Çözüldü Görev çubuğunda TUR yazısı çıkmıyor

• Konuyu başlatan DNA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 554
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Önceki Windows 11 kurulumunda ayarlardan klavye eklediğimde değiştirmek için sağ altta TUR yazısı çıkıyordu ve kaybolmuyordu. Bunda çıkmadı. Bir gün CS:GO'ya girdiğimde fark ettim ki ekranın üstünde dil seçenekleri çıkıyor. Hemen ayarlara gittim ve onu sağ alta almayı başardım. O gün TUR yazısı hep sağ altta çıkmaya devam edecek diye düşünmüştüm ama bilgisayarı kapatıp açtığımda TUR yazısı yoktu. Tüm ayarları kurcaladım, yapmadığım şey kalmadı. Bir türlü TUR yazısını kalıcı olarak orada tutamıyorum. CS:GO'ya girince TUR yazısı beliriyor ve klavye değiştirebiliyorum. CS:GO'ya girmeden bunu çözmenin bir yolu yok mu?

Çözüm
Dil ve bölgenin neresinde seçenekler var?

Tamam şimdi buldum. Sanırım dilin seçeneklerine girdiniz. Şimdi tekrar Japonca indirirken sağ altta yazı çıktı. Yarın bilgisayarı açtığımda kaybolacak mı diye bakacağım. Muhtemelen kaybolur ama...
Screenshot_1.jpg
Önceki Windows 11 kurulumunda ayarlardan klavye eklediğimde değiştirmek için sağ altta TUR yazısı çıkıyordu ve kaybolmuyordu. Bunda çıkmadı. Bir gün CS:GO'ya girdiğimde fark ettim ki ekranın üstünde dil seçenekleri çıkıyor. Hemen ayarlara gittim ve onu sağ alta almayı başardım. O gün TUR yazısı hep sağ altta çıkmaya devam edecek diye düşünmüştüm ama bilgisayarı kapatıp açtığımda TUR yazısı yoktu. Tüm ayarları kurcaladım, yapmadığım şey kalmadı. Bir türlü TUR yazısını kalıcı olarak orada tutamıyorum. CS:GO'ya girince TUR yazısı beliriyor ve klavye değiştirebiliyorum. CS:GO'ya girmeden bunu çözmenin bir yolu yok mu?
12.jpg

Ayarladınız mı ?

Tamam şimdi buldum. Sanırım dilin seçeneklerine girdiniz. Şimdi tekrar Japonca indirirken sağ altta yazı çıktı. Yarın bilgisayarı açtığımda kaybolacak mı diye bakacağım. Muhtemelen kaybolur ama...

Ben Windows'u İngilizce kullanıp iki farklı klavye türü kullandığım için bende yazıyor fakat sizde tek klavye düzeni varsa dediğiniz gibi oluyor olabilir. Orada yazmasını pek bir amacı yok tek düzen kullanıyorsanız.

Screenshot_1.jpg

Çözüm
Ben Windows'u İngilizce kullanıp iki farklı klavye türü kullandığım için bende yazıyor fakat sizde tek klavye duzeni varsa dediğiniz gibi oluyor olabilir. Orada yazmasını pek bir amacı yok tek düzen kullanıyorsanız.
En son iki klavye yaptığımda da çıkmıyordu. Şimdi tekrar yükleyince çıktı. Kaybolur mu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı