Görev çubuğundaki uygulamalar silindi ve ayarlar çalışmıyor

Hylex

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda şüpheli davranışlar seziyorum az önce Spotify silindi ve daha ne silinmiştir bilmiyorum. Dosya gezgininde gezerken ravantivirus diye bir dosya buldum ve içine basdığımda boşdu, nasıl indirmediğim bir "antivirus" bilgisayarıma girebilmişti ki? Ve görev çubuğum biraz tuhaf davranıyor ayarlara girmeye çalışıyorum girmiyor, başlata basıyorum çalışmıyor, Spotify kayboldu (Spotify görev çubuğundaydı) yardım edin lütfen. Bilgisayarımda Avast ve Malwarebytes var, bunu yazarken Malwarebytes'dan tam tarama yapıyorum bu arada Kaspersky nasıl ücretsiz indirebilirim? 30 günlük deneme sürümü olsa bile yeter Kaspersky'ı indirmeye çalıştığımda 199TL falan istiyor, ben demo kullanacağım vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format son çare.

Kaspersky recorvery falan çok zor görünüyor direk Windows 10'a geçsem ya da bir şekil Windows 11'den format atsam virüs silinirmi virüs görünmez ya da yok ama kendi kendine Windows silinemez bir de o olay olmadan önce Avast'dan bildirim gelmişdi virüs bulmuş 2 tane karantinaya aldı nerede olduğuna baktım SysWOW64 müydü ne Windows dosyalarına karışmıştı sonra yeniden başlattım hiç panik yapmadım o sırada bir uygulama kuruyordum AdGuard güvenilir bir uygulama ama pek takmadım yeniden başlattım geldim bu oldu.
windows düzgün çalışsa işim daha kolay olucak

Bilgisayarında yüklü ne AV varsa kaldırıp alttaki raporu paylaş.

Geri
Yukarı