Görev çubuğundaki uygulamalar silindi ve ayarlar çalışmıyor

Hylex

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda şüpheli davranışlar seziyorum az önce Spotify silindi ve daha ne silinmiştir bilmiyorum. Dosya gezgininde gezerken ravantivirus diye bir dosya buldum ve içine basdığımda boşdu, nasıl indirmediğim bir "antivirus" bilgisayarıma girebilmişti ki? Ve görev çubuğum biraz tuhaf davranıyor ayarlara girmeye çalışıyorum girmiyor, başlata basıyorum çalışmıyor, Spotify kayboldu (Spotify görev çubuğundaydı) yardım edin lütfen. Bilgisayarımda Avast ve Malwarebytes var, bunu yazarken Malwarebytes'dan tam tarama yapıyorum bu arada Kaspersky nasıl ücretsiz indirebilirim? 30 günlük deneme sürümü olsa bile yeter Kaspersky'ı indirmeye çalıştığımda 199TL falan istiyor, ben demo kullanacağım vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam format atmayı biliyor musunuz? İlk sormam gereken o, ona göre söyleyeceğim.
hayır sadecen ayarlardan yapıyorum windowsun formatı ama onuda yapamam artık bu arada hocam sfc scannow birşey bulmamış ve windows uygulamaları silindi sanırım klasik formatı bilmediğim için windows 10'a düşürüp 11'emi çıkartsam :D
Hocam virus olsun olmasın Windows bozuk, eksik bunu düzeltmem lazım :(

Hocam PC Windows 10 düşürebilirsiniz Windows 11 yükseltebilirsiniz ama her şeyi sıfır olsun gibi isterseniz ben de direk formattan yanayım format her şeyi siler ve sıfır ayarında olur.

Hocam ben mesela PC de Win 8.1 geçtim kafayı yedi PC Windows 7 PC açıkken attım ama onu nasıl yaptığımı hatırlamıyorum yotubda Windows 11 format atma dediğinizde formatın nasıl yapıldığını anlarsınız benim anlatmam bazı yerlerde soru işaretleri bırakıcağı için siz yotubda hem izleyerek bir de yaparsınız hata payı az olur.
win 11 den win 10 döncekseniz bunu kullanabilirsiniz hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de hocam eğer Windows 11 kurmak istiyorsanız bu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hocam kaspersky yüklenirken hata oldu start/menu/advisr..tools/ bölümüne erişilemedi dedi
bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir fln yazdı

Hocam Kaspersky yüklenirken hata oldu start/menu/advisr..tools/ bölümüne erişilemedi dedi.
Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir falan yazdı.

Yüksek ihtimal virüsün gönderdiği sahte bir yazı. Format atmana gerek yok. Kaspersky Rescue Disk rehber yaz Technopat'a çıkanları yap. PC'yi güvenli modda çalıştır.

Geri
Yukarı