God of War PC optimizasyonu kötü mü?

Bende RX 570 ile dengesiz bir deneyim yaşıyorum orijinal grafik kalitesinde AMD tabanlı bir problem gibi geldi bana da overclock falan denedim ama hiç işe yaramıyor spesifik noktalarsa kasıyor donuyor. Update bekleyeceğiz mecbur da o zamana kadar New Game Plus'a geçerim.
reis bende rx 570 kullanıyorum harbiden bu akşam hiç oynayamadım takılıyo böyle yaa

Manuel OC'lu GTX 1060 6GB ile FSR kapalı bir şekilde özel ayarlarla 60FPS+ rahat oynayabiliyorum, hadi 1060'ı geçiyorum çoğu dizüstü VEGA APU'larla bile 720p düşük ayarlar da olsa FSR ile 30 FPS+ çalışabiliyor. Açıkçası optimizasyon bana göre gayet başarılı geldi, kasma sorunu yaşıyorsanız sisteminizi bir gözden geçirin, özellikle yetersiz kalan RAM bu oyunun baş belası.

Arkadaşlar bizim yakındığımız olay sistemimizin kötü olması değil zaten, amd markasına oyunun port edilememiş olması. Sizin nvidia sisteminizde iyi çalışıyor olabilir... Ayrıca oyunun istediği sistem gereksinimlerini aşağıya bırakıyorum(steam üzerinden aldım).

• MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
    • İşlemci: Intel i5-2500k (4 core 3.3 GHz) or AMD Ryzen 3 1200 (4 core 3.1 GHz)
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) or AMD R9 290X (4 GB)
    • DirectX: Sürüm 11
    • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: DirectX feature level 11_1 required
  • ÖNERİLEN:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
    • İşlemci: Intel i5-6600k (4 core 3.5 GHz) or AMD Ryzen 5 2400 G (4 core 3.6 GHz)
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 (6 GB) or AMD RX 570 (4 GB)
    • DirectX: Sürüm 11
    • Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
    • İlave Notlar: DirectX feature level 11_1 required

R5 1600 AF RX 560 sistemimle oyunu genelde 45 FPS gayet akıcı şekilde oynayabiliyorum fakat bazı bölgelerde aksiyon olmasa bile, nedenini anlamadığım şekilde çok kötü FPS değerleri alıyorum. Galiba ışıklandırma ve yansıma olan yerlerde bu FPS düşüşü gerçekleşiyor. Bu sorunu çözebilen var mı?

R5 1600 AF RX 560 sistemimle oyunu genelde 45 FPS gayet akıcı şekilde oynayabiliyorum fakat bazı bölgelerde aksiyon olmasa bile, nedenini anlamadığım şekilde çok kötü FPS değerleri alıyorum. Galiba ışıklandırma ve yansıma olan yerlerde bu FPS düşüşü gerçekleşiyor. Bu sorunu çözebilen var mı?

AMD tabanlı tüm kartlarda öyle güncelleme ile çözerler umarız optimizasyonu.

Reis benim RTX 2060 laptopum var şu an oyunda yuksek ayarlarda ortalama 65 75 FPS gibi değerler alıyorum. Muhtemelen sendeki sıkıntı AMD ekran kartındaki optimizasyon sıkıntısından kaynaklanıyor.
Sıkıntı karttan olmaz oyunun yapımcısının ayıbından olur, eğer nvidia da düzgün çalışan amd de çalışmıyorsa bu ayıptır.

Yeni konular

Geri
Yukarı