Görev yöneticisi açınca CPU düşmesi

• Konuyu başlatan AT7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B

AT7

Kilopat
Makaleler
6
Evet arkadaşlar kaç gündür bu sorundan muzdaribim. Sorunun nedenini bugün buldum. Acaba artan hava sıcaklığı mı, yüklenen son güncellemeler mi diye düşünürken bugün sorunu buldum. Problem şu ki görev yönetici kapalıyken fanların hızlı, sistemin ısınması sonrasında görev yöneticisini açtığımda ise düzelmesi. Büyük ihtimalle virüs var ve bu virüs diğer virüslere benzemiyor. Kaç program kullandıysam Malwary, Kaskpesery hepsinde sonuç aynı virüsü bulamıyor. Ne yapmam lazım? Format atmam şu an için mümkün değil sistem daha çok yeni zaten.

Konuyu biraz daha netleştirebilir misiniz? Görev yöneticisini açmadan önce kasanızdaki fanların hızlı dönmesi dışında ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz? Anormal sıcaklık değer GPU'da mı CPU'da mı? Görev yöneticisini açmadan önceki sıcaklık ile açtıktan sonraki sıcaklığı yazar mısınız? Oyun oynuyorsanız anormal fps düşüklüğü var mı? Youtube'dan ekran kartınızın oyunlardaki performans testine bakıp aradaki fps farkını yazın.

Ben de görev yöneticisine girdiğimde fanlar hızlanıyordu çünkü açılırken, CPU kullanımı artıyordu. Açılınca da yavaşlıyordu.

Oyun oynamıyorum dostlar. Görev yöneticisini açmadan önce sıcaklık yüksek fanlar hızlı çalışıyor. Açtığımda ise her şey normale dönüyor.

Oyun oynamıyorum dostlar. Görev yöneticisini açmadan önce sıcaklık yüksek fanlar hızlı çalışıyor. Açtığımda ise her şey normale dönüyor.
Cihaz yükteyken görev yöneticisini açarsanız cihazın yükü kısmen hafifler. Bahsettiğiniz fanın yavaşlaması ısının düşmesi bundan dolayıdır. Yük altında fan sesi ve ısınma sorununuz için kaliteli nano termal macun ve fan temizliği yapın.

Cihaz yükteyken görev yöneticisini açarsanız cihazın yükü kısmen hafifler. Bahsettiğiniz fanın yavaşlaması ısının düşmesi bundan dolayıdır. Yük altında fan sesi ve ısınma sorununuz için kaliteli nano termal macun ve fan temizliği yapın.
Bilgisayar yeni olmasa öyle yapacaktım işte yeni olunca da pek kullanmadım.
Güncel!!!
Update!!!

Son düzenleme:

Geri
Yukarı