God of War'ı PC de nasıl buldunuz?

Yahu adam oyunu, optimizasyonunu nasıl buldunuz diye sormuş, siz RDR2 ile kıyaslayıp bir de tartışıyorsunuz 😄. İkisi de farklı klasmanlarda ve son derece başarılı oyunlar.

@yellowgamer Oyunun optimizasyonu gayet iyi bana göre. 2060'lı sistemde Ultra - optimize ayarlarda yağ gibi akıyor.

Kasmaması gerekiyor. En azından Ultra oynatmasa bile orijinal ayarlarda +60 FPS oynatır o sistem. Fakat RAM tek kanal değildir umarım?

Hocam 16 GB RAM var ayarlar hepsi high da fidekty FX vs açmadım bulanıklaşıyor gibi geliyor görüntü. 50 FPS alıyorum fakat FPS droplar giriyor ara ara bu durumda can sıkıyor.

Ayarları high yerine orijinal alın.

Hocam çözüm bu değil. Oyun stabil olarak FPS'i sağlaması lazım yüksek seviye kartlardada bu sorunları yaşayanlar var. Days Gone'ın optimizasyonu bana göre daha iyi hiç drop olmuyordu mesela stabil Ultra ayarda 60 FPS alabiliyordum.

Hocam çözüm bu değil. Oyun stabil olarak FPS'i sağlaması lazım yüksek seviye kartlardada bu sorunları yaşayanlar var. Days Gone'ın optimizasyonu bana göre daha iyi hiç drop olmuyordu mesela stabil Ultra ayarda 60 FPS alabiliyordum.

Ben yaşamıyorum dediğiniz sorunu bilemiyorum fakat ayarları en sona alıyorsanız dediğim gibi kasacaktır. Ekran kartınız yeterli değil. Ayarlar bölümünde ne kadar VRAM harcadığını gösteriyor oyun. Oradan bakarsanız görürsünüz eğer 4 GB üzeriyse drop olur. 3 GB fazla geçmemesi lazım.

Geri
Yukarı