God of War Ragnarök Yakında Piyasaya Sürülebilir

Oyun anlamında rdr2 daha üstündür bunun zevk ile alakası yok. Bir oyun olarak bakıldığında zevkler dışarıda tutularak rdr2 1-2 gömlek üstün oyundur. Bunu anlamıyorsan ne yapabilirim ?
Sorma o kadar üstünmüş ki anlatamam;
1653649567165.png

1653649602805.png

Hikaye içeriği zayıf mı? 2018 en iyi hikaye anlatımı ödülünü aldı. İnsanlar oyun sonunda göz yaşları döktü. Birkaç boş görev olması hikayeyi zayıf kılmaz. Hatta RDR 2 öyle bir oyun ki, pek çok kişi bitirdikten sonra diğer oyunlardan zevk alamadığını söylüyor.
RDR2’yi bitirdiğimde ben de ağladım. Hatta tekrar oynadım tekrar ağladım. Bu bir şeyi değiştirmez ki? Evet yazılan hikaye güzel, son bölümü çok etkileyici ve üzücü, ancak ana görevleri, diyalogların büyük bölümü, yan görevlerin çok büyük kısmı vs baya yetersiz.

Aslında olay kalitede arkadaşlar, bunun için tartışmaya cidden gerek yok. Poligon anlamında Red Dead Redemption 2 cidden piyasadaki en iyi iş. Ancak şu da bir gerçek, gerçekçi fizikler, gerçekçi grafikler ve kusursuz animasyonlar bir oyunu en iyisi yapmaya yetmiyorlar.

Eğer tüm bu saydıklarımın bir oyunu iyi yapmaya yeteceğini düşünüyorsanız, sizin için muhtemelen en iyi oyun Red Dead Redemption 2 olacaktır. Ama herkes bu kafayla yaklaşmıyor oyunlara işte, birçoğumuz poligon anlamında üst seviye olan oyunlardan çok daha basitçe düşünülmüş ancak eğlence odaklı olan oyunları daha fazla seviyoruz.

Çünkü asıl olay eğlenmekte, eğer Red Dead Redemption 2'nin ağır karakter animasyonları, gerçekçiliğe yakın fizikleri seni eğlendirmiyorsa o oyun istediği kadar kaliteli olsun sizin için bitmiştir o oyun. Şahsen ELDEN RING tüm bu saydığım konularda Red Dead Redemption 2'nin yanına bile yaklaşamıyor ancak bence RDR2'den çok daha eğlenceli ELDEN RING.

Örneğin ben birçok kişinin aksine GTA 5'i, GTA 4'ten daha fazla seviyor ve başarılı buluyorum. Çünkü GTA 4'ün daha gerçekçi fiziklere sahip olması, onu otomatik olarak 5'ten daha iyi yapmıyor ki. GTA 5 bence çok daha eğlenceli bir yapım, bu da benim gözümde o oyunu daha iyi bir iş yapmaya yetiyor işte. Sonuçta biz oyunları eğlenmek için oynuyoruz, kalite kontrol yapmak için değil.

Ayrıca Red Dead Redemption 2'nin görev yapısının da çok iyi olmadığını söylemek istiyorum, görevlerin birçoğu atla 10 dakika birilerini takip edip konuşmaları dinlemekle başlıyor ve genelde öyle de bitiyor. Biz oyunlarda birilerinin ağır ağır gidişini takip etmekten çok sıkıldık, ancak RDR2'nin genel görev dizaynı buna dayanıyor resmen.

Gelmiş geçmiş en iyi açık dünya, en iyi fizikler, en iyi grafikler, en iyi oynanışa sahip en gerçekçi oyun varken; koca oyunda 8 yaratık tipi bulunan, düz ilerlemeli, baltayla önüne gelene vurduğun sıradan bir aksiyon oyununa RDR 2'den üstün mü diyorsun :D? GoW'u daha çok sevebilirsin buna bir şey diyemem ama RDR 2 net bir şekilde GoW'dan çok çok üstün bir oyun.

Gelmiş geçmiş en iyi açık dünya, en iyi fizikler, en iyi grafikler, en iyi oynanışa sahip en gerçekçi oyun varken; koca oyunda 8 yaratık tipi bulunan, düz ilerlemeli, baltayla önüne gelene vurduğun sıradan bir aksiyon oyununa RDR 2'den üstün mü diyorsun :D? GoW'u daha çok sevebilirsin buna bir şey diyemem ama RDR 2 net bir şekilde GoW'dan çok çok üstün bir oyun.
Rdr 2 nin en büyük sıkintisi cok yavaş işlemesi bence sırf bu yüzden sıkıcı geliyor.

Abi böyle eleştiri olmaz.

Senin yöntemle eleştireceksek RDR2’de sadece insan var düşman olarak. Ayı, kurt aslan falan bir de. Düz at sürüp yürüyüp ateş ediyorsun 3-4 çeşit de silah var.

Şunu yapmayın işte.

Banada sony para verse bende yılın oyunu yapardım gow'u sen merak etme :D
Bir de bu var yılların komplo teorisi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı