GoDaddy vs Wix

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Arkadaşımla bir teknoloji blogu açmak istiyoruz. İçerisinde teknolojiye dair paylaşacağımız incelemeler haberler gibi içerikler olacak. Bunlardan hangisini seçmek fiyat/performans konusunda daha iyi olur? GoDaddy sanırsam sınırsız depolama veriyor ve daha hesaplı. Yıllık ödeme yapabilecek kadar büyük bir bütçemiz yok. O yüzden GoDaddy biraz daha bizim için mantıklı olacak. Sizce hangisini tercih etmemiz daha doğru olur ? Ayrıca ilerleyen süreçte bu sitelere ihtiyaç duymadan site açabilmek için nelere ihtiyacımız var? İkimiz de web geliştirme için önemli olan dilleri öğrenmeye başladık. Anladığım kadarıyla bir sunucu bilgisayara ihtiyacımız var. Devamı hakkında bir fikrim yok.

Eğer ilerlerseniz GoDaddy ve Wix kullanmayın kendi sitenizin URL'sini lisansını alın ve başka firmadan hosting alın çünkü saydıkların cidden çok giriş siteler.

GoDaddy'i tercih etmeniz durumunda, bir süre sonra sizi büyük hüsrana uğratacağını düşünüyorum. Paketleri oldukça pahalı ve tüm ek modifikasyonlar için ücret talep ediyor. Beş senelik Metin Yazarlığı ve İçerik Editörlüğü yapan bir insan olarak, iki ay önce Kişisel Gelişim alanı üzerine blog sitesi açtım. Hosting ve domain'i Cenuta'dan aldım. Fiyatları piyasaya göre yerinde ve müşteri hizmeti diğer firmalara nazaran çok çok başarılı. Domain ve Hosting toplamda 160 liraya 1 seneliğine aldım, firma konusunda kesinlikle pişman olmazsınız. Sorunsuz, kaliteli, profesyonel ve performanslı bir hizmet almak istiyorsanız Cenuta'dan uygun paketlere göz gezdirebilirsiniz. İyi günler.

Domain, hosting ve wordpress yeterli. Programlama dili öğrenmenize gerek yok yani.
Wordpress dışında bir alternatifimiz yok mu ? Herhangi bir yere bağlı olmak istemiyoruz tamamen kendimiz yapmak istiyoruz.
Eğer ilerlerseniz GoDaddy ve Wix kullanmayın kendi sitenizin URL'sini lisansını alın ve başka firmadan hosting alın çünkü saydıkların cidden çok giriş siteler.
Sanırım ilerleyeceğiz. Fakat ilerleyince nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyoruz. HTML ve CSS gibi diller öğrenmeli miyiz ? Yoksa üstteki arkadaşın dediği doğru mu ? Kendi sitemizin URL ve Lisansını nasıl alabiliriz ? Başa firmadan hosting almak derken onu da biraz açıklayabilir misiniz ?

Wordpress dışında bir alternatifimiz yok mu ? Herhangi bir yere bağlı olmak istemiyoruz tamamen kendimiz yapmak istiyoruz.

Sanırım ilerleyeceğiz. Fakat ilerleyince nasıl bir yol izleyeceğimizi bilmiyoruz. HTML ve CSS gibi diller öğrenmeli miyiz ? Yoksa üstteki arkadaşın dediği doğru mu ? Kendi sitemizin URL ve Lisansını nasıl alabiliriz ? Başa firmadan hosting almak derken onu da biraz açıklayabilir misiniz ?
Wordpress açık kaynak kodlu ve desteklenen bir yazılım. Bir yere bağlı olmuyorsunuz zaten. Bana göre çok hızlı ve SEO açısından yeterli seviyede.

Wordpress kullanan büyük teknoloji siteleri:
- Shiftdelete
- Technopat

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı