Çözüldü God of War ani donma ve takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Specialagent58

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, öncelikle 4 5 yıldır oyunlarda ani takılma ve özellikle çok hızlı olaylarda (GTA 5'de araba sürme gibi) ve çok parçacıklı ortamlarda, bunda da örnek God of War Dokuzlar Gölü gibi tekneyle dolaşabildiğimiz, feci takılma ve donmalar oluyor. 2 gün önce yükledim God of War'ı Dokuzlar Gölü'ne kadar her şey iyiydi en düşük ayarlarda neredeyse takılma olmadan oynadım, ancak az önce Dokuzlar Gölü bölümüne gelince Dünya Yılanı'nın çıktığı sahne özellikle bilgisayar patlayacak sandım :) Felaket takılıyor, ses gidiyor. Takılma düzeliyor sonra yine fena donuyor takılıyor. Bu en düşük ayarlarda pencere modunda bile düzelmiyor. GTA 5'de de öyleydi. HDD'nin mi değişmesi lazım anlamadım hala. Demin oynarken baktım disk %100 değilken CPU ve RAM 100'e inip çıktı o donan anlarda. Oyuna devam edemeyeceğim yani. GTA San Andreas gibi düşük oyunlarda olmuyor mesela ama PES 2021'de de olmuyor örneğin, ETS 2 Ultra ayarlarda da, anlamıyorum. Hangi parçamda sorun vardır? Sorun HDD'de midir yoksa RAM'de mi? En düşük ayarlarda oynuyorum ona rağmen ama aslında bu sistemle God of War'ı orijinalde dahi 25-30 FPS takılmasız oynamam lazım.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB
İşlemci: Intel Core i5 3470 CPU 3.20 GHz 4 CPUs (çekirdek)
Bellek: 8 GB RAM DDR3
DirectX 12
450-500 GB arası HDD depolama
ECS H61H2-M17 anakart
Windows 10

Çözüm
@Specialagent58 , oyun içi değerleri dediğimiz gibi bir de Afterburner ile takip edin. Windows işi kolay iş, temiz ve optimize edilmiş olanını bulduğun vakit boşta %1 CPU kullanımından fazlasını bile görmüyorsun, benzer şekilde RAM de boşta 1.5/1.6 GB civarında gezebiliyor. Bu noktada link önerisi vs istersen özelden paylaşabilirim 👍🏻
1642439336216.png

Hocam o işi ben çözdüm galiba Defender ve Nvidia hizmetlerini kapatınca dediğiniz gibi oldu yaşasın :)))
Birazdan geçeceğim bilgisayara. O update 3 FitGirl Repack'a da olmaz mı? İlk 2 update var ve yalnız Dodiyle ilgili değildir heralde. Ona da gelmiş midir ya da bir bakıyım ben.
DODI genel olarak artık daha iyi, Fitgirl'i şahsen son birkaç yıldır uzun süren kurulum süreleri nedeniyle kullanmıyorum bile, ama FG senin için şartsa şu an sitesinde Update 3 yok.

DODI genel olarak artık daha iyi, Fitgirl'i şahsen son birkaç yıldır uzun süren kurulum süreleri nedeniyle kullanmıyorum bile, ama FG senin için şartsa şu an sitesinde Update 3 yok.
Şart diye bişey yok da yine indirmeye mi uğraşıcam day 1 ile update 2 geldiğine göre oda koyulur heralde FitGirl'e ve yayınlayan çeşitli sitelere bekliyim ben o zaman. Bide bu updatelerin hepsi Steam'e de mi çıkıyodur acaba onu merak ettim. Update 2 ile 3 mesela.

Şart diye bişey yok da yine indirmeye mi uğraşıcam day 1 ile update 2 geldiğine göre oda koyulur heralde FitGirl'e ve yayınlayan çeşitli sitelere bekliyim ben o zaman. Bide bu updatelerin hepsi Steam'e de mi çıkıyodur acaba onu merak ettim. Update 2 ile 3 mesela.
Yok ben alternatifi sundum sadece, uygulayıp uygulamaması sana kalmış zaten 👍.Oyun yüklüyse zaten önce Update 2'yi sonra Update 3'ü uygulaman gerekiyor, şu an FG'de de DODI'de de kurulum sonrası sadece Day 1 Patch aktif, güncellemeleri ise daha sonrasında elle uygulaman lazım.

@Jonathan North @Specialagent58 Ben direkt repack yükledim bana göre en güzeli bu ama negatif etkisi olur mu?

Update 3'ü hangi yerden indirdiniz hocam?
Bizde repack yükledik zaten, aynı şey değil mi? @Jonathan North DODI'nin sayfasında Update 3 God Of War Repack sayfasına eklendi yazıyor ama bulamadım, bende istiyorum nerden indirdiniz :) Bence farkı olmayacaktır FitGirl sürüm olsada kurayım.

@Jonathan North @Specialagent58 Ben direkt repack yükledim bana göre en güzeli bu ama negatif etkisi olur mu?

Update 3'ü hangi yerden indirdiniz hocam?
Performansa etkisi yok hocam, Mimir'in kafayı koparıp canlandırdığımız bölüme kadar geldim bile 😀.

Şimdi link versem ban yeriz ama DODI Repack'teki God Of War sayfasının alt kısmında ek halinde eklenmiş bulunuyor, gerisini halledersin ama Update 3'ten önce Update 2'yi uygulaman gerekmekte, açıklamalarda görürsün zaten 👍🏻

Performansa etkisi yok hocam, Mimir'in kafayı koparıp canlandırdığımız bölüme kadar geldim bile 😀.

Şimdi link versem ban yeriz ama DODI Repack'teki God Of War sayfasının alt kısmında ek halinde eklenmiş bulunuyor, gerisini halledersin ama Update 3'ten önce Update 2'yi uygulaman gerekmekte, açıklamalarda görürsün zaten 👍🏻
Hocam buldum ben önce bir sade devam edicem ben silip yüklemiştim şuan Day 1 update bile olmadan oynuyorum o kadar erken indirdim ben bir siteden, Day 1 bile yok üzerinde :D O takılmalar daha az gibi belki daha iyi bişeydir bu olmazsa 1-2-3 ü kurayım. Arkadaş ne demek istemiş direk Repack kurmak ne demek Updatesiz mi diyor? Şimdi oyuna giriyim.

Hocam buldum ben önce bir sade devam edicem ben silip yüklemiştim şuan Day 1 update bile olmadan oynuyorum o kadar erken indirdim ben bir siteden, Day 1 bile yok üzerinde :D O takılmalar daha az gibi belki daha iyi bişeydir bu olmazsa 1-2-3 ü kurayım. Arkadaş ne demek istemiş direk Repack kurmak ne demek Updatesiz mi diyor? Şimdi oyuna giriyim.
Benim bildiğim bizim yukarıda belirttiğimiz repacklerin içerisinde Day 1 Update gömülü. Dene bakalım nasıl olacak

Benim bildiğim bizim yukarıda belirttiğimiz repacklerin içerisinde Day 1 Update gömülü. Dene bakalım nasıl olacak
Hocam bir şeyler araştırmam gerekti de şimdi giriyorum oyuna ama bu Afterburner'da hem işlemci hızı var hem Cpu Clock var ekranda gösterilebilen. İkisinide açtım ben ve oyunda ne diye yazacak?
Şu an yeni girdiğimde böyle biraz geçtikten ve savaştıktan sonra ısınma 80 90 lara gelince yine atayım @Jonathan North

Dosya Ekleri

• 16431144965892768433798299532650.jpg
    16431144965892768433798299532650.jpg
    123 KB · Görüntüleme: 29

Tamamdır.

Bu arada bu oyun işlemci istiyor ya anlaşıldı. Ryzen 1200 altı kurtarmaz. Ben bi 2600 alayım bakalım VRAM yetmese de DDR4 3200 MHz'ye geçinle laglar azalacak mı. Gitmez ama oynanabilir olsun yeter.
Benim arkadaşım Ryzen 2600 ve RX590 ile Day 1 update ile 30-40 FPS'de en yükseğin bir altı ayarlarda bitirdi. High olması gerek galiba. Kesinlikle oyunda sorun çok fazla. Platform tarzı açık dünya olmayan bu tür oyunlarda böyle kasıntılar kabul edilemez bana göre.

Geri
Yukarı