God of War Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

...
O bizim ülkemizdeki durumla alakalı. Yoksa 1080p 30 FPS için RX 570 önerilmiş. Oyun çıktığında 5. yılına girecek bir ekran kartından söz ediyoruz.

@29028, buyur yorumunu sunabilirsin. Nedir komik olan? Ülkemizde dolar bu seviyeye gelmişse dış güçler mi sorumlusu? Satıcılar böylesine tuhaf fiyatlardan ürünler satıyorlarsa faiz lobisi mi olaylara karışmış? Alım gücümüzü şer odakları mı belirliyor? RTX 3080 bu ülkede, bu fiyattan satılıyorsa ve alıcısı da varsa ülkeyi oluşturan tüm etmenler sorumludur.

Bak 1600 birime alınabilen ürün, burada 30000 birim. He ekran kartıyla ilgili gülmüşsen 2018 yılında çıkış yapmış Online olmayan AAA bir oyunu, 1080p'de 30 FPS şeklinde RX 570 ile oynayabiliyorsan sıkıntı yoktur. Burada 30 FPS'i baz alma. Custom ayarlar ve FSR ile o FPS'i elbet yükseltirsin. Yani açıklarsan dinlemek isterim. Merak ettim.

Son düzenleme:
@Uchiha Shisui Olay bizim ülkemiz ile ilgili durum değil. Oyun yapımcısı PC tarafında uğramamış, bak 2018 RDR 2 gibi oyunlara onlar bile daha düşük ekran kartı ne istiyor? Direkt oyunu Pc'e çevirmişler sunmuşlar işte. GTA Trilogy gibi optimizasyon sorunlu demek ki yüksek gereksinimler istemiş, 1080p de 30FPS RX 570 bile zor almış.

Beklediğimden daha iyi gereksinimler şaşırdım, 300 dolarlık pc high ayarda rahat oynatıyor daha ne! Umarım düzgün port edilir de PC konforunda daha keyifli oynarız 👍

@SunSet Yalnız RDR2 çıktığı zaman yüksek ayarlarda zamanın en iyi kartı olan 2080Ti bile 60-70 arası FPS veriyordu, hatırlatırım. Ultra ayarlarda oynayamıyordu kimse. Yani önerilen sistem gereksinimlerine bakmamak lazım. Daha düşük ekran kartı istiyor diye, o kart ile düzgün çalışmayabiliyor maalesef.

PC'ye çevirip sunmayı Rockstar'dan kimse daha iyi yapamaz bu arada (bkz. GTA IV ) :) RDR2'de aynı şekilde berbat çıkmıştı. DLSS ve güncellemeler ile toparladılar.

@Uchiha Shisui Doların artmasından ben mi sorumluyum? Yada dış ülkeler mi sorumlu? Bana ne yükleniyorsun? Konu başlığı "God of War Sistem Gereksinimleri" içerisindeki ekran kartı ülkede var yada yok banane? Yada 5/10/20/50 yıl sonra gelecekmiş yokmuş ülkede banane? Konuyu siyasete çekmene gerek yok.

Almanya, İngiltere, Rusya ve Fipinler'de arkadaşlarım var. Ülkede teknoloji olarak TV'den tut bilgisayar bileşenlerine kadar ne(ler) yok farkındayım. (Bunun için ayrıca liste tutuyorum)

Senin burada alacağın RTX 3080 ekran kartı 50K ile satılıyor. Amerika'da $1899'dan başlıyor. Bundan da banane?

İsyanın niye bana onu anlamadım :)

@Uchiha Shisui Olay bizim ülkemiz ile ilgili durum değil. Oyun yapımcısı PC tarafında uğramamış, bak 2018 RDR 2 gibi oyunlara onlar bile daha düşük ekran kartı ne istiyor? Direkt oyunu Pc'e çevirmişler sunmuşlar işte. GTA Trilogy gibi optimizasyon sorunlu demek ki yüksek gereksinimler istemiş, 1080p de 30FPS RX 570 bile zor almış.
4-5 yıllık ekran kartları üzerinden 1080p'de Recommended almış. Grafikleri ortada bir oyundan söz ediyorsunuz. RX 550 mi olsaydı? Siz orada belirli ayarlarla ve FSR ile zaten FPS artışı sağlarsınız. RDR2'yi de RX 580 ile oynamıştım. İnce ayarlarla ancak yüksek kare hızı alabiliyordum. 2022 yılında gayet normal.

@Uchiha Shisui Doların artmasından ben mi sorumluyum? Yada dış ülkeler mi sorumlu? Bana ne yükleniyorsun? Konu başlığı "God of War Sistem Gereksinimleri" içerisindeki ekran kartı ülkede var yada yok banane? Yada 5/10/20/50 yıl sonra gelecekmiş yokmuş ülkede banane? Konuyu siyasete çekmene gerek yok.

Almanya, İngiltere, Rusya ve Fipinler'de arkadaşlarım var. Ülkede teknoloji olarak TV'den tut bilgisayar bileşenlerine kadar ne(ler) yok farkındayım. (Bunun için ayrıca liste tutuyorum)

Senin burada alacağın RTX 3080 ekran kartı 50K ile satılıyor. Amerika'da $1899'dan başlıyor. Bundan da banane?

İsyanın niye bana onu anlamadım :)
O zaman niye güldünüz? Buyurun açıklayın. Ben de bilgileneyim.

Çıkış yılına uygun olarak, gayet makul sistem gereksinimleri. 4K için 60 FPS'ten söz ediyoruz bu arada. O yüzden 3080 önerilmesi normal. Daha aşağısı önerilse o zaman garip olurdu zaten :)
En azından 2080 veya 2080 Super olsaymış biraz daha iyimser bir tablo çizmiş olurdu. Açıkçası 3080'nin bu oyunda (eğer ki performans optimizasyonu başarılı olursa) 4K'da 60FPS'i çok rahat aşacağını düşünüyorum.

@Uchiha Shisui, görüşlerine neredeyse tamamen katılıyorum, yalnız bu 1080P@30FPS olayı biraz sanki abartı gibi geldi bana yani bilemiyorum belki de doğrudur ama işin işine FSR desteği vs de girince uygun ayarlarla 60FPS deneyimi yakalanabilir gibime geliyor. Çünkü bu tablonun bir benzeri AC Valhalla'da da vardı ama 1060 6G/RX580'ler ortalama 50-60 FPS civarında render yapabiliyordu, neyse bekleyelim bakalım nasıl bir oyun olacak..

@WTC Rockstar PS'de iyi yapamıyor optimizasyonu. Ha yine oynanabilir oluyor ama Pc'de daha iyi yapıyor sanki. Forza Horizan 5 gibi oyunlar ne güzel optimizasyon yapıyor. MX gibi ekran kartlar bile oynuyor oyunu. :)

RDR 2 en yüksek ayarlar 2k çözünürlük falan olur hocam. Zaten burada en yüksek ayarlar 2k ve 4k ekran için güzel sistem gereksinimleri ama düşük sistemler(ben) düşük ayarda 720p'de mi oynayacağım yani, benim GPU GTX 960'dan iyi gerçi ama bir bakalım nasıl performans olacak. AMD FSR gelirse tüm ekran kartlar ile biraz daha iyi FPS almamız gerek. Zaten PS'den Pc'e gelen oyunlardan çok iyi optimizasyon beklemiyorum Rockstar hariç. :)

En azından 2080 veya 2080 Super olsaymış biraz daha iyimser bir tablo çizmiş olurdu. Açıkçası 3080'nin bu oyunda (eğer ki performans optimizasyonu başarılı olursa) 4K'da 60FPS'i çok rahat aşacağını düşünüyorum.

@Uchiha Shisui, görüşlerine neredeyse tamamen katılıyorum, yalnız bu 1080P@30FPS olayı biraz sanki abartı gibi geldi bana yani bilemiyorum belki de doğrudur ama işin işine FSR desteği vs de girince uygun ayarlarla 60FPS deneyimi yakalanabilir gibime geliyor. Çünkü bu tablonun bir benzeri AC Valhalla'da da vardı ama 1060 6G/RX580'ler ortalama 50-60 FPS civarında render yapabiliyordu, neyse bekleyelim bakalım nasıl bir oyun olacak..
Tahminim 1080p'de size sunulan çoğu ayarı köklediğinizde 30 FPS alıyorsunuz. Ama işte o abartı ayarları bir düzenleyio FSR ile de desteklerseniz 60 FPS olmaması içten değil. Horizon Zero Dawn'ı da 1660 Ti ile güzelce ayarlayarak 60 FPS üstünde oynamıştım.

Bence optimizasyon beklenenden çok daha iyi olacak. Önerilen sistemleri yüksek tutmuş olabilirler. Days Gone muhteşem optimizeye sahipti mesela. Sony PC'ye yeni yeni açılmaya başladığı için optimize konusunda titiz olacaktır diye düşünüyorum. Hele ki GOW gibi bir markayı zedelemek istemezler. Milyonlarca alıcısı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı