Göktaşı inceleme için nereye gönderilir?

Meteoradam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uzay ve astronomi
Arkadaslar selamlar.
Elimde meteor parçaları mevcut. Bu parçaları nereye satabilirim? Veya incelenmesi için nereye verebilirim?
Gorseller altta mevcut.
20200702_231445.jpg
20200702_231449.jpg
20200702_231454.jpg
20200702_231522.jpg

Bunların meteor parçaları olduğuna emin misin peki? NASA’nın bu kadarcık şeye de geleceğini flan sanmıyorum. Letgo'dan sat diyeceğim de kim alır veya kim inanır bilemem. Evinde hoş duracak bir yere koyabilirsin.

Bunların meteor parçaları olduğuna emin misin peki? NASA’nın bu kadarcık şeye de geleceğini flan sanmıyorum. Letgo'dan sat diyeceğim de kim alır veya kim inanır bilemem. Evinde hoş duracak bir yere koyabilirsin.

Aynen hocam gerçek bir göktaşı bulma olasılığı bayağı düşük bazı meteor parçaları da değerli olmadığı için satılmıyor sıradan göktaşı olabilir.

Öncelikle taşın meteorit olduğuna kanaat getirmemiz gerekiyor. Meteoritler önemli miktarda dünya dışı demir ve nikel içerir, bu nedenle olası bir meteoriti tanımlamanın ilk adımı mıknatıs testidir.

Sonraki test ise sürtünmeden oluşan yanıkların olmasıdır. Benim gördüğüm kadarıyla var. Ama yanık mı başka bir şey mi anlayamıyorum resimlerden.

Bildiğim testler bunlar ama yinede meteorit olduğunu anlamak için çok kapsamlı testler yapılması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı