Gökyüzünde Üst Üste 3 Tane Yıldız Oluşması

Typer31

Hectopat
Arkadaşlar gece saat 23:00'da doğuya doğru baktım ve üst üste 3 yıldız vardı böyle dip dibe değil bildiğiniz aralarında boşluk olup üst üste 3 tane yıldız ondan sonra göz yanılması sandım. Abim falan da gördü 30 dakika sonra kalktım bir daha baktım bu sefer 3'ü aynı yerde değillerdi.

Hani sabah saat 9 ile 10 arasında iken güneş orada olur ya aynı onun gibiydi yer değiştirmişlerdi ancak 30 dk'da nasıl bu kadar hızlı yer değiştirebiliyor anlamadım. Bir de o mısır piramitleri ile alakası yok bunlar baya bildiğiniz; nokta gibilerdi baya belli oluyorlardı. Ne olabilir sizce teleskopum yok ki göreyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazen oluyor özellikle deprem öncesi. Ancak bu oldu diye illaki deprem olacak diye bir şey yok. Youtubeden aratırsanız Deprem ışıkları diye büyük ihtimal bulursunuz.

Yok o ışıklar değil üst üste 3 tane yıldız sabit duruyolar ve hareket ederkende yine sabit duruyolar ( onlar hareket etmiyor dünya dönüyor ) Bu yıldızları Hiçbiryerde bulamadım ancak bize yakın olduklarını tahmin ediyorum.

Gördüğünüz 3 yıldız Büyük Ayı takımyıldızı' dır.

resim.jpg

Olabilir ama bunlar bildiğiniz dimdik " : "şeklinde hiç sapma yok 30 dk sonra ise dünya hareket ettiği için yukarıdaydı ve yine sıralı bir şekildeydi bence bunlar hani güneş sisteminin etrafında dönen gezegenler gibi belirli bir zamanda böyle oluyolar ve bu hayatımda ilk defa gördüğüm ş
ey.

Bahsettiğiniz yıldızları bende çok sık görüyorum merak ettiğimden araştırmıştım isimleri Mintaka, Alnilam ve Alnitak bu 3 yıldız avcının kemeri oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı