God of War PC optimizasyonu kötü mü?

Bende RX 570 ile dengesiz bir deneyim yaşıyorum orijinal grafik kalitesinde AMD tabanlı bir problem gibi geldi bana da overclock falan denedim ama hiç işe yaramıyor spesifik noktalarsa kasıyor donuyor. Update bekleyeceğiz mecbur da o zamana kadar New Game Plus'a geçerim.

AMD kart kaynaklı. Bende RX 6600 ile Ultra'da FPS düşmesi yaşıyorum çoğu yerde. NVIDIA daha stabil çalışıyor.
Bende RX 570 ile dengesiz bir deneyim yaşıyorum orijinal grafik kalitesinde AMD tabanlı bir problem gibi geldi bana da overclock falan denedim ama hiç işe yaramıyor spesifik noktalarsa kasıyor donuyor. Update bekleyeceğiz mecbur da o zamana kadar New Game Plus'a geçerim.

Millet 1050 Ti ile 35 FPS alıyor orijinal de.

Merhaba arkadaşlar. Malum God of War PC'ye çıktı. Ben de uzun süredir hevesle gelmesini bekliyordum. Erişime açıldığı gibi oynamaya başladım fakat sık sık ekran kartı kullanımım %60-70'lere düşüyor. Buna bağlı olarak FPS de öyle. İşlemci darboğaza girmiyor iyice test ettim. İşlemcimin %50'si bile nadir kullanılıyor. En yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarsa FSR açık ve kapalı olarak her şekilde denedim. Özellikle bir sahnede oyunda ne kadar ayar varsa fulledim ve ardından bütün ayarları en düşüğe çektim. Aldığım FPS ikisinde de 50 küsurdü. Ekran kartı kullanımı da tam değildi. Ara ara oluyor bu sürekli değil. Çoğu yerde ekran kartım tam kapasitede kullanılıyor ve hiç sorun yaşamıyorum. Tüm sürücüler güncel. Oyun dosyalarını da doğruladım. Başka oynamayı deneyip bu tür sorunlar yaşayan var mı aranızda?

İşlemci: R5 5600X.
Ekran kartı: RX 6600XT.
16 GB 3200 MHz RAM.

GTX 950 i5 4670K ve 8 GB RAM ile 60 FPS oynayabiliyorum ben hiçbir düşüş olmuyor.

Yetersiz VRAM kaynaklı olabiliyor, zaten oyun belleğe de abandığı gibi bazı makinelerde memory leak sorunları ortaya çıkabiliyor şu an.
Hocam oyunu en düşüğe getirsem bile bu hatayı alıyorum. Ama direkt oyundan atmıyor. Bir süre oynuyorum sonra aniden bu hatayı veriyor. Grafikleri kıssam da aynı sorun var. Ekran kartım işlemcim yeterli ama bu sorun var bilginiz var mı ne yapmam lazım? Nette araştırdım başka yaşayanlarda var ama çözüm bulamadım. Oyundan kaynaklı sorun mu acaba?

Merhaba arkadaşlar. Malum God of War PC'ye çıktı. Ben de uzun süredir hevesle gelmesini bekliyordum. Erişime açıldığı gibi oynamaya başladım fakat sık sık ekran kartı kullanımım %60-70'lere düşüyor. Buna bağlı olarak FPS de öyle. İşlemci darboğaza girmiyor iyice test ettim. İşlemcimin %50'si bile nadir kullanılıyor. En yüksek ayarlarda ve en düşük ayarlarsa FSR açık ve kapalı olarak her şekilde denedim. Özellikle bir sahnede oyunda ne kadar ayar varsa fulledim ve ardından bütün ayarları en düşüğe çektim. Aldığım FPS ikisinde de 50 küsurdü. Ekran kartı kullanımı da tam değildi. Ara ara oluyor bu sürekli değil. Çoğu yerde ekran kartım tam kapasitede kullanılıyor ve hiç sorun yaşamıyorum. Tüm sürücüler güncel. Oyun dosyalarını da doğruladım. Başka oynamayı deneyip bu tür sorunlar yaşayan var mı aranızda?

İşlemci: R5 5600X.
Ekran kartı: RX 6600XT.
16 GB 3200 MHz RAM.
benim de rx6600 ve ryzen 3600 lü sistemim var. aynı sorunu ben de yaşıyorum bütün oyunu gpu kullanımı %70 lerde oynuyorum neredeyse. bazı yerlerde 99 kullanıyor ve fps'im 80 90'lara yükseliyor (yüksek ayarlarda ve fsr kapalı) umarım update getirirler ve sorun çözülür. çözülene kadar oynamayacağım sanırım hiç zevk vermiyor 40 fps'lerde oynamak.

Bende de aynı sıkıntı var arkadaşlar. hatta oyun belirli bir süre sonra kapanıyor. birde sanki ekranda karanlık yerlerde karıncalanmalar oluyor gibi hissediyorum. sanırım amd ekran kartlarında optimizasyon sorunu var, en yakın güncellemede düzeltirler umarım

İşlemci : Ryzen 5 1600
Ekran Kartı : RX 580 4gb
Ram : 8gb 3000Mhz

Yeni konular

Geri
Yukarı