God of War hikayesi ne zaman sarmaya başlıyor?

Arkadaşlar selam öncelikle, RDR 2'yi iki sefer güzelce hatim ettikten sonra, ona denk görülen God of War indirime girdi. Aldım bende, indirdim, oynadım yaklaşık 3,5 saat boyunca ancak bu oyun beni hiç sarmadı, ön yargı yapıyorumdur umarım diyorum kendi kendime çünkü 200 TL verdim, üstüne herkes övüyordu vesaire çok güzel diye. Zevk meselesidir belki bilmiyorum ama yani ne yapmak lazım, nasıl ve ne zaman açılıyor yaklaşık olarak, böyle gitmiyor çünkü. Oyunda balta kullanmak dışında hiçbir şey zevkli değil (en azından şimdilik). Aynı durumu yaşayanlar varsa, bir konuşalım tartışalım merak ettim, bu başlıktaki olayı gerçekten.
Bana da sıkıcı geldi. Sürekli tekrarlanan bir aksiyonu var. Grafikler de günümüze göre çok iyi değil. 2015 yılında yapılan witcher 3 çok daha iyi grafiklere sahip.

Arkadaşlar selam öncelikle, RDR 2'yi iki sefer güzelce hatim ettikten sonra, ona denk görülen God of War indirime girdi. Aldım bende, indirdim, oynadım yaklaşık 3,5 saat boyunca ancak bu oyun beni hiç sarmadı, ön yargı yapıyorumdur umarım diyorum kendi kendime çünkü 200 TL verdim, üstüne herkes övüyordu vesaire çok güzel diye. Zevk meselesidir belki bilmiyorum ama yani ne yapmak lazım, nasıl ve ne zaman açılıyor yaklaşık olarak, böyle gitmiyor çünkü. Oyunda balta kullanmak dışında hiçbir şey zevkli değil (en azından şimdilik). Aynı durumu yaşayanlar varsa, bir konuşalım tartışalım merak ettim, bu başlıktaki olayı gerçekten.
Bana sana olan sadece ilk oynadığımda oldu yıllar önce. Sonra 3 4 kere daha bitirdim hala yeniden en zor seviyede oyuna başladım :) Artık oyunun en başındaki baltanın güçsüz hali bile zevk veriyor. İlerle biraz geliştikçe daha çok zevk alacaksın. Hatta oyun bittikten sonra tüm eşyalarını geliştirtirip eşsiz tılsımlar büyüler vb. kazandıktan sonra Muspelheim diyarındaki sınavları oynaman tüm oyunun ana hikaye dahil kendisinden daha çok zevk verecektir :D Kişisel zevk meselesidir ama bana böyle oldu.

Hatta şimdi açıyım da oynuyum çalışmaktan haftalardır oynamadım.

Oynamayı bilene zevkli oyun ama kimse üstüne düşmüyor bizim gibi 20 dk lık özetle oynayınca oyun çok iyi her şey sonda anlam kazanıyor ama herkes sıkılıp bırakıyor alfheim da bezdiriyor evet ama devamı sonradan iyileşiyor kolay değil böyle oyun yapmak kötü yerine iyi yönden bakınca anlarsınız.

Ben de rdr2 sonrası başladım beni de sarmadı :) ben map yani harita olmayınca bu tarz oyunları hiç beceremiyorum ve hâliyle çabuk soğuyorum kaldı ki bu tip yaratıklı canavarlı oyunlardan da hiç haz etmem.

Oyun başından itibaren mükemmel bir oyun, 3.5 saat boyunca oynayıp da beğenmediysen oyun senlik değil demektir. Oyundan ne beklediğine de bağlı bu.

Oynamayı bilene zevkli oyun ama kimse üstüne düşmüyor bizim gibi 20 dk lık özetle oynayınca oyun çok iyi her şey sonda anlam kazanıyor ama herkes sıkılıp bırakıyor alfheim da bezdiriyor evet ama devamı sonradan iyileşiyor kolay değil böyle oyun yapmak kötü yerine iyi yönden bakınca anlarsınız.
Beni Alfheim'de bile bezdirmedi çünkü bu oyunun yönetmeni iyi (Cory Barlog) ve aynı God of War 2 gibi eksiği yok fazlası var denebilir ancak Ragnarök için öyle denemez eleştirilere bakılırsa daha oynama fırsatı bulmadım ama Ragnarök den çıkarılan mesaj şu ki her şey oynanış değil ve herkes God of War yapamıyor keşle Barlog ekip başında devam etseydi de Ragnarök'de 2018 gibi bir başyapıt olsaydı :)

5 saat sonra bir sarıyor bir sarıyor...

Beni Alfheim'de bile bezdirmedi çünkü bu oyunun yönetmeni iyi (Cory Barlog) ve aynı God of War 2 gibi eksiği yok fazlası var denebilir ancak Ragnarök için öyle denemez eleştirilere bakılırsa daha oynama fırsatı bulmadım ama Ragnarök den çıkarılan mesaj şu ki her şey oynanış değil ve herkes God of War yapamıyor keşle Barlog ekip başında devam etseydi de Ragnarök'de 2018 gibi bir başyapıt olsaydı :)

Halen daha başyapıt zaten, evet bir kaç eksiği var ancak bunlar önemli eksikler değil bana göre. Final sahnesi battı gözüme sadece ama o kadar yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı