God of War (2018) çok sıkıcı

Dostlar, God of War 2018 PC versiyonu çıktığından beri oynuyorum. Ortalama 6-7 saat civarı oynadım. Fakat oyun çok sıkıcı olmaya başladı. Hikaye ilerlemiyor gibi. Şu an bulunduğum bölüm kara sisin içinden geçtikten sonra dağın kalbinde bulunduğumuz bölüm. Oyunu silmeyi düşünüyorum. Sizce devam etmeli miyim? Ne zamandan sonra hikaye açılmaya başlıyor? 300 TL verdim boşa gitmesini istemiyorum. Önceki oyunlarda sürekli hikayenin içindeydik. Sürekli boss savaşları vardı hikaye hızlı ilerliyordu ve çok zevk almıştım fakat bunda onu göremiyorum.

Şahsen GoW'u 10 kere bitirmiş biri olarak oyunun en iyi oyunlardan biri olduğunu düşünüyorum. Maalesef tek amacımız külleri dökmek. Fakat oyunun mekaniksel ve hikayesel olarak gelmiş geçmiş en iyi GoW oyunu olarak buluyorum. Zaten oyunun en sıkıcı kısmı dağın içi oyun dağdan sonra mükemmele yakın oluyor. Merak etme oyun çok akıcı, sıkılmazsın. Oyunun tek kötü yanı bosslar. Bosslar iyi fakat az. Bence oyunu oyna ve bitir mükemmel bir oyun.

Dostlar, God of War 2018 PC versiyonu çıktığından beri oynuyorum. Ortalama 6-7 saat civarı oynadım. Fakat oyun çok sıkıcı olmaya başladı. Hikaye ilerlemiyor gibi. Şu an bulunduğum bölüm kara sisin içinden geçtikten sonra dağın kalbinde bulunduğumuz bölüm. Oyunu silmeyi düşünüyorum. Sizce devam etmeli miyim? Ne zamandan sonra hikaye açılmaya başlıyor? 300 TL verdim boşa gitmesini istemiyorum. Önceki oyunlarda sürekli hikayenin içindeydik. Sürekli boss savaşları vardı hikaye hızlı ilerliyordu ve çok zevk almıştım fakat bunda onu göremiyorum.

God of War'ı boş ver RDR2 candır hacı bende oynadım bence cokda sıkıcı değildi bence oynamaya devam et sonuçta o kadar para vermişsin ve oyun daha da zevkli olmaya başlıyor biraz daha şans ver bence.

Oyunda combat mükemmel vuruş hissi desen öyle her türlü oynanıyor ama dediğin gibi doğru düzgün boss savaşı yok düşman tipleri benzer ve hikayesi de yarım bırakılmış şekilde. Evet kendi içerisinde bir şekilde sonlanıyor ama asıl olaylar açıkça bir sonraki oyuna bırakılmış. Tahminimce sıradaki çıkacak oyunda daha çok boss savaşı daha farklı düşman tipleri görülecek. Oyuna kötü demek için ya hiç bu tarz oyunları zerre sevmiyor olmak lazım ki böyle birinin böyle bir oyunu satın alması çok anlamsız ya da hiç oyundan anlamıyor olmak lazım. Ben 35 saattir oynuyorum hikayeyi bitirdim yan görevleri yapıyorum akıyor oynanıyor ama dediğine de katılıyorum bu kadar güzel görünen bu kadar akıcı oynanan bir oyunda daha önceki hikayeler baz alındığında içi boşmuş gibi geliyor olabilir. Ama esas hikayeden ziyade film tadında karakterlerin muhabbetleri yakınlaşmaları çelişkileri yakınlaşmaları uzaklaşmaları falan bunlara dikkat ederek oynarsan gerçekten etkileyici ve iyi işleniyor. Yine söylüyorum kanaatimce ikinci oyunda esas hikaye çok daha tanrılar arası muhabbetlere girecek ve daha iyi olacaktır.

Gerçekten sizi takdir ederim. GoW'dan sıkılabilen biri için iyi bir oyun kriteri nedir, gerçekten çok merak ediyorum.

Oyun o kadar da iyi değil ilk ceyrek de elf diyari kısmı cok sıkıcı bazi kisimlarda mesela bir kapiyi açmak için o kadar ugraşiyosun ki ana hikayeden kopuyorsun ana hikayenin önüne cikardigi bosslar ayni bossun elementi degişmişi saldiri semalari bile ayni ve bizim bu bosslari öldürme animasyonumuz bile aynı yan görevlere çok özenilmemiş keşif hissi tatmin edici değil oyunu en zorda bitirdim cok az gezerek bütün skill agacini ve itemleri fulleyebiliyorsun o puanlar kaynaklar boşuna birikiyor keşif hissiyatini bir kez daha baltaliyor ve son boss aşırı tahmin edilebilir ve sıkıcı yani iyi bir oyun ama her detayi ile harika bir oyun denemez bunu söyleyenin oyun kültürünü bilmek lazim.

Son düzenleme:
Gerçekten sizi takdir ederim. GoW'dan sıkılabilen biri için iyi bir oyun kriteri nedir, gerçekten çok merak ediyorum.
Sana dokunan ne burada merak ettim.Belki bu tür oyunları oynamak için oynayan bir insan yada umduğunu bulamadı.Büyük bir kesim beğendi diye bu arkadaş beğenmese ne olur?Bir çok yapıcı ve tavsiye yorum var bir seninkisi "eşşek hoşaftan ne anlarki" demeye geliyor.Biraz geliştir kendini.

@Kaynssuo

"Dün 20:35 Yer işareti ekle #99
Norman Jayden dedi:
RDR2.
Ben de şu anda oyunu oynuyorum, vuruş mekanikleri dışında aman aman bir olay göremedim.
Oynadıkça RDR2'yi nasıl geçtiğine şaşırıyorum. Ondan sonra PS özel olduğu için balon olduğunu aklıma getiriyorum."

"RDR2 benim açımdan da daha iyi ama maalesef RDR2 gibi oyun bulmak oldukça güç. Yani ben yargılamak, gücendirmek için demedim. Kriteri merak etmiştim RDR2'imiş. Bence haklı arkadaş ama kriterleri bazında sıkılmadan oyun bulup oynamak için uzun süre oyunsuz kalacak, yıllarca bekleyecek. O yüzden kolay gelsin, bol sabır diliyorum. Not: RDR2 taş gibi oyundur, Witcher 3'ün gönlümde ki yeri ayrıdır ve GoW'u tekrar oynar bitiririm ve eklemek lazım bir aşk gibi The Legend Of Zelda: Breath of The Wild."

İlk birkaç saati sıkıcı olan bir oyun. Aynı zamanda başkalarının düşüncelerine saygı göstermiyorsunuz. Adam CS'ye en iyi oyun da diyebilir, bu adamın suçu değil ona CS hitap ediyordur. Önemli olan hangi oyunları sevdiği değil, oyundan aldığı keyif. Sen GoW sevdin diye elit olmuyorsun. Oyun oynarken amacımız eğlenmek. Lütfen insanlara daha saygılı olmayı öğrenmeden gelip yorum yazmayın.

İlk birkaç saati sıkıcı olan bir oyun. Aynı zamanda başkalarının düşüncelerine saygı göstermiyorsunuz. Adam CS'ye en iyi oyun da diyebilir, bu adamın suçu değil ona CS hitap ediyordur. Önemli olan hangi oyunları sevdiği değil, oyundan aldığı keyif. Sen GoW sevdin diye elit olmuyorsun. Oyun oynarken amacımız eğlenmek. Lütfen insanlara daha saygılı olmayı öğrenmeden gelip yorum yazmayın.

"Elit" ne alaka, "başkalarının düşüncelerine saygı göstermiyorsunuz" ne alaka. Ben ne yazmışım "Gerçekten sizi takdir ederim. GoW'dan sıkılabilen biri için iyi bir oyun kriteri nedir, gerçekten çok merak ediyorum." GoW'dan sıkıldığına göre (ki sıkılabilir, beğenmeyebilir) iyi oyun kriterini sordum kendisi de bana RDR2 dedi ve konu kapandı. Yani başlığı açan arkadaş sorduğum bu soruyu sizin gibi yanlış anlayıp böyle yorumlamadı :D Hatta en son kendisine RDR2 dediği için hak verdim, kriter gibi kriter. Ama zor bir kriter RDR2 gibi oyun bulmak çok zor. Yani ne elitliği ne başkalarının düşüncesine saygı duymama ohoo ne alaka konu nerelere gelmiş :D. Ayrıca isterse CS en iyi oyunu desin, bu onun düşüncesi kim ne diyebilir.

Geri
Yukarı