God of War için güncellemeler beklenmeli mi?

183206

Megapat
Makaleler
1
Sistemim kötü, düşük FPS alacağım kesin. Oyuna gelecek olan güncellemeleri bekleyip daha sonra mı oynamalıyım oyunu?
Gelecek olan güncellemeler, 30 FPS yerine 40 FPS almamı sağlayacaksa 1 ay sonra da oynayabilirim oyunu. Şu anki haliyle 1 ay sonrasındaki hali arasında FPS olarak fark olmayacaksa şimdi oynayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ArthurMorgan33, FSR açman şart olmadığı gibi maksimum getirisi performans modunda dahi +4/+5 FPS'ten yukarı çıkmıyor en azından bendeki 1060 6GB + i7-8700 ikilisinde öyle oldu. Kaybettiğin kalite kaybına karşın performansa olan getirisi hatrı sayılır bir ölçüde yüksek olmadığı için FSR'ı kapalı tutup orijinal ayarlarla takılıp oynaman daha mantıklı, ben Ultra/High/Orijinal karıştırıp FSR'ı da ortalama 65-70 FPS+ elde edecek şekilde kapalı tutuyorum mesela, sen de deneyebilirsin; muhtemelen işlemcin %90-100'lerde zorlanarak ortalama 50-60 FPS verebilir gibi ama yok FSR benim için şart dersen orijinal/düşük ayarlarda + FSR Balanced/Quality modunda ağır combatlar dışında sabit 60 FPS bir deneyim bir ihtimal (RAM'ine de bağlı) ..
Oyunun optimizasyonunda sorun yok ama yer yer ram tüketimi 15gb'ye çıkıp fena drop yaşatıyor orası can sıkıcı. Soruna gelecek olursak sana ekstra +10 fps kazandıracak bir güncelleme gelmez dostum.
Bugün ben de RAM kullanımında özellikle Alfheim'ın Işığı tapınağındaki uçan kanatlı boss fight senaryosunda anlık 15 GB'ları bir ara gördüm ancak fena drop yapma gibi bir durum olmadı hiç, çok garip.. Zaten sonrasında 13-14 GB civarlarına boşaltma yapıp devam etti.

Son düzenleme:
RDR2'yi geçip yılın oyunu seçilmiş bir oyun olduğu için acayip büyük bir beklenti içerisindeyim. RDR2 benim için şaheserdir çünkü. O yüzden alabileceğim maksimum performansı almak istiyorum sistemimden bu oyun için.

RDR 2 ile çok farklı bambaşka yönleri ama RDR 2'nin açık dünyası her oyuna bedel.

@ArthurMorgan33, FSR açman şart olmadığı gibi maksimum getirisi performans modunda dahi +4/+5 FPS'ten yukarı çıkmıyor en azından bendeki 1060 6 GB + i7-8700 ikilisinde öyle oldu. Kaybettiğin kalite kaybına karşın performansa olan getirisi hatrı sayılır bir ölçüde yüksek olmadığı için FSR'ı kapalı tutup orijinal ayarlarla takılıp oynaman daha mantıklı, ben Ultra/High/Orijinal karıştırıp FSR'ı da ortalama 65-70 FPS+ elde edecek şekilde kapalı tutuyorum mesela, sen de deneyebilirsin; muhtemelen işlemcin %90-100'lerde zorlanarak ortalama 50-60 FPS verebilir gibi ama yok FSR benim için şart dersen orijinal/düşük ayarlarda + FSR Balanced/Quality modunda ağır combatlar dışında sabit 60 FPS bir deneyim bir ihtimal (RAM'ine de bağlı).

Bugün ben de RAM kullanımında özellikle Alfheim'ın ışığı tapınağındaki uçan kanatlı boss fight senaryosunda anlık 15 GB'ları bir ara gördüm ancak fena drop yapma gibi bir durum olmadı hiç, çok garip. Zaten sonrasında 13-14 GB civarlarına boşaltma yapıp devam etti.

Hocam bende 4 GB 980 var VRAM yetmediği için böyle bir problem yaşadığımı düşünüyorum. Oyun 60FPS gayet akıcı oynanırken bazı sahnelerde ve baktığım noktalarda FPS 13-15 civarı oluyor fareyi döndürmemle düzeliyor. Eğer oyunu biliyorsanız; modi ve MAG'ni dövüşünden önce bariz bir şekilde drop orada belli oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende 4 GB 980 var VRAM yetmediği için böyle bir problem yaşadığımı düşünüyorum. Oyun 60FPS gayet akıcı oynanırken bazı sahnelerde ve baktığım noktalarda FPS 13-15 civarı oluyor fareyi döndürmemle düzeliyor. Eğer oyunu biliyorsanız; modi ve MAG'ni dövüşünden önce bariz bir şekilde drop orada belli oluyor.
Magni & Modi dövüşüne kadar gelmedim hocam ama şu ana kadar böyle ciddi bir problem olmadı hiç, VRAM'i de ağzına kadar kullanıyor zaten bende de genelde 5870 MB civarında geziyor. Oyun içi ayarlarım şu şekilde:

TEXTURE QUALITY - ULTRA
MODEL QUALITY - HIGH
ANISOTROPIC FILTERING - ULTRA
SHADOWS - ORIGINAL
REFLECTIONS - ORIGINAL
ATMOSPHERICS - ORIGINAL
AMBIENT OCCLUSION - ORIGINAL

@Akif bende 1600 AF işlemci ile aynı ekran kartı var oynanır mı?
Oynanır tabi canım. Ancak 1080p 30 FPS veya 1080p Low 45 FPS gibi performanslar yeterliyse.

GOW, RDR2'ye göre çok daha "Scripted" bir oyun. Açık dünya yok gibi bir şey. Sıkıntı olacağını sanmam. İşlemci kaynaklı FPS'in olması gerekenden bir tık düşük olsa da RDR2'yi oynadığın sistemle bunu da oynarsın diye düşünüyorum. Orijinal ayarlar yeterli bu arada kasmana gerek yok hiç kendini. Taş gibi görünüyor oyun.
@ArthurMorgan33 ayarları kurcalarsan alırsın bence ya.

Magni & Modi dövüşüne kadar gelmedim hocam ama şu ana kadar böyle ciddi bir problem olmadı hiç, VRAM'i de ağzına kadar kullanıyor zaten bende de genelde 5870 MB civarında geziyor. Oyun içi ayarlarım şu şekilde:

TEXTURE QUALITY - ULTRA
MODEL QUALITY - HIGH
ANISOTROPIC FILTERING - ULTRA
SHADOWS - ORIGINAL
REFLECTIONS - ORIGINAL
ATMOSPHERICS - ORIGINAL
AMBIENT OCCLUSION - ORIGINAL
Hocam bende de ilk 3 ayar "High" diğerleri "Orijinal" genel olarak oyun rahat 70+ fps'te oynatıyor ama bazı sahneneler dediğim gibi ani droplar olunca gsync ya da freesync olmadığı için aşırı rahatsız edici bir drop hissediliyor. Bende oyunu 50fps sabitledim gayet akıcı bir şekilde oynuyorum. Ama dediğim sorun vram kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Çünkü işlemci ve ekran kartı kullanımı eş zamanlı düşüp ram kullanımı 14gb üzerine kadar çıkıyor.

Geri
Yukarı