Rehber God of War Collection (1-2) + Origin (GoS, CoO) / RPCS3 60+ FPS

AMD kartlarda OpenGL çok sıkıntılı. Ekran kartın Vulkan desteklemiyorsa yapacak pek bir şey yok açıkçası.
Aslında programdan baktığımda opengl için ana sürücü olmadığı yazıyor. O zaman niye intel ile de açılmıyor ben buna anlam veremiyorum. Olmadı ps2 emülatörü ile düz gow 1 2 oynarım çünkü ps2 de sorunsuz açılıyor psp de dahil. Her neyse saolun hocam aklınıza birşey gelirse derseniz sevinirim.

Aslında programdan baktığımda opengl için ana sürücü olmadığı yazıyor. O zaman niye intel ile de açılmıyor ben buna anlam veremiyorum. Olmadı ps2 emülatörü ile düz gow 1 2 oynarım çünkü ps2 de sorunsuz açılıyor psp de dahil. Her neyse saolun hocam aklınıza birşey gelirse derseniz sevinirim.
PS2 emülatörü daha stabil çalışır hocam.

Hocam God of War 1 ve 2'yi RPCS3 ile sıkıntısız bitirdim 3'e gelince öyle olmadı. Önce her şeyi daha önce yaptığım gibi yaptım ışıktan Poseidon bile göremedim, internetten birkaç ayar ile tekrar denedim tam güzel gidiyordu bu sefer de donmalar başladı. Oyun iyi güzel giderken bir anda donuyor sonra hiç tepki vermiyor. Ne yaptıysam Cronos ötesine geçemedim. Rehberiniz var mıdır 3 için? 🙂

PS2 emülatörü daha stabil çalışır hocam.
Hocam sıkıntının çoğunu giderdim sadece 1 hata kaldı onuda çözersem mükemmel olucak fikrinizi alabilirim. Ekte görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 15
Hocam sıkıntının çoğunu giderdim sadece 1 hata kaldı onuda çözersem mükemmel olucak fikrinizi alabilirim. Ekte görebilirsiniz.
Bu performansla alakalı bir sorun genelde CPU, GPU arasındaki senkron farkından kaynaklanıyor. Advanced kısmından awake ayarıyla bir oynayıp deneyin.

Hocam God of War 1 ve 2'yi RPCS3 ile sıkıntısız bitirdim 3'e gelince öyle olmadı. Önce her şeyi daha önce yaptığım gibi yaptım ışıktan Poseidon bile göremedim, internetten birkaç ayar ile tekrar denedim tam güzel gidiyordu bu sefer de donmalar başladı. Oyun iyi güzel giderken bir anda donuyor sonra hiç tepki vermiyor. Ne yaptıysam Cronos ötesine geçemedim. Rehberiniz var mıdır 3 için? 🙂
3 için var, bütün konularımı görüntülerseniz orada bulabilirsiniz. Mobilde olduğum için atamıyorum. Sizin probleminizde rehberden bakarak ayarları bir deneyin bakalım.

Bu performansla alakalı bir sorun genelde CPU, GPU arasındaki senkron farkından kaynaklanıyor. Advanced kısmından awake ayarıyla bir oynayıp deneyin.

3 için var, bütün konularımı görüntülerseniz orada bulabilirsiniz. Mobilde olduğum için atamıyorum. Sizin probleminizde rehberden bakarak ayarları bir deneyin bakalım.

Olmadı hocam maalesef. Eski sürümlerini de denedim yine olmadı. Belkide çözümü yoktur...

Herkese iyi forumlar, RPCS3 rehber serisinin GoW oyunları bölümüne giriş yaptık, istiyorum ki herkes bu oyunları oynayabilsin.

Diğer rehber serilerim:

Rehberi kapsayan oyunlar (çıkış tarihlerine göre)
  1. God of War 1 HD - NPEA00255
  2. God of War 2 HD - NPUA80491
  3. God of War Chains of Olympus - NPEA00308
  4. God of War Ghost of Sparta - NPEA00309
Not: 1-2 oyunlar HD versiyon içindir! Standart sürümü baz almıyorum, eğer onları indirir hata, crash alırsanız konudaki versiyonlar değildir.

1- Ön bilgilendirme ve bazı detaylar​

Bu oyunların tümü Playable yani, 60 FPS destekli oyunlar ve iki tanesi PSP oyunu diğerleri ise eski oyunlar olduğu için ve RPCS3'ün de üstünde çalıştığı oyunlar olduğu için bütün sistemlerde sorunsuz 60 FPS veriyor, sisteminiz çok kötü olmadığı müddetçe bu oyunları sorunsuz oynayabilirsiniz.

GoW 1-2 oyunları güncellenmelidir, güncelleme yapmadan Patch kuramazsınız. Öncelikle bu iki oyunu güncelliyoruz, ilgili rehber:

God of War 3 ayrı konuda gelecektir!

2- God of War 1-2 için Patch ve ayarları yapalım​

İki oyun için de patchler hemen hemen aynı.

AyarDeğer
Skip any videos with X button (Xbox: A tuşu)Açık, (İsteğe bağlı seçenek, bu seçenek ile videoyu geçmek isterseniz belirtilen tuşa basıyorsunuz. Normalde videolar geçilmiyor.
True WidescreenAçık, HD sürümleri %25 kesme yapıyor(muş) ben bu ayarı açınca fark ettim, 16:9 ekrana daha uyumlu gerçekten.

Şimdi Create Custom Config diyoruz.

Not: Bu ayarları isterseniz ellemeyin, önemli değil ancak dediğim gibi oyunlar kasmıyor yani oyunu 4K çalıştırmamak için elimizde bir neden yok, eğer sisteminiz kasma yaşarsa 2K veya 1080P ayarlarını deneyebilirsiniz.

GPU:
AyarDeğer
Resolution Scale300%
Framelimit60. Daha fazlasında oyunun hızı garip hallere giriyor.
VsyncEkran kırılma varsa bunu da işaretleyebilirsiniz.

Oyun içindeki çerçeveyi kaldırmak için ayar:

Settings kısmındaki ayarlara gelin ve Full Frame ayarını On yapın.
Eki Görüntüle 1584146

3- Chains of Olympos ve Ghost of Sparta için ayarlarımız​

Bu oyunlar için patch yok. Sadece ayar yapacağız.

Bu oyunda 60 FPS sınırı yok, ben 75 FPS'e sabitledim. Sizde monitörünüze göre yapabilirsiniz.
GPU
AyarDeğer
Resolution Scale300%
VsyncEğer ekran kırılma olursa işaretleyebilirsiniz.

Advanced
AyarDeğer
VBlank Frequencyİsteğe bağlı, yenileme sıklığına göre ayarlayabilirsiniz.

Oyunlardan görüntüler:
Eki Görüntüle 1584388Eki Görüntüle 1584389Eki Görüntüle 1584390Eki Görüntüle 1584391Eki Görüntüle 1584392Eki Görüntüle 1584393Eki Görüntüle 1584394Eki Görüntüle 1584395Eki Görüntüle 1584396
Oyunu nasıl kaydediyoruz? oyunu her kapatıp açtığımda new game den başlatıyor.

GoW 2HD'yi şu an buradaki bilgilerden gördüğüm kadarıyla NPS adlı bir yerden indirdim pkg dosya olarak daha doğrusu indiriyorum sadece bu dosyamı lazım oyunu oynamak için indiği zaman oyun ekleden o dosyayı seçince oluyor mu?

Nps diye bir program var, bu kadarını söyleyebilirim sadece.

GoW 2HD'yi şu an buradaki bilgilerden gördüğüm kadarıyla nps adlı bir yerden indirdim pkg dosya olarak daha doğrusu indiriyorum sadece bu dosyamı lazım oyunu oynamak için indiği zaman oyun ekleden o dosyayı seçince oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı