God of War (2018) PC sistem gereksinimleri açıklandı

Doğru evet, ben PS4 Pro olarak ele almıştım. Diğer Playstation'dan gelme oyunların kaynaklarını nasıl sömürdüğünü düşünürsek God of War daha iyi gelebilir gibi görünüyor. Horizon Zero Dawn RAM'e, Detroit Become Human işlemciye abanıyordu.
Kendi yaptığım testlerde Horizon Zero Dawn genel olarak RAM'den ziyade (tabii yine az değil sistem bazında genelde 8-8.5 GB civarı bir kullanım var), VRAM ve açık dünyada tıpkı Death Stranding'de olduğu gibi diske aşırı abanırken , Detroit ise daha çok ekran kartına yük bindiriyordu. Hatta anlam veremediğim bir şekilde 'Unlocked FPS' modunda işlemci noktasında da bir gariplik var.

Detroit'te i5-7500 ile CPU kullanımı ortalama %70-80'lerde gezmesine rağmen genelde 80-85 FPS'lere çıktığım vakit, nadiren de olsa bazı sahne geçişlerinde saliselik göze batan 'microstutter' olarak da adlandırdığımız minik takılmalar mevcutken, bugün i7-8700 ile test ettiğimde bunların bir tanesiyle bile karşılaşmadım. Hatta aşağıya bu durumu anlatan kısa bir video kaydı da aldım, normalde bu işlemciyle default 60 FPS ve 75FPS V-Sync ile yağ gibi akıyor fakat işin boyutu 80+'leri görmeye başlayınca değişiyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@volkankelebek 5600XT ile 2060 biraz farklı. Kaliteli bir soğutucu alırsam belki kurtarırım. CBP açıp oynamak zorunda kalmıştım BF 2042'de.
Sabit 60FPS'te oynayabiliyor musun bari? Beta'da çok şikayetçiydin performansından, hatırladığım kadarıyla Ryzen 2000 ve 3000 özelinde tıpkı Cyberpunk 2077'deki gibi garip bir durum vardı çünkü..

Yaşlı RX 570'imin hâlâ önerilene yazıldığını görmek güzel🥲 3470 ve RX 570, 1080p'de bu oyunda ne yapabilir sizce? RDR 2'yi 1080p'de Hardware Unboxed ayarlarında +50 saniye başına kare civarında oynuyorum.

Yaşlı RX 570'imin hâlâ önerilene yazıldığını görmek güzel🥲 3470 ve RX 570, 1080p'de bu oyunda ne yapabilir sizce? RDR 2'yi 1080p'de Hardware Unboxed ayarlarında +50 saniye başına kare civarında oynuyorum.
RDR2 için güzel sonuçlar açıkçası, bu oyunun da az çok yine stabil 1080p60FPS odaklı bir deneyim için 'custom' ayarlar uygulandığı sürece keyif alabilirsin gibime geliyor, tabii yine de bu iyimser yorumdan önce oyunun final halini bekleyip görmekte fayda var.

Ek olarak oyunun da %95 ihtimalle GPU & VRAM ağırlıklı olacağı yönünde bir tahminim var, en azından sistem gereksinimleri tablosuna baktığım zaman tekli çekirdek performansı düzgün olarak sayabileceğimiz 4 çekirdekli işlemcilerle beraber neredeyse 'güçlü' diyebileceğimiz orta seviye GPU modellerinden, 'canavar' şeklinde tabir ettiğimiz kartlara kadar geniş bir dağılım söz konusu. Bakalım umarım güzel bir optimizasyon bizi bekliyor olur..

Full hd 30 FPS icin Nvidia tarafinda 1060 isterken AMD tarafinda 1060 a denk ekran karti RX 580 olmasina ragmen 570 istiyorlar. Bu oyunun AMD kartlar icin daha optimize oldugunumu gosteriyor? Umarim RX 580 ile 50 fps de oynayabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı