God of War RTX 2070 Armor performansı ve optimum ayarlar

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
God of War almak isteyen kullanıcıların kendi ekran kartları ile bir kıyaslama yapıp, çıkarımda bulunabilmeleri için böyle bir konu oluşturmaya karar verdim.

Bu yazıda oyunun sunmuş olduğu maksimum grafik ayarlarında DLSS açık ve kapalı olarak RTX 2070 ARMOR model ekran kartının vermiş olduğu performansı ve görsellikten kayıp vermeden maksimum performansı alabilmek için yaptığım optimum ayarları göstereceğim. Burada bulunan bilgilere göre kendi ekran kartınızın hangi ayarlarda ne performans vereceğini aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz.

Test yaptığım sistem;
- MSI RTX 2070 ARMOR
- Intel i5 9600K
- G.Skill SniperX 2x8 GB 3600MHz
- Seagate Baracuda 1 TB 7200 RPM (SSD bulunuyor fakat HDD üzerine kurdum.)

Testler 1920x1080 çözünürlüğünde yapılmıştır ve NVIDIA'nın God of War için çıkardığı grafik sürücüsü ile güncellenmiştir. DLSS açık olan ayarlarda kalite seçeneğindedir.

(PrintScreen ile ekran görüntüsü aldığımda oyun direkt fotoğraf modu gibi klasöre kaydettiği için FPS takip ettiğim ASUS GPU Tweak II arayüzü görünmüyordu, bu sebeple bazı görselleri telefon ile çektim.)

Oyunun sunmuş olduğu maksimum ayarlar şu şekilde:

maksimum ayarlar.png

Ultra ayarlar ve DLSS kapalı bir şekilde God of War:

Ultra Ayarlar DLSS kapalı.jpeg

Ultra ayarlar ve DLSS açık bir şekilde God of War:

Ultra Ayarlar DLSS açık.jpeg

Görsellikten kayıp vermeden en performanslı şekilde oyun deneyimi aldığım optimum ayarlarım:

Optimum ayarlar.png

Optimum ayarlar ve DLSS kapalı bir şekilde God of War:

Önerdiğim ayarlar DLSS kapalı.jpeg

Optimum ayarlar ve DLSS açık bir şekilde God of War:

Önerdiğim ayarlar DLSS açık.jpeg

Son düzenleme:
Oyun pahalı ya, acaba 960 nasıl performans verir merak ediyorum.

2GB VRAM olarak almam büyük hata oldu. 6. senesinde artık dokunmaya başladı iyice.
1050Ti olarak aynı güçte ama VRAM'den zararım oluyor.

Geri
Yukarı