God Of War'a ilerleyen zamanlarda Türkçe dublaj desteği gelir mi?

Ne alakası var çok saçma bir yorum C2 İngilizce ne alaka hikayeyi tam anlamak lazım görevleri yapmak adam kes öldür geç değil hikaye oyunları bana göre değil enazından şu an God of War'ın dillerine baktım Fransızca var İspanyolca var Portekiz portekicesi Brezilya portekizcesi bile var Türkiye'nin neden olmasın fiyatlar yükseldi alım gücü düştüde eskidende Türkçe seslendirme gelmiyorduki.

Hocam ryse son of Rome da neden yok sizce.

Çünkü günümüzdeki Crytek ile Crysis zamanındaki Crytek aynı değil.

CEO'su farklı.

@emirhannk yorumu anlayabildiğinizi zannetmiyorum. 2013'te PSP'den GoW Chains of Olympus, Ghost of Sparta oynarken bile hikayeyi anlıyordum. Okulda verilen eğitim bile oyunu anlamaya yetiyor, neyden bahsediyorsunuz siz?
İngilizcem A2 iken ben Türkçe altyazı aramıyordum. Bugüne kadar hiçbir oyuna yama kurma gereksinimi duymadım. Hazıra alıştıkça insana rahat geliyor tabi. Dünya da zaten Türkçe işliyor. 😀

Cevat yerli başka bir kardeşine devredip teknoloji şirketi açmış olması lazım

@emirhannk yorumu anlayabildiğinizi zannetmiyorum. 2013'te PSP'den GoW chains of olympus, ghost of sparta oynarken bile hikayeyi anlıyordum. Okulda verilen eğitim bile oyunu anlamaya yetiyor, neden bahsediyorsunuz siz?
İngilizcem A2 iken ben Türkçe alt yazı aramıyordum. Bugüne kadar hiçbir oyuna yama kurma gereksinimi duymadım. Hazıra alıştıkça insana rahat geliyor tabii. Dünya da zaten Türkçe işliyor. 😀

Yani kaliteli bir Türkçe dublaj olması ne sorun yaratır ayrıca oyun yapımcılarının artık Türk oyuncuları da düşüncesini istemenin ne zararı var ayrıca gerçekten saçma ve amacı boş bir düşünce içerisindesiniz belirtmek isterim.

Uncharted 1-2-3, thieves Collection, infamous: Second son, The Last of Us part ll ve part l.

İnfamous first light da dahil Uncharted 4-kayip miras. Killzone Shadow fall. Şu İngilizce öğrenme muhabbetini bıraksanız mı artık ya. Adamlar Arapça yapıyor saçma sapan dilleri bile koyuyorlar Türkçeyi koymuyorlar kalkıp da korsan demeyin. Korsan olayı olsa en başta Rusça'yı eklemezler hadi dublaj yok bari alt yazı koyun be. Adamlar kendi dillerinde oynuyorlar da biz niye oynayamıyoruz diye sormanız lazımken gidip İngilizce öğrenin diyorsunuz.

Yani kaliteli bir Türkçe dublaj olması ne sorun yaratır
Tabi canım yapacak ekip gökten iniyor para da musluktan akıyor. 😂
Türk oyuncuları da düşüncesini istemenin ne zararı var
Satış miktarı da aynı düşünce içinde. 😀
gerçekten saçma ve amacı boş bir düşünce içerisindesiniz belirtmek isterim.
İngilizce öğrenmeden iyi yerlere gelmeyi nasıl planlıyorsunuz?
Ülkenin durumu zaten belli, oyunların fiyatları ortada, satışlar ortada bir de bunların üzerine Türkçe dublaj bekleniyor. Yapımcı buradan herhangi biri olsa bu durumdaki bir ülke için emin olun o dile çevirmezdi, başkaları aynı şeyi neden bizim için yapsın ki? 🙂

@emirhannk yorumu anlayabildiğinizi zannetmiyorum. 2013'te PSP'den GoW Chains of Olympus, Ghost of Sparta oynarken bile hikayeyi anlıyordum. Okulda verilen eğitim bile oyunu anlamaya yetiyor, neyden bahsediyorsunuz siz?
İngilizcem A2 iken ben Türkçe altyazı aramıyordum. Bugüne kadar hiçbir oyuna yama kurma gereksinimi duymadım. Hazıra alıştıkça insana rahat geliyor tabi. Dünya da zaten Türkçe işliyor. 😀
İnsanların Türkçe dil desteği istemesine neden bu kadar karşı çıktınız anlamadım açıkçası. Çok fazla İngilizce bilmeyen birisi elbette sadece izleyerek az çok oyundan bir şeyler anlar, ama Türkçe altyazı ya da dublajlı bütün replikler, bütün detaylar daha akılda kalıcı olacaktır.

İnsanların Türkçe dil desteği istemesine neden bu kadar karşı çıktınız anlamadım açıkçası. Çok fazla İngilizce bilmeyen birisi elbette sadece izleyerek az çok oyundan bir şeyler anlar, ama Türkçe altyazı ya da dublajlı bütün replikler, bütün detaylar daha akılda kalıcı olacaktır.
Oyunlarda kullanılan İngilizce aman aman değil ki zaten Kratos yavaş ve tane tane konuşuyor. Birçok oyun karakteri böyle konuşmaz, aynı oyundaki Mimir bile böyle net konuşmuyor.
Altyazı elbette olmalı, dublaj kadar masraflı değil ama ısrarla dublaj istemek biraz abartı oluyor. GoW istisnalardan belki, Kratos'u seslendirmek kolay değil. O dublaj ekibini bulmak, bunu baştan sona yapmak, masrafları sizce Türkiye'deki satış miktarları bunları karşılar mı? 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı