God of War (2018) çok sıkıcı

Haklısın hocam sonuna kadar sizinleyim.

Ama şunu belirteyim, ben arkadaşı kınamak ya da gücendirmek için demedim tabii. Gerçekten kriterini merak edip sormuştum. Sağ olsun arkadaş bunu yanlış anlamadı ama başka yazar arkadaşlar konuyu "elitliğe" kadar getirdi. Yani bir oyunla elit olunuyorsa harika :D Ayrıca GoW genel oyunucunun çok beğendiği bir iş olduğuna göre niş bir iş değil. Öyle herkesi çekebilecek bir oyun. Ama bu onu kötü yapmaz. Başka popüler ve sevilen diğer oyunlar da var ve ancak hepsi GoW kalitesinde demek çok çok zor. Eleştiren yazar arkadaşları şu açıdan pek anlayamadım. Causel bir oyun için iyi demek nasıl elitlik oluyor. Aslında bunu beğenmeyen ve yetersiz bulan genelin dışında kalana, elit bunlar deseler hadi neyse derim ama böyle bir şey de değil demeyin yani :D Bizim ülkede iki farklı oyun oynayana, iki az popüler kitap okuyup ve filmleri eleştirene hemen elit diyorlar ama yani böyle basit bir şey değildir herhalde :D Ota tüye böyle kalıplar koyup, çok alıngan olduk. Sizin destek mesajınızla ilgili olmadı yazı :D. Ama daha önce bahsettiğim şekilde eleştiren arkadaşlara genel bir yanıt vermek istedim ki burada herkes gerçekten sınırını koruyarak ölçülü keyifli şekilde eleştiride bulunmakta. Başka bir yerde Star Wars Jedi Fallen Order için, iyi oyun ama şurasında burasında eksikleri var demiştim, hemen ellerinde meşale ve mızraklarla beni kovalamaya başlamışlardı. O yüzden biraz da bu formu ve yazarlarını övmüş olalım, hakkını verelim.

Son düzenleme:
Oynadığınız ilk GoW oyunuysa ve Nors mitolojisinden bir haberseniz abartıldığını düşünmeniz normal.
Oyunun eski oyunlarla tek ilgisi ara sıra yapılan göndermeler ki önceki oynamayan beni bile o sahnelerden keyif aldım. Nors mitolojisi hakkında hiçbir şey bilmeden oynadım bilsem ne değişirdi bilmiyorum. =P

Oyunun eski oyunlarla tek ilgisi ara sıra yapılan göndermeler ki önceki oynamayan beni bile o sahnelerden keyif aldım. Nors mitolojisi hakkında hiçbir şey bilmeden oynadım bilsem ne değişirdi bilmiyorum. =P
Eski oyunlarla ilgisini zaten unut, burada hikaye Kratos'un bile değişebileceği. Baba olabileceği, kendi oyluğunu sevebileceğinin hikayesi var. Eğer Nors mitolojisini bilseydin konunun ne kadar derin ve yazılması ne kadar zor bir senaryo olduğunu anlardın. Adamlar Loki karakteri olmadan bir mit'i harika bir anlatımla düzenlemişler ve senaryolaştırmışlar. Yapılan iş sandığından çok büyük ve abartılmayı hem hikayesi, hem anlatımı, hem oynanış konusundan çokça hak ediyor.

Eski oyunlarla ilgisini zaten unut, burada hikaye Kratos'un bile değişebileceği. Baba olabileceği, kendi oyluğunu sevebileceğinin hikayesi var. Eğer Nors mitolojisini bilseydin konunun ne kadar derin ve yazılması ne kadar zor bir senaryo olduğunu anlardın. Adamlar Loki karakteri olmadan bir mit'i harika bir anlatımla düzenlemişler ve senaryolaştırmışlar. Yapılan iş sandığından çok büyük ve abartılmayı hem hikayesi, hem anlatımı, hem oynanış konusundan çokça hak ediyor.
Tamam da hocam bi RDR2 değil be.
Loki karakteri olmadan bir mit'i harika bir anlatımla düzenlemişler ve senaryolaştırmışlar.
Bu bir tercih değil mi?

Tamam da hocam bi RDR2 değil be.

Bu bir tercih değil mi?
RDR 2 kendi türünde harika bir oyun ve tüm oyun yapımcılarının RDR 2'den çok ders çıkarması lazım ama RDR 2 ve GoW çok farklı oyunlar. GoW kendi türünde, kendi edebi yapısı içinde harika bir örnek. Loki olayı ise tabi ki tercih ama çok cesur ve mantılı bir biçimde işlenmesi en zor öğe. Çünkü Loki olmazsa neredeyse mit olmuyor. Bunun doğru karar olduğunu bulmak ve senaryolaştırmak çok zor iş. Ben mitleri sevdiğim için çok okuyorum ve araştırıyorum, neredeyse tamamına hakimim diyebilirim. O yüzden yapılan işin emeğinin büyüklüğünün de farkında olunca, oyunu duygulanmadan ve büyülenmeden oynamak çok zorlaşıyor.

RDR 2 kendi türünde harika bir oyun ve tüm oyun yapımcılarının RDR 2'den çok ders çıkarması lazım ama RDR 2 ve GoW çok farklı oyunlar. GoW kendi türünde, kendi edebi yapısı içinde harika bir örnek. Loki olayı ise tabi ki tercih ama çok cesur ve mantılı bir biçimde işlenmesi en zor öğe. Çünkü Loki olmazsa neredeyse mit olmuyor. Bunun doğru karar olduğunu bulmak ve senaryolaştırmak çok zor iş. Ben mitleri sevdiğim için çok okuyorum ve araştırıyorum, neredeyse tamamına hakimim diyebilirim. O yüzden yapılan işin emeğinin büyüklüğünün de farkında olunca, oyunu duygulanmadan ve büyülenmeden oynamak çok zorlaşıyor.
Hocam ben tam anlayamadım galiba Loki Atreus değil mi?

Dostlar, God of War PC versiyonu çıktığından beri oynuyorum. Ortalama 6-7 saat civarı oynadım. Fakat oyun çok sıkıcı olmaya başladı. Hikaye ilerlemiyor gibi. Şu an bulunduğum bölüm kara sisin içinden geçtikten sonra dağın kalbinde bulunduğumuz bölüm. Oyunu silmeyi düşünüyorum. Sizce devam etmeli miyim? Ne zamandan sonra hikaye açılmaya başlıyor? 300 TL verdim boşa gitmesini istemiyorum. Önceki oyunlarda sürekli hikayenin içindeydik. Sürekli boss savaşları vardı hikaye hızlı ilerliyordu ve çok zevk almıştım fakat bunda onu göremiyorum.
Oyun ilk zamanlar biraz sıkıcı olabiliyor ama ilerleyen bölümlerde sarıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı