God of War Ragnarök Yakında Piyasaya Sürülebilir

Ben God of War 2018'in gelmiş geçmiş en iyi oyun olduğunu iddia etmiyorum şahsen fakat eleştiriyorsanız bir temelinizin olması gerekiyor. Oyunu hem PC hem konsolda oynamış ve sevmiş milyonlarca insan varken kanıt olarak hakkında yapılan incelemelere bakabilirsiniz. Kendi bölümünde tartışmasız en iyi oyunlardan biri olduğu ayrıca tescillenmişken burada gelip abartılıyor falan diyerek üstüne birbirleriyle uzaktan yakından alakası olmayan iki oyunu yan yana getirerek kıyaslarsanız bir şeyi kanıtlayamazsınız. Elden Ring ve God of War aynı kategori oyunlar değiller önce bu ayrımı bilmeniz lazım sonra yorum yapın. Kıyaslasanız bile God of War her karşılaştırma da zaten kazanır. Gerçekten şaşırmıyorum hayatımda gördüğüm en zehirli oyuncular muhtemelen Souls like kitlesidir.

Son düzenleme:
Ben God of War 2018'in gelmiş geçmiş en iyi oyun olduğunu iddia etmiyorum şahsen fakat eleştiriyorsanız bir temelinizin olması gerekiyor. Oyunu hem PC hem konsolda oynamış ve sevmiş milyonlarca insan varken kanıt olarak hakkında yapılan incelemelere bakabilirsiniz. Kendi bölümünde tartışmasız en iyi oyunlardan biri olduğu ayrıca tescillenmişken burada gelip abartılıyor falan diyerek üstüne birbirleriyle uzaktan yakından alakası olmayan iki oyunu yan yana getirerek kıyaslarsanız bir şeyi kanıtlayamazsınız. Elden Ring ve God of War aynı kategori oyunlar değiller önce bu ayrımı bilmeniz lazım sonra yorum yapın. Fakat gerçekten şaşırmıyorum hayatımda gördüğüm en toksik oyuncular muhtemelen Souls like kitlesidir.
Bana diyorsan ben GoW'u kötülemiyorum zaten. GoW'a overrated dediği için ben de Elden Ring GoW'dan çok daha fazla abartılıyor dedim. İkisi arasında bir karşılaştırma yapmadım.

Bana diyorsan ben GoW'u kötülemiyorum zaten. GoW'a overrated dediği için ben de Elden Ring GoW'dan çok daha fazla abartılıyor dedim. İkisi arasında bir karşılaştırma yapmadım.
Elden Ring abartılmıyor ki. Oyunu çözümlemek uğraş istiyor. Ayrıca gizemli bir havası, muhteşem sanat dizaynı ve boss yapay zekası da inanılmaz. Senin bastığın tuşları okuyorlar. Mesela saldıracak boss, sen yuvarlanarak kaçıyorsun ya saldırıyı bekletiyor ve sonra vuruyor. Çok muazzam bir şey bu. Zaten ilk ana boss ile savaş, anlarsın ne kadar epik bir atmosferde sanki canlı biriyle vs. attığını... Çok epik bir durum oluyor.

Oyunda bol bol çeşitlilik de var. Mesela ruhani varlıklar çağırıyorsun. Kurt, okçu, büyücü... Çok beğendiğim bir oyun.

Oyun sadece zor yani, o kadar.

IGN'de yapılan onlarca oyunun katıldığı devasa ankette yüz binlerce oyuncu tarafından God of War 2018 birinci seçilmişken burada oyunlar hakkında hiçbir bilgisi olmayan birkaç kişinin God of War'a abartılıyor demesi çok komik.
Fanboyların oylamasıydı o. GoW abartı bir oyundur. RDR 2 tokatladı ezdi pestilini çıkardı bunun.

Elden Ring abartılmıyor ki. Oyunu çözümlemek uğraş istiyor. Ayrıca gizemli bir havası, muhteşem sanat dizaynı ve boss yapay zekası da inanılmaz. Senin bastığın tuşları okuyorlar. Mesela saldıracak boss, sen yuvarlanarak kaçıyorsun ya saldırıyı bekletiyor ve sonra vuruyor. Çok muazzam bir şey bu. Zaten ilk ana boss ile savaş, anlarsın ne kadar epik bir atmosferde sanki canlı biriyle vs. attığını... Çok epik bir durum oluyor.

Oyunda bol bol çeşitlilik de var. Mesela ruhani varlıklar çağırıyorsun. Kurt, okçu, büyücü... Çok beğendiğim bir oyun.

Oyun sadece zor yani, o kadar.
Oyun iyi güzel de, Metacritic 97 hak edecek kadar iyi mi? Yani o kadar yüksek puanı alan oyunlar genelde türün hayranı olmayanlara bile oynatırlar oyunu. Ben Souls-Like oyunların hayranı değilim. 3'ü oynayıp bitirmiştim. 1'i oynarken zorlandım ve benlik olmadığına kanaat ettim. 2 ise anlamsız gelmişti. 3 daha tadındaydı molalarla bir ayda falan bitirdim. Dediğim gibi türün bir hayranı değilim. Sekiro, Nioh gibi oyunları bitiremedim. Bu dediğim Elden Ring içinde geçerli.

God of War ise tadında bir oyun. Güzel bir hikaye, muazzam sinematikler ve oturaklı bir oynanış. Puzzle'lar ne anlamsız zor, ne de ilk okul seviyesinde kolay. İlk defa aksiyon-macera tipinde oyun oynayan birini soğutmaz oyundan mesela. Hani mevzu bu abartılıyor, abartılmıyor denirken.

Oyun iyi güzel de, Metacritic 97 hak edecek kadar iyi mi? Yani o kadar yüksek puanı alan oyunlar genelde türün hayranı olmayanlara bile oynatırlar oyunu. Ben Souls-Like oyunların hayranı değilim. 3'ü oynayıp bitirmiştim. 1'i oynarken zorlandım ve benlik olmadığına kanaat ettim. 2 ise anlamsız gelmişti. 3 daha tadındaydı molalarla bir ayda falan bitirdim. Dediğim gibi türün bir hayranı değilim. Sekiro, Nioh gibi oyunları bitiremedim. Bu dediğim Elden Ring içinde geçerli.

God of War ise tadında bir oyun. Güzel bir hikaye, muazzam sinematikler ve oturaklı bir oynanış. Puzzle'lar ne anlamsız zor, ne de ilk okul seviyesinde kolay. İlk defa aksiyon-macera tipinde oyun oynayan birini soğutmaz oyundan mesela. Hani mevzu bu abartılıyor, abartılmıyor denirken.
Ben bu iki harika oyunu kıyaslamam böyle. Elden Ring ve GoW çok harika oyunlardır. İkisini de çok seviyorum.

Puan abartılmıyor ve hak edecek kadar çok iyi. Elden Ring uçsuz bucaksız, bir o kadar gizemli bir oyun şu an için.

Emin Çıtlak dünyanın videosunu attı ve atmaya da devam ediyor. Ben ise ağırdan alıyorum, sürekli keşif yapıyorum ve zindan dönüyorum. Çok ilginç olaylar dönüyor bazen ve çok güzel oluyor.

GoW 3 dışında tüm GoW serisini de bitirdim, Dark Souls serilerini de bitirdim (hatta 2. oyununu TR'ye çevirdim, o kadar sevdim). Bu iki seri de çok güzel.

Son düzenleme:
O zaman GoW yılın oyunu ödülünü nasıl aldı?
RDR 2 de o yıl 4 dalda ödül aldı. Dikkat edersen, detay seviyesi atın testislerine kadar düşünülmüş, grafikleri belgeseli andıran, şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi yaşayan açık dünyaya sahip olan başyapıt RDR 2'nin; düz ilerlemeli, önüne gelene baltayla vurduğun, klişe puzzle ve aksiyon sahneleriyle dolu 15 20 saatlik sıradan bir aksiyon oyunundan ne kadar üstün olduğunu görebilirsin.

Geri
Yukarı