God of War için güncellemeler beklenmeli mi?

183206

Megapat
Makaleler
1
Sistemim kötü, düşük FPS alacağım kesin. Oyuna gelecek olan güncellemeleri bekleyip daha sonra mı oynamalıyım oyunu?
Gelecek olan güncellemeler, 30 FPS yerine 40 FPS almamı sağlayacaksa 1 ay sonra da oynayabilirim oyunu. Şu anki haliyle 1 ay sonrasındaki hali arasında FPS olarak fark olmayacaksa şimdi oynayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@494722 , hocam RAM kullanımının 14-15 GB'lara 2-3 saat sonra çıkması bende de var, üstelik 6GB VRAM'in hepsi dolmasına rağmen ama GTX 980'deki GPU kullanım düşmesi olayı biraz garipmiş, VRAM yetersiz kalınca benim bildiğim evet bellekler devreye girer ama ekran kartı kullanımı neden düşüyor orasını biraz kestiremedim. Açıkçası 8GB VRAM'li sistemlerde de bu RAM kullanımının 13-14 GB civarlarından aşağı seyretmesi ortaktır diye düşünüyorum, işlemciden ziyade (yine en azından ortalama bir kartla 4 çekirdek bir işlemci şart tabii) ekran kartı ve belleğe aşırı abanıyor bu oyun.

Oyunda şu an madendeki asansör mekanizmasını devreye soktuktan sonra, ejderha saldırısının bitişinin olduğu kısma kadar gelip oyunu kapattım. Magni & Modi kısmına gelmeden herhangi bir ciddi düşüş vs gözlemlersem yine buradan bildiririm 👍

@494722 , hocam RAM kullanımının 14-15 GB'lara 2-3 saat sonra çıkması bende de var, üstelik 6GB VRAM'in hepsi dolmasına rağmen ama GTX 980'deki GPU kullanım düşmesi olayı biraz garipmiş, VRAM yetersiz kalınca benim bildiğim evet bellekler devreye girer ama ekran kartı kullanımı neden düşüyor orasını biraz kestiremedim. Açıkçası 8GB VRAM'li sistemlerde de bu RAM kullanımının 13-14 GB civarlarından aşağı seyretmesi ortaktır diye düşünüyorum, işlemciden ziyade (yine en azından ortalama bir kartla 4 çekirdek bir işlemci şart tabii) ekran kartı ve belleğe aşırı abanıyor bu oyun.

Oyunda şu an madendeki asansör mekanizmasını devreye soktuktan sonra, ejderha saldırısının bitişinin olduğu kısma kadar gelip oyunu kapattım. Magni & Modi kısmına gelmeden herhangi bir ciddi düşüş vs gözlemlersem yine buradan bildiririm 👍
Çok sevinirim hocam. i5 8600k'yı 4.0ghz ile kullanıyordum işlemciden şüphelenip 4.6'ya çektim ama sorun işlemciden de değil anladığım kadarıyla. Bu arada Update 1 ve 2 güncellemeleri fark etmiyor sorun aynı.

Çok sevinirim hocam. i5 8600k'yı 4.0ghz ile kullanıyordum işlemciden şüphelenip 4.6'ya çektim ama sorun işlemciden de değil anladığım kadarıyla. Bu arada Update 1 ve 2 güncellemeleri fark etmiyor sorun aynı.
8600K ile 3060 bile beslersin hocam bu oyunda, sorun o değil hatta diğer yedek benchmark sistemimdeki i5-7500 bile 1060'ı güle oynaya besliyor, 1070 veya 2060 taksam sınırlarını zorlayıp bu God Of War'da yine beslerdi muhtemelen.

DODI-FLT sürüm kullanıyorum hocam ben de😄, herhangi bir ek update vs de yapmadım hiç, içinde sanırım Day 1 Patch gömülüydü ama sanırım sizdeki emin olmamakla beraber 4GB VRAM sorunsalı gibi geldi bana

Son düzenleme:
8600K ile 3060 bile beslersin hocam bu oyunda, sorun o değil hatta diğer yedek benchmark sistemimdeki i5-7500 bile 1060'ı güle oynaya besliyor, 1070 veya 2060 taksam sınırlarını zorlayıp bu God Of War'da yine beslerdi muhtemelen.

DODI sürüm kullanıyorum hocam ben de😄, herhangi bir ek update vs de yapmadım hiç, içinde sanırım Day 1 Patch gömülüydü ama sanırım sizdeki emin olmamakla beraber 4GB VRAM sorunsalı gibi geldi bana
Bende FLT sürümünü kullanıyorum ama 2. Update'yi bu sorunu çözmek için kurdum ama çözüm olmadı. İşlemci besler beslemesine ama bir yerde de oyun emülatör gibi çalıştığı için yüksek ghz ihtiyacı olur diye o.c deneyeyim dedim ama sonuç pek değişmedi. Neyse hocam mesajınız için teşekkür ederim eğer olurda dediğim sahnede bariz bir drop yaşarsanız haber edersiniz. Sorun nerede anlamış oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı