God of War 2'yi 3'den daha iyi bulan var mı?

Specialagent58

Hectopat
Hazır herkes God of War konuşurken nostaljik bir konu açmak istedim. Ben zamanında yıllarca God of War 2'yi PS2'mde ve emulator ile defalarca bitirip, tüm challengeleri tamamlayıp kıyafetleri açıp vb. Oyunun kökünü kazıdıktan sonra geçen sene God of War 3'ü PS4'de bitirdiğimde hiçbir şekilde 2'nin o havasını alamadım, evet hikayenin sonuydu ama gerek karakter seslendirmeleriyle gerek hikayenin işlenişiyle gerek oynanışıyla 2'nin gerisinde kalmıştı bence. Hatta 1'in bile. Tabii ki en önemli faktör Cory Barlog'un oyunun yapım aşamasının daha başlarında şirketten ayrılması olmuştur :) Şimdi sen ne diyorsun nasıl sahneler vardı Cronos'un tepesinde o hareketlilikle o açık alanda savaştığımız gibi ve şahane grafiklerle 2010 yılında hatta bu zamana kadar kaç tane oyun yapılmıştır diyeniniz olabilir. Ama gerçek God of War fanları 2'nin hikayesinin işlenişinin, ara sahnelerin, mekanlarının ve karakter seslendirmelerinin daha derinlikli ve atmosferik olduğunu bilir bence. Cory Barlog'un 2018'de de ne kadar harika ve oturaklı bir iş çıkardığını biliyoruz :)) Hatta 2018 dışında serinin en sevdiğiniz oyununu yazmanızı bekliyorum.

Bence tam tersi, 3'ün kaos ortamı çok daha iyiydi. Görüntü kısmında da 3 önde zaten.
Sonuçta tanrıları biçiyorduk ve kimine göre bu hikaye daha zevkliydi. Bu mesajı yazarken canım çekti, en kısa zamanda Plus'u yenileyip tekrar bitireceğim.

Bence tam tersi, 3'ün kaos ortamı çok daha iyiydi. Görüntü kısmında da 3 önde zaten.
Sonuçta tanrıları biçiyorduk ve kimine göre bu hikaye daha zevkliydi. Bu mesajı yazarken canım çekti, en kısa zamanda Plus'u yenileyip tekrar bitireceğim.
Kaos olayında hak veririm, 👍 ama dikkatli bir oyuncu olarak oyunun zorluk olarak'da daha kolay olduğunu gördüm. Örneğin God of War 2 de ölüp Gaia ile tanıştıktan sonra dünyaya geri çıkarken Hades'in elleri bizim ciddi ölçüde canımızı indirebiliyordu. Bu bir örnekti, 3. Oyunda düşmanların çok daha az hasar verdiğini gördüm.

Son düzenleme:
Kaos olayında hak veririm, 👍 ama dikkatli bir oyuncu olarak oyunun zorluk olarak'da daha kolay olduğunu gördüm. Örneğin God of War 2 de Gaia ile buluşmadan önce öldüğümüzde dünyaya geri çıkarken Hades'in elleri bizim ciddi ölçüde canımızı indirebiliyordu. Bu bir örnekti, 3. Oyunda düşmanların çok daha az hasar verdiğini gördüm.
2'yi çok önceden bitirdiğim için hatırlamıyorum ama zaten GOW 3'ü Titan modunda oynuyordum o yüzden fark etmiyordu kolaylığı. :)

God of War ilk üçlemenin finali olduğundan ve neredeyse her tanrının hikayesi sündürülmediği için birçok kişiye daha iyi gibi geliyor ama bence de ikinci oyun üçten çok daha iyiydi. Özellikle hikaye anlamında güzel de bir twisti vardı. Üçte ise hikaye öyle bir noktaya gitti ki son oyunda dahi hiçbir şekilde değinmediler, üstüne üç ve dört arasında ki çizgi romanda bile girmediler oralara...

God of War ilk üçlemenin finali olduğundan ve neredeyse her tanrının hikayesi sündürülmediği için birçok kişiye daha iyi gibi geliyor ama bence de ikinci oyun üçten çok daha iyiydi. Özellikle hikaye anlamında güzel de bir twisti vardı. Üçte ise hikaye öyle bir noktaya gitti ki son oyunda dahi hiçbir şekilde değinmediler, üstüne üç ve dört arasında ki çizgi romanda bile girmediler oralara...
Hocam 2'de ki oyunun başlarında öldüğümüzden sonra Hades in dünyasına gitmeden önce Gaia ile tanışma sahnemizi tek geçerim, son oyunda bile yok öyle güzel sahne 😁 Son oyunda zaten önceki hikayelere de değinmediler, ama 3'deki Zeus ile dövüşmemizin hayalini görüyoruz bi bölümde. 2'de ki o heykel ile, Barbarian King ile olan boss gibi bosslar hangi God of War da var ya :)

Yeni konular

Geri
Yukarı