God of War PC optimizasyonu kötü mü?

denizmk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Malum God of War PC'ye çıktı. Ben de uzun süredir hevesle gelmesini bekliyordum. Erişime açıldığı gibi oynamaya başladım fakat sık sık ekran kartı kullanımım %60-70'lere düşüyor. Buna bağlı olarak FPS de öyle. İşlemci darboğaza girmiyor iyice test ettim. İşlemcimin %50'si bile nadir kullanılıyor. En yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarsa FSR açık ve kapalı olarak her şekilde denedim. Özellikle bir sahnede oyunda ne kadar ayar varsa fulledim ve ardından bütün ayarları en düşüğe çektim. Aldığım FPS ikisinde de 50 küsurdü. Ekran kartı kullanımı da tam değildi. Ara ara oluyor bu sürekli değil. Çoğu yerde ekran kartım tam kapasitede kullanılıyor ve hiç sorun yaşamıyorum. Tüm sürücüler güncel. Oyun dosyalarını da doğruladım. Başka oynamayı deneyip bu tür sorunlar yaşayan var mı aranızda?

İşlemci: R5 5600X.
Ekran kartı: RX 6600XT.
16 GB 3200 MHz RAM.

FPS drop'unu ben de yaşıyorum. Özellikle boss fight'larında. Önümüzdeki güncellemelerde (oyun ve ekran kartı sürücüsü) düzeleneceğini düşünüyorum.
Bir de ekran modunda tam ekran yok. Çerçeveli ve çerçevesiz olarak iki seçenek var. Nasıl tam ekran yapabilirim bilgisi olan var mı?

Geri
Yukarı