Rehber Görev Çubuğu Simgelerini Ortalama

261538

Megapat
Makaleler
98
Görev çubuğundaki simgeleri ortalamak isteyenler için ufak bir rehber.

Görev çubuğuna sağ tıklayın > Araç çubukları > "Bağlantıları" aktif edin.

1.png

Görev çubuğuna sağ tıklayın ve kilitlemeyi devre dışı bırakın.

2.png

Görev çubuğuna gelen "Bağlantılar" kısmını en sol tarafa taşıyın.

3.png

En sola taşıdıktan sonra alt simgeler sağ tarafa gelecek onları da kenarındaki kısa çizgiden orta kısıma taşıyın.

4.png

Görev çubuğuna sağ tıklayın > "Metni ve Başlığı göster" ayarlarının tikini kaldırıp, görev çubuğunu kitleyi aktif edin.

5.png

Sonuç bu şekilde olacaktır.

6.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam ben bir şey sormak istiyorum. Windows 10 açılırken karşımıza gelen o "Hoş Geldiniz" ekranını atlatmak mümkün mü? Bazı sistem videolarında görüyorum adam açarken direkt masaüstü geliyor. Bu mümkün müdür?

Mümkün ama zor işlemleri var. Özellikle sistem editlemesi yapanlar daha iyi bilir bunları. ISO editleyip paylaşıyorlar ya onlar.
Görev çubuğundaki simgeleri ortalamak isteyenler için ufak bir rehber.

Görev çubuğuna sağ tıklayın > Araç çubukları > "Bağlantıları" aktif edin.

Eki Görüntüle 485467

Görev çubuğuna sağ tıklayın ve kilitlemeyi devre dışı bırakın.

Eki Görüntüle 485468

Görev çubuğuna gelen "Bağlantılar" kısmını en sol tarafa taşıyın.

Eki Görüntüle 485469

En sola taşıdıktan sonra alt simgeler sağ tarafa gelecek onları da kenarındaki kısa çizgiden orta kısıma taşıyın.

Eki Görüntüle 485470

Görev çubuğuna sağ tıklayın > "Metni ve Başlığı göster" ayarlarının tikini kaldırıp, görev çubuğunu kitleyi aktif edin.

Eki Görüntüle 485471

Sonuç bu şekilde olacaktır.

Eki Görüntüle 485472

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunsuz bir şekilde yaptım teşekkürler. Farklılık olsun biraz hep solda olmasın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Simetri takıntısından dolayı hakikaten tam ortalayamadım. Ama görev çubuğu simgelerini daha büyük yapmayı öğrenmiş oldum. Ayrıca görsel seçenekler, araç çubuklarına sağ tıklayınca gözüküyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Simetri İçin Görev Çubuğunu Kilitleyin. Olur.

Geri
Yukarı