıyor.
Dağıtım bazlı kategori düşünüyoruz, mimari yerine.

Bence tek bir kategori altında kalsın.
Pardus kategorisi kapatılsın.
GNU/Linux birleşik bir yapı dağıtımların paket yöneticisi veya kullandıkları paketler farklı diye ayrım olmamalı bence.
Bu düşünce de mantıklı geldi düşününce. Çok fazla dağıtım var ancak genel yapıları ortak, sorun çözümleri birbirine benziyor genelde. O yüzden ortak durması da doğru olabilir. Belki dağıtım önerileri kategorisi olabilir.

GNU/Linux altında ilk etapta ekleyeceğimiz alt başlıklar:

Güncellendi: RedHat, Fedora, CentOS, Ubuntu, OpenSUSE, Linux Mint, elementary OS, Pop!_OS, Debian, Milis, Arch Linux

Uygun mudur?

Bunların eklenmesine başlıyoruz. Ek talebiniz varsa yazınız.

Sizden ricam bu başlıkların kısa açıklaması için her bir dağıtımı tek cümle ile özetler misiniz?

RedHat, Fedora, CentOS, Ubuntu, OpenSUSE, Linux Mint, elementary OS, Pop!_OS, Debian, Milis, Arch Linux, Manjaro, Void, Gentoo, Pisi, Kali

• Linux Mint: Ubuntu ve Debian tabanlı, son kullanıcıya yönelik kolay ve güçlü bir dağıtım.
  • Arch Linux: Belli oranda GNU/Linux bilgisi olan kullanıcıları hedefleyen, bağımsız geliştirilen bir topluluk dağıtımı.
  • Milis: Milis Linux (Milli İşletim Sistemi) Akdeniz Üniversitesi tarafından başlatılan, Linux From Scratch tekniği ile sıfırdan yapılan bir GNU/Linux dağıtımıdır. Kendine has paket yöneticisine ve özgün uygulamalara sahiptir.
  • Pisi: Pisi, Türk yapımı, açık kaynaklı, KDE arayüzlü bir dağıtımdır.
  • Ubuntu: Genel kullanıcı için tasarlanmış, kullanımı ve kurulumu kolay bir Linux dağıtımı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı