Gölgeli Alanlara Baktığınızda Sanki Etrafı Titriyormuş Gibi Görünmesi

Ahaha hocam bende bazen unutuyorum zaten onları aklıma geldiğinde ortaya çıkıyor gibi bir şey bazen ama. Genelde hep aklımda olduğu için fark ediyorum herhalde. Bir de doktor gitmiş Vitreus Opasiteleri diye tanı koymuş. Özellikle gözlerin sağlam diyen adam. Ve bu ilerleyen dönemlerde bana sıkıntı çıkarıcak. Yarın gidip rica edeceğim tanıyı değiştirmesi için.

Sağ gözümdekilerden biri böyle. Eki Görüntüle 510165
O bir göz kusuru, çoğu insanda mevcut bu durum. Gözdeki kimyasalların yansıması sonucu oluşuyor diye biliyorum. Güneşli günlerde gök yüzüne baktığınız zaman, rahatlıkla görebilirsiniz bu durumu.

Herhangi bir göz kusurunuz var mı? Miyop veya Hipermetrop gibi.

O bir göz kusuru, çoğu insanda mevcut bu durum. Gözdeki kimyasalların yansıması sonucu oluşuyor diye biliyorum. Güneşli günlerde gök yüzüne baktığınız zaman, rahatlıkla görebilirsiniz bu durumu.

Herhangi bir göz kusurunuz var mı? Miyop veya Hipermetrop gibi.
Yok hocam. Sadece sol gözümde 0.50 astigmat var.

Ahaha hocam bende bazen unutuyorum zaten onları aklıma geldiğinde ortaya çıkıyor gibi bir şey bazen ama. Genelde hep aklımda olduğu için fark ediyorum herhalde. Bir de doktor gitmiş Vitreus Opasiteleri diye tanı koymuş. Özellikle gözlerin sağlam diyen adam. Ve bu ilerleyen dönemlerde bana sıkıntı çıkarıcak. Yarın gidip rica edeceğim tanıyı değiştirmesi için.
İyi olur. Sorun kalmadı sanırım :D

Aynen hocam. Doktora rica ettik. Sağolsun tamam değiştirin tanıyı demiş asistanına. Değiştirdim dedi ama hala eski tanı görünüyor. E nabız hangi zamanlarda güncelliyor kendini acaba.

Visual snow sendromunu araştırmanızı tavsiye ederim. Titreşimli görüntünün kaynağı bu olabilir.
Ayrıca siyah uçuşan cisimler (vitreus dejenerasyonu) bende de başlamıştı hemen sonrasında ise karıncalı titreşimli görüş başladı gözlerimde (visual snow sendromu)

Oysa doktorlara kalırsa gözlerimde sorun yok.

Merhaba arkadaşlar. Daha önce Bu konuda yaşadığım göz kuruluğuyla ilgili sorunumu anlatmıştım. 3-4 hafta önce gözlerime doktorun verdiği damlayı döktükten sonra bayağı bir yanmıştı ve hemen ılık suyla yıkamıştım. Sonrasında sağa sola bakarken sola baktığım sırada göz pınarımın orası sanki bıçakla kesilmiş gibi acıdı. Tabi ne olduğunu anlamadım. Bir iki gün dinlendim ve sonrasında o ağrı sızı gitmiş gibiydi. Doktora anlattım durumu bir sorun yok gözlerinde sadecel allerji ve kuruluk var. Sen bu damlaları kullan diyerek yeni damlalar verdi. Ardından geçen günlerde sanki baktığım gölgeli yerlerde bakış açımın kenarında kalan yerler titriyormuş gibi oluyordu. Göz tansiyonu ölçümü yaptırdığımda 20/19 çıkmıştı. Başka bir doktor muayene etti ve gözlerimde sorun olmadığını ve tüm damlaları bırakmam gerektiğini söyledi. Damlaları bıraktıktan sonraki süreçte göz tansiyonum 16/16 gibi normal seviyelere düştüğü halde ne o titremeler gitti ne de sol gözümdeki bahsettiğim sızı. Ayrıca uzun mesafeli araba dahi kullanamıyorum gözlerim yanıyor arabanın camını kapalı tutarsam. Bilgisayarı 5-10 dk dan fazla kullanamıyorum. TV'ye sürekli bakamıyorum. Ayrıca uçuşan siyah gölgecikler de cabası. Sanki gün geçtikçe büyüyorlar. Doktorlar bir şey yok deyip duruyorlar. Ben mi delirdim yoksa doktorlar mı baştan savıyor. Bir türlü anlayamadım bu işi. Gerçekten maddi ve manevi olarak darlandım artık. İnsanlara derdimi anlatmaya çalışıyorum sanki anlamamak için inat ediyorlar gibi.
Eki Görüntüle 510134
Sanki bu üstte çizdiklerim gölge gibi görünüyorlar. Alttakilerde şeffafa yakın bir şekilde beliriyorlar. Ve hepside görüşüme ışığa vs etki ediyorlar. Mesela sağdaki o büyük olan ışıklı bir şeye bakarken geçsin ışığı sanki gözümüm içine yansıtıyor.

Bana bir çıkar yol söyleyin. Bir gece oyun oynamayla insan böyle mi olur?
Eki Görüntüle 510135mesela buraya bakarken de perdeler ve kartonpiyerler titriyormuş gibi oluyor.

Bende onlardan çok fazla var sende sadece 2 tane varsa iyi.
Geçtimi lütfen cevap verin?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı