God of War çok karışık

SSVinvo

Kilopat
Daha fazla  
God of War bu dokuz göl mü nedir oralara giriş yaptım sabahleyin. Sağda solda kuleler mağaralar bir şeyler var ama yarısı kilitli. Anlamadığım dağa tırmandıktan sonra mı açılacak bunlar anlam veremedim nereye gitsem kilitli açılmıyor. Dağa doğru tırmanıyorum şu an dağ eteklerindeyim sindra ile karşılaştım geri dönmem gerekir mi 10 kere tavaf ettim gölü hala aynı 3 5 yer keşfettim diğer yerler ya su altında ya da kilitli örneğin kaplumbağa evinden sonraki mağarada su altındaydı ne yaptıysam toplayamadım oradaki sandıkları yola devam ettim kendimi dokuz gölünde buldum daha da geri dönemiyorum hikayede ilerlemem mi lazım anlamadım?

Witcher 3 de 200 saat gömdükten sonra God of War bana da çok karışık saçma gelen bir ton yönü var örneğin keşif keşfe ne zaman çıksam tek yiyip ölüyorum level scaling olmasın da önceden haritada şurası şu level burası bu level yazsaydınız keşke ilk 10 saat keşif işkence gibi geçti 5 lvlken zorlaya zorlaya 10 lvl adamları kestim saçma sapandı kasıldım şu an hala keşfe çıkıyorum yine tek yiyorum önüme gelenden deli ediyor keşif bazen bence keşif hikaye de rahat etmek isteyen oyuncuya göre dizayn edilmeliydi oyunu bitirip keşif yapmak isteyen için değil.

Witcher 3 de 200 saat gömdükten sonra God of War bana da çok karışık saçma gelen bir ton yönü var örneğin keşif keşfe ne zaman çıksam tek yiyip ölüyorum level scaling olmasın da önceden haritada şurası şu level burası bu level yazsaydınız keşke ilk 10 saat keşif işkence gibi geçti 5 lvlken zorlaya zorlaya 10 lvl adamları kestim saçma sapandı kasıldım şu an hala keşfe çıkıyorum yine tek yiyorum önüme gelenden deli ediyor keşif bazen bence keşif hikaye de rahat etmek isteyen oyuncuya göre dizayn edilmeliydi oyunu bitirip keşif yapmak isteyen için değil.
Her oyunun eksileri ve artıları vardır herkesin görüşü farklı olabilir bence GoW istediği ve yapmaya çalıştığı şeyi tam anlamı ile yapmış bir oyun
GoW tam anlamıyla bir hikaye tabanlı oyundur. Ragnarok bu durum değişebilir ama GoW dümdüz oynayın hikayeyi kaçırmayın oğlunuzla ilgilenin. RPG kasmayın bu kadar zaten anlamıyorum RPG öğesi kovalayanı ben daha güçlü kılıç, daha güçlü zırh ilerlerken karşınıza ne çıkarsa takın üstünüze devam edin. MmoRPG oynamıyorsunuz daha güçlü olunca karşınızdakiler tek yiyince tat vermeyecek emin olun. Can barınız kocaman olunca ölmemekten sıkılacaksınız. Oyunu zora çekeceksiniz belkide ki ben dümdüz ilerlememe rağmen oyunun ilk 8 saatinden sonra zor'a çektim. Giysi kiyafet yetenekler derken çok kolay geçiyordum. Tek bir seçenek var full loot yapayım derseniz ki bence yapmayın, bunu yaparsanız şayet zo
rluk derecesini savaş tanrısına çekip oyunu sıfırdan oynayabilirsiniz. Yan görevleri güzel ama verdiği ödüller tırt tatmin etmiyor, yan görevleride hikaye için oynayın. Bu oyun HİKAYE ve dövüş mekaniği oyunu bunlar içinde loot a ihtiyacın yok kasmayın bu kadar.
Herkes her oyundan aynı şeyi bekliyor şu güzelim oyun bile kimilerinin beklentilerini karşılayamıyor üzücü

Her oyunun eksileri ve artıları vardır herkesin görüşü farklı olabilir bence GoW istediği ve yapmaya çalıştığı şeyi tam anlamı ile yapmış bir oyun.

Herkes her oyundan aynı şeyi bekliyor şu güzelim oyun bile kimilerinin beklentilerini karşılayamıyor üzücü.

Tabii hocam oda sizin görüşünüz saygı duyarım.

Hocam bazı yerlere kaosun kılıçlarını aldıktan sonra gidebiliyorsunuz. Etrafta sarmaşıklarla kapalı yerlere de denk geleceksiniz, bazı girişlerde veya sandıkların üzerinde. Yine dediğim gibi onlara erişebilmek için kılıçlara ihtiyacınız var. Biraz daha sabredin ve ana hikayede ilerlemeye devam edin. Henüz yolunuz uzun. İyi eğlenceler 🙂.
Niye adama spoiler verdin? Hikayede ilerleyince eçılacak deseydin ya.

God of War bu dokuz göl mü nedir oralara giriş yaptım sabahleyin. Sağda solda kuleler mağaralar bir şeyler var ama yarısı kilitli. Anlamadığım dağa tırmandıktan sonra mı açılacak bunlar anlam veremedim nereye gitsem kilitli açılmıyor. Dağa doğru tırmanıyorum şu an dağ eteklerindeyim sindra ile karşılaştım geri dönmem gerekir mi 10 kere tavaf ettim gölü hala aynı 3 5 yer keşfettim diğer yerler ya su altında ya da kilitli örneğin kaplumbağa evinden sonraki mağarada su altındaydı ne yaptıysam toplayamadım oradaki sandıkları yola devam ettim kendimi dokuz gölünde buldum daha da geri dönemiyorum hikayede ilerlemem mi lazım anlamadım?
Alışamadın büyük ihtimalle oyuna. benim açıkcası oynadığım en iyi ve en zevk aldığım 3 oyundan biridir god of war 4 . Belkide tarzın değildir...

Oyunu 1.5 yıl önce ps4te bitirdim. Pcye çıkınca da en zor modda başladım. Evet aşırı zorlaştı ama hiç bezdirmiyor. Aynı yerde yarım saat ölüp durdum kaç kere ama oyun adeta kendine çekiyor.

Bunu diyen kişi single oyunların acemisidir. Oyunların mantığıni cozememistir. Gayette basit bir mantığı var hikayede ilerleyince elde ettiğin yeni bir özellikle oraya geri dönmen gerekir olayı budur. Gidemiyorsan gidemiyordundur sinek gibi cama çarpıp duracağına düşün bi

Geri
Yukarı