God of War: Ragnarök PS4 Slim'de nasıl çalışır?

Specialagent58

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Oynamak için tek şansım akrabamdan PS4 Slim'ini ödünç almak 2018 God of War'ı onda bitirdim sorun yoktu Ragnarok'da kasma-yavaşlama falan oluyor mu PS4 Slim'lerde? Deneyimleyenler bilgi verebilir mi ve cihazdan sesler çıkıyormuş falan. Cihaz zarar falan görür mü? Bir de 4 5 senelik arkadaşın PS4'ü bir sorayım dedim. Teşekkürler.

Son olarak sabit en fazla kaç FPS verir, bilgisayarımda 2018'i uzun zamandır 50 FPS civarında oynuyorum PS4'e almaya değer mi sizce çünkü ilk God of War'ı PS4 de oynadığımda bilgisayarda oynamamıştım yüksek FPS'de henüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya oynayın geçin ne zarar vermesi hocam. Makin kendine zarar verecek düzeye gelirse kendini kapatır.
Sabit 29 FPS veriyor.
Yapabileceğiniz tek şey makinenın ısınmasını engellemek onun için başta.
1-termal macun.
2-termal ped.
3-fan temizliği.
4-dikey konumda havadar bir yerde tutmak olacaktır.
PS4'te ki 30FPS ile PC'de 30 FPS aynı şey değil.

Playstation'larda kasma problemi hiç yaşamadım. Bir problem olacağını sanmıyorum. Özellikle Sony özel oyunlarında optimizasyon çok iyi oluyor. PS4 sabit 30 FPS verir. Her oyununda olduğu gibi bir kaç istisna var tabi ama onlara girmiyorum. Ses çıkması bir problem teşkil etmez. Fan sesi oluyor çıkan ses. Soğutmak için o da. 4-5 senelik PS4'üm var. Çok temiz kullandım mesela tozlanma vs hiç yok. Isınma problemim yok fakat bazen fan sesi biraz yükseliyor. Onda da oyunun sesinden duymuyorsunuz zaten.

Ya oynayın geçin ne zarar vermesi hocam. Makin kendine zarar verecek düzeye gelirse kendini kapatır.
Sabit 29 FPS veriyor.
1-termal macun.
2-termal ped.
3-fan temizliği.
Tamamen aynı şey, 30 fps ve 60 arasında dağlar kadar fark var. 60 fps gormediyse 30 rahatsız etmez ama benim gibi iyi PC si olup 30 fps ps4 oynarsa ciddi hayal kırıklığı yaşayabilir.

Sabit 29 FPS veriyor.
1-termal macun.
2-termal ped.
3-fan temizliği.
Hocam şimdi kendimin değil PS'dan da PC gibi anlamam hiç yapmıyım ben o işleri o zaman odayı havalandırarak falan oynarım yani pek kurcalamadan, Ragnarok'da 29 FPS'den düşmez umarım ısınırsa falan çünkü onun PS'sinde ara sıra FİFA'da falan kasma oluyordu nedense Ragnarok de ağır oyun olunca ondan dedim.

Tamamen aynı şey, 30 fps ve 60 arasında dağlar kadar fark var. 60 fps gormediyse 30 rahatsız etmez ama benim gibi iyi PC si olup 30 fps ps4 oynarsa ciddi hayal kırıklığı yaşayabilir.
Umarım rahatsız etmez. Bide şöyle bişey var ben 2018 i ilk PS4 de bitirdiğimde bu PS4 ün 30 FPS olması olaylarını bilmiyordum sonra öğrendim o zaman psikolojik olarak öyle düşünmeye başladım aslında psikolojiyle alakalı bir olay hiç öğrenmesem PC'de 30 FPS oynasam bile yavaş gelmeyecekti bu FPS olayları biraz aldatıcı aslında şimdi bende sizin gibi düşünüyorum diye rahatsız eder ederse.

Playstation'larda kasma problemi hiç yaşamadım. Bir problem olacağını sanmıyorum. Özellikle Sony özel oyunlarında optimizasyon çok iyi oluyor. PS4 sabit 30 FPS verir. Her oyununda olduğu gibi bir kaç istisna var tabi ama onlara girmiyorum. Ses çıkması bir problem teşkil etmez. Fan sesi oluyor çıkan ses. Soğutmak için o da. 4-5 senelik PS4'üm var. Çok temiz kullandım mesela tozlanma vs hiç yok. Isınma problemim yok fakat bazen fan sesi biraz yükseliyor. Onda da oyunun sesinden duymuyorsunuz zaten.
Bu arkadaş PS4'ünü hiç temizlememiştir zannetmiyorum. FİFA'da bazen kasma oluyordu anlamamıştım. Arkadaş belkide tozunu falan almadığından vb. olmuştur onunda 4-5 senelik.

Son düzenleme:
Tamamen aynı şey, 30 FPS ve 60 arasında dağlar kadar fark var. 60 FPS gormediyse 30 rahatsız etmez ama benim gibi iyi PC'si olup 30 FPS PS4 oynarsa ciddi hayal kırıklığı yaşayabilir.

PS4'e sahip olmadığınız için bilmiyorsunuz büyük ihtimalle arada çok fark var PS4'te 30FPS= PC'de 60FPS gibi düşünün.

PS4'e sahip olmadığınız için bilmiyorsunuz büyük ihtimalle arada çok fark var PS4'te 30FPS= PC'de 60FPS gibi düşünün.
Hocam o kadar değil ya PS4'de ağır oluyor ama PS4 e özel grafik ayarları ve optimizasyonun düzgünlüğü biraz 30 FPS hissini azaltıyor. Hala şüpheliyim PS4 e almaya değer mi değmez mi konusunda.

Benim deneyimlediğimde PS4 mat kasa cuh1216a sersisinde yüksek fan sesi cıkmadı PS4 Pro CUH7116 da yüksek fan sesi cıkdı. Bazı PS4 Slim'lerde cuh2116a orta ve yüksek fan sesi cıkdı.

Mat PS4’te sorunsuz, kasmasız takılmasız çalışıyor. CUH’unu bilmiyorum ama çıktıktan 1-2 ay sonra almıştım, ilk 1 veya 2 seridendir o yüzden, televizyonun sesini bastıracak bir fan sesi çekmedi dikkatimi.

Benim deneyimlediğimde PS4 mat kasa cuh1216a sersisinde yüksek fan sesi cıkmadı PS4 Pro CUH7116 da yüksek fan sesi cıkdı. Bazı PS4 Slim'lerde cuh2116a orta ve yüksek fan sesi cıkdı.
Pro da performans moduna mı almıştınız normal mi? Performans modunda daha yüksek FPS veriyor ya daha mı çok zorlanıyor acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı