God of War: Ragnarök Metacritic puanının düşük olması

Hocam hangi kısımdan bahsediyorsunuz? Tam olarak hatırlayamadım da.

Çoğu yerinde atreus Odin'e kölelik yapıp kratosa karşı çıkcakmış gibi mesajlar verildi angrboda kratosun ölümünden vesaire bahsetti o kısımları çok uzun tutmuşlar benim kendi fikrim tabii o kısım bana klişe geldi eğer olurda öyle ölürse mantığıyla ilerletti lokide zaten kurnazlık tanrısı olduğundan kratosa karşı çıkmıycağını düşünmemek elde değil. Kendi fikirlerim herkesin fikrine saygım var.

Önceki oyunda Atreus'un tanrı olduğunu öğrenmesinden sonra oyuncu olarak Atreus'a 1-2 saatlik bir sekans boyunca gıcık olmuştuk, bir sebebi olduğu için gayet katlanılabilir ve anlaşılabilir bir sekanstı. Bu oyunda ise oyunun başından beri Atreus gıcık bir tavır takınmış. Oyuncu olarak bence bu katlanılabilir bir şey değil. Özellikle de Kratos'un küçücük çocuğa söz geçiremediğini görmek hiç katlanılabilir bir şey değil. Tek eliyle başını gövdesinden ayıracağı boyutta çocuk gelmiş Titanları katleden adama "Kes." diyor, Kratos da "Konuşmana dikkat et." demek ile yetiniyor.
Birinci oyunda epik boss savaşlarının azlığından şikayet etmiştik, şükür etmeliymişiz haberimiz yok. İlk oyundaki tüm Baldur boss fightları Ragnarok'taki herhangi bir boss fight'tan kat kat daha iyi.
Tanrılar sırf senaryo işlesin diye çok hafife alınıyor. Heimdall'a o mızrağın da işlememesi lazım mesela. Veya düşün, Odin'in favori tanrılarından olan Baldur'u ve Thor'un çocuklarını öldürüyorsun ama oyunun başındaki ufak dövüş sekansından sonra 9 diyar elini kolunu sallaya sallaya geziyorsun. Odin'in o diyarları dar etmesi lazım normalde oyun boyunca.
Santa Monica altın tepside sunulmuş bir fırsatı elinin tersiyle itti. Çok değil, bir tane Spartan Rage görseydik deli gibi patlardı oyun. Ama göremedik.
Daha çok sayarım ancak yazı uzamasın maksat. Tabii ki ilk oyundan daha iyi yaptığı şeyler var. Yan karakterlerin işlenişi, açık dünyanın genişliği vb. ögeler. Ancak benim için çok şey deneyip bazılarında başarılı olup bazılarını beceremeyeceklerine aynı ilk oyundaki gibi az şey deneyip hepsini tam yapmaları önemli. İlk oyunda senaryo, hikaye akışı vs. her şey yerli yerinde. İkinci oyunda gereksiz yere uzatılan sekanslar da var olması gerekenden kısa olan sekanslar da var.
İskandinav mitolojisi serisini üç oyun yerine iki oyun yaptık dediler bu yüzden bence de hikaye potansiyelini kullanamadılar. Ancak savaş sistemini ve açık dünyayı çok iyi geliştirdiler bu yüzden bence Ragnarök daha iyi. Tabi sizin dedikleriniz de mantıklı saygı duyuyorum. İlk oyunun tadı ayrıydı.

Ben niye yeni God of War oyunlarını PSP'deki hack and slash oyunları kadar sevemiyorum acaba?

Çoğu yerinde atreus Odin'e kölelik yapıp kratosa karşı çıkcakmış gibi mesajlar verildi angrboda kratosun ölümünden vesaire bahsetti o kısımları çok uzun tutmuşlar benim kendi fikrim tabii o kısım bana klişe geldi eğer olurda öyle ölürse mantığıyla ilerletti lokide zaten kurnazlık tanrısı olduğundan kratosa karşı çıkmıycağını düşünmemek elde değil. Kendi fikirlerim herkesin fikrine saygım var.
Angrboda kısımları gerçekten çok sıkıcıydı. Bir bineğin üstünde saatlerce gezdirdi adamlar.

94 kötü bir puan değil ki! Oyun çok iyi bir oyun ama oyunun neden daha yüksek puan alması gerektiğini anlatır mısın? Bu oyunun eksiklikleri ve daha iyi yapabileceği şeylerde var. En basiti bazı boss fightların gereksiz uzatılması. Heimdall ve Odin boss fightlarında bunu çok açık görüyoruz. Heimdall bossu özellikle. Bana göre çok büyük bir eksik değil bu ama sonuçta daha iyi olabilirdi. Puan kıracak olsam buradan puan kırardım ben mesela. Oynanış mekaniği bu açığı kapatıyor cidden ama dikkatli bakarsan birçok boss savaşında bossu öldürdükçe tekrar tekrar yine kapışıyoruz. Vuruş hissiyatı ve atmosfer etkileyici olmasa inan çekilecek şey değil. Hamallık gibi gelirdi cidden. Ama o vuruş hissiyatı ve atmosfer oyunun bu açığını görmezden gelmemize sebep oluyor. Yine söylüyorum oyun çok müthiş bir oyun ama eksiksiz kusursuz demek bence hatalı bir bakış açısı. İkinci eleştirim ellerinde çok fazla malzeme var oyuna sığdırmaya çalıştıkları. 20-25 saatte bunu işlemeye çalışırken bazı karakterler çok geri planda kalıyor ve anlamlandırmakta zorlanıyorsun. Mesela Thor ve tyr çok geri planda angrboda sahneleri gereksiz uzatılmış vs vs. bunlar çok göze batacak şeyler değil ama bu oyun çok daha yüksek potansiyele ulaşabilirdi bence. Her haliyle yine de müthiş bir oyun ama eksikleri ve daha iyi yapabileceği şeyler vardı bence.

94 kötü bir puan değil ki! Oyun çok iyi bir oyun ama oyunun neden daha yüksek puan alması gerektiğini anlatır mısın? Bu oyunun eksiklikleri ve daha iyi yapabileceği şeylerde var. En basiti bazı boss fightların gereksiz uzatılması. Heimdall ve Odin boss fightlarında bunu çok açık görüyoruz. Heimdall bossu özellikle. Bana göre çok büyük bir eksik değil bu ama sonuçta daha iyi olabilirdi. Puan kıracak olsam buradan puan kırardım ben mesela. Oynanış mekaniği bu açığı kapatıyor cidden ama dikkatli bakarsan birçok boss savaşında bossu öldürdükçe tekrar tekrar yine kapışıyoruz. Vuruş hissiyatı ve atmosfer etkileyici olmasa inan çekilecek şey değil. Hamallık gibi gelirdi cidden. Ama o vuruş hissiyatı ve atmosfer oyunun bu açığını görmezden gelmemize sebep oluyor. Yine söylüyorum oyun çok müthiş bir oyun ama eksiksiz kusursuz demek bence hatalı bir bakış açısı. İkinci eleştirim ellerinde çok fazla malzeme var oyuna sığdırmaya çalıştıkları. 20-25 saatte bunu işlemeye çalışırken bazı karakterler çok geri planda kalıyor ve anlamlandırmakta zorlanıyorsun. Mesela Thor ve tyr çok geri planda angrboda sahneleri gereksiz uzatılmış vs vs. bunlar çok göze batacak şeyler değil ama bu oyun çok daha yüksek potansiyele ulaşabilirdi bence. Her haliyle yine de müthiş bir oyun ama eksikleri ve daha iyi yapabileceği şeyler vardı bence.
legend of zelda bunu çerez gibi geçiyor o yüzden

Puanlamalara çok takılma o puanlamaların çoğunda çıkar ilişkisi var. İşin içerisinde para ve pazarlama olduğunda her şey olabilir.
the legend of zelda breath of the wild bence o kadar güzel değil ama 97 puan ocarina of time 99 puan olunca tabikide god of war ragnarok gibi bir oyun neden 94

User score neden düşük diye sorsan okey de, oyunun ortalama puanının neresi düşük? 94 bence yeterli bir puan. O kadar da abarmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı