Gökyüzündeki yıldızların kayma süresi nedir?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, gökyüzünü uzun uzun seyretmeyi çok severim ama genelde gökyüzüne bakarken hep 1 yıldız görüyorum yavaş yavaş kayarak kayboluyor fakat yıldızların kayma süresi 1 2 saniye değil mi? Bunun cevabını her zaman merak ettim ama hiç araştırma fırsatım olmadı.

hocam tam anlamadım yıldız kaymasını diyorsanız kayan şey yıldız değil göktaşı. yıldız görmemenizin sebebide hava kirliliğinden havanın daha temiz olduğu bir yerden köy vb. gibi daha net görunuyor

bir keresinde mersin civarında bir köyde kalmıştım tam yerini bilmiyorum ama gökyuzunde takım yıldızları,gaz devi, galaksiler herşey çok net görunuyordu muhteşem bir goruntuydu.

Bir keresinde Mersin civarında bir köyde kalmıştım tam yerini bilmiyorum ama gökyuzunde takım yıldızları, gaz devi, galaksiler her şey çok net görunuyordu muhteşem bir goruntuydu.

Işık yoksa normal İstanbul'da 10 15 saatligine elektrik kesilmişti gece terasta uzanıp gökyüzüne bakınca bütün yıldızları görüyordum.

Işık yoksa normal İstanbul'da 10 15 saatligine elektrik kesilmişti gece terasta uzanıp gökyüzüne bakınca bütün yıldızları görüyordum.
yerleşimden baya uzakta dağın başında bir yerdi zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı