Rehber God of War Collection (1-2) + Origin (GoS, CoO) / RPCS3 60+ FPS

Makaleler
13
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Yazılım
Herkese iyi forumlar, RPCS3 rehber serisinin GoW oyunları bölümüne giriş yaptık, istiyorum ki herkes bu oyunları oynayabilsin.

Diğer rehber serilerim:

Rehberi kapsayan oyunlar (çıkış tarihlerine göre)
  1. God of War 1 HD - NPEA00255
  2. God of War 2 HD - NPUA80491
  3. God of War Chains of Olympus - NPEA00308
  4. God of War Ghost of Sparta - NPEA00309
Not: 1-2 oyunlar HD versiyon içindir! Standart sürümü baz almıyorum, eğer onları indirir hata, crash alırsanız konudaki versiyonlar değildir.

1- Ön bilgilendirme ve bazı detaylar​

Bu oyunların tümü Playable yani, 60 FPS destekli oyunlar ve iki tanesi PSP oyunu diğerleri ise eski oyunlar olduğu için ve RPCS3'ün de üstünde çalıştığı oyunlar olduğu için bütün sistemlerde sorunsuz 60 FPS veriyor, sisteminiz çok kötü olmadığı müddetçe bu oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz.

GoW 1-2 oyunları güncellenmelidir, güncelleme yapmadan Patch kuramazsınız. Öncelikle bu iki oyunu güncelliyoruz, ilgili rehber:

God of War 3 ayrı konuda gelecektir!

2- God of War 1-2 için Patch ve ayarları yapalım​

İki oyun için de patchler hemen hemen aynı.

AyarDeğer
Skip any videos with X button (Xbox: A tuşu)Açık, (İsteğe bağlı seçenek, bu seçenek ile videoyu geçmek isterseniz belirtilen tuşa basıyorsunuz. Normalde videolar geçilmiyor.
True WidescreenAçık, HD sürümleri %25 kesme yapıyor(muş) ben bu ayarı açınca fark ettim, 16:9 ekrana daha uyumlu gerçekten.

Şimdi Create Custom Config diyoruz.

Not: Bu ayarları isterseniz ellemeyin, önemli değil ancak dediğim gibi oyunlar kasmıyor yani oyunu 4K çalıştırmamak için elimizde bir neden yok, eğer sisteminiz kasma yaşarsa 2K veya 1080P ayarlarını deneyebilirsiniz.

GPU:
AyarDeğer
Resolution Scale300%
Framelimit60. Daha fazlasında oyunun hızı garip hallere giriyor.
VsyncEkran kırılma varsa bunu da işaretleyebilirsiniz.

Oyun içindeki çerçeveyi kaldırmak için ayar:

Settings kısmındaki ayarlara gelin ve Full Frame ayarını On yapın.
unknown_2022.11.25-19.53.png

3- Chains of Olympos ve Ghost of Sparta için ayarlarımız​

Bu oyunlar için patch yok. Sadece ayar yapacağız.

Bu oyunda 60 FPS sınırı yok, ben 75 FPS'e sabitledim. Sizde monitörünüze göre yapabilirsiniz.
GPU
AyarDeğer
Resolution Scale300%
VsyncEğer ekran kırılma olursa işaretleyebilirsiniz.

Advanced
AyarDeğer
VBlank Frequencyİsteğe bağlı, yenileme sıklığına göre ayarlayabilirsiniz.

Oyunlardan görüntüler:
unknown_2022.11.25-19.48.jpg
unknown_2022.11.25-19.48_1.jpg
unknown_2022.11.25-19.49.jpg
unknown_2022.11.25-19.51.jpg
unknown_2022.11.25-19.53_1.jpg
unknown_2022.11.25-19.54.jpg
unknown_2022.11.25-19.59.jpg
unknown_2022.11.25-20.00.jpg
unknown_2022.11.25-20.00_1.jpg

Konu içinde geleceğini yazmıştım, size özel oynanış videosu da atacağım. :)
Çok yararlı bir konu hocam. Çok sağ olun. Oynamak çok istiyorum ama klavyeden çok zor geliyor.
Rica ederim, iyi oyunlar. Klavye ile zor olabilir ama oynanır bence iyi ayarlanırsa.

Rehberin güzelliği 😍.

Tam da 1-2 saat önce GOW 1’den başlamıştım tüm seriyi baştan oynamak üzere. Rehberi çok geçmeden görmem iyi oldu, teşekkürler.
Tüh yetişemedik. :D İyi oyunlar hocam.

Rehberiniz çok güzel olmuş ellerinize sağlık öncelikle.
Ben sizin yazdığınız her şeyi harfiyen uyguladım ama crash yiyip duruyorum. Yardımcı olur musunuz? @Elio Talvinen
Hangi sürüme sahipsiniz ve hangi oyunda crash yiyorsunuz, hepsinde mi?

Herkese iyi forumlar, RPCS3 rehber serisinin GoW oyunları bölümüne giriş yaptık, istiyorum ki herkes bu oyunları oynayabilsin.

Diğer rehber serilerim:

Rehberi kapsayan oyunlar (çıkış tarihlerine göre)
  1. God of War 1 HD - NPEA00255
  2. God of War 2 HD - NPUA80491
  3. God of War Chains of Olympus - NPEA00308
  4. God of War Ghost of Sparta - NPEA00309
Not: 1-2 oyunlar HD versiyon içindir! Standart sürümü baz almıyorum, eğer onları indirir hata, crash alırsanız konudaki versiyonlar değildir.

1- Ön bilgilendirme ve bazı detaylar​

Bu oyunların tümü Playable yani, 60 FPS destekli oyunlar ve iki tanesi PSP oyunu diğerleri ise eski oyunlar olduğu için ve RPCS3'ün de üstünde çalıştığı oyunlar olduğu için bütün sistemlerde sorunsuz 60 FPS veriyor, sisteminiz çok kötü olmadığı müddetçe bu oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz.

GoW 1-2 oyunları güncellenmelidir, güncelleme yapmadan Patch kuramazsınız. Öncelikle bu iki oyunu güncelliyoruz, ilgili rehber:

God of War 3 ayrı konuda gelecektir!

2- God of War 1-2 için Patch ve ayarları yapalım​

İki oyun için de patchler hemen hemen aynı.

AyarDeğer
Skip any videos with X button (Xbox: A tuşu)Açık, (İsteğe bağlı seçenek, bu seçenek ile videoyu geçmek isterseniz belirtilen tuşa basıyorsunuz. Normalde videolar geçilmiyor.
True WidescreenAçık, HD sürümleri %25 kesme yapıyor(muş) ben bu ayarı açınca fark ettim, 16:9 ekrana daha uyumlu gerçekten.

Şimdi Create Custom Config diyoruz.

Not: Bu ayarları isterseniz ellemeyin, önemli değil ancak dediğim gibi oyunlar kasmıyor yani oyunu 4K çalıştırmamak için elimizde bir neden yok, eğer sisteminiz kasma yaşarsa 2K veya 1080P ayarlarını deneyebilirsiniz.

GPU:
AyarDeğer
Resolution Scale300%
Framelimit60. Daha fazlasında oyunun hızı garip hallere giriyor.
VsyncEkran kırılma varsa bunu da işaretleyebilirsiniz.

Oyun içindeki çerçeveyi kaldırmak için ayar:

Settings kısmındaki ayarlara gelin ve Full Frame ayarını On yapın.
Eki Görüntüle 1584146

3- Chains of Olympos ve Ghost of Sparta için ayarlarımız​

Bu oyunlar için patch yok. Sadece ayar yapacağız.

Bu oyunda 60 FPS sınırı yok, ben 75 FPS'e sabitledim. Sizde monitörünüze göre yapabilirsiniz.
GPU
AyarDeğer
Resolution Scale300%
VsyncEğer ekran kırılma olursa işaretleyebilirsiniz.

Advanced
AyarDeğer
VBlank Frequencyİsteğe bağlı, yenileme sıklığına göre ayarlayabilirsiniz.

Oyunlardan görüntüler:
Eki Görüntüle 1584388Eki Görüntüle 1584389Eki Görüntüle 1584390Eki Görüntüle 1584391Eki Görüntüle 1584392Eki Görüntüle 1584393Eki Görüntüle 1584394Eki Görüntüle 1584395Eki Görüntüle 1584396
Çok güzel rehber ama gran turismo 6 gelmezse ayıp olur. @Elio Talvinen

Gow 1 HD versiyonunda hocam.
Sürümü: 0.1.01.
Advanced kısmında Driver Wake-Up ayarını 20-40 arasında bir deneyin. Sürücü çöküyor olabilir, onun dışında konuda yazan NPEA00255 versiyonunda crash yemedim, 5 saattir oynuyorum. Büyük ihtimalle oyununuzda problem vardır ama dediğim ayarı bir deneyin, ayrıca oyun crash verdiğinde konsolda yazan hatayı da buradan bana yazın.

Advanced kısmında Driver Wake-Up ayarını 20-40 arasında bir deneyin. Sürücü çöküyor olabilir, onun dışında konuda yazan NPEA00255 versiyonunda crash yemedim, 5 saattir oynuyorum. Büyük ihtimalle oyununuzda problem vardır ama dediğim ayarı bir deneyin, ayrıca oyun crash verdiğinde konsolda yazan hatayı da buradan bana yazın.
Aynı versiyonu kullanıyoruz hocam.
Hemen bir oyuna girip test edeyim.

Geri
Yukarı