Görev yöneticisinde bulunan System nedir?

Helvetios

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar görev yöneticisini her açtığımda System adında bir uygulama ile karşılaşıyorum sürekli olarak CPU tüketiyor ve CPU tüketimi sürekli değişkenlik gösteriyor ama yüzde 15 geçmiyor. Acaba bir virüs bulaşmış olma ihtimali var mı dosya konuma gidince "ntoskrnl" diye bir uygulamaya gidiyor. Microsft Defender kullanıyorum tam tarama yapıyorum ama bir şey bulmuyor. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• System.png
    System.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 880
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar görev yöneticisini her açtığımda System adında bir uygulama ile karşılaşıyorum sürekli olarak CPU tüketiyor ve CPU tüketimi sürekli değişkenlik gösteriyor ama yüzde 15 geçmiyor. Acaba bir virüs bulaşmış olma ihtimali var mı dosya konuma gidince "ntoskrnl" diye bir uygulamaya gidiyor. Microsft Defender kullanıyorum tam tarama yapıyorum ama bir şey bulmuyor. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sence ne olabilir kanka?

Adı üstüne sistem. Bilgisayarın, işletim sistemin.

Eğer bilgisayar biraz yük altındaysa o CPU kullanımı normal.

Bir görevi sonlandıra basın bakalım ne oluyor test ederiz.

Şaka maka ama yani arkadaşın dediği gibi sistem.

Bir görevi sonlandıra basın bakalım ne oluyor test ederiz.

Şaka maka ama yani arkadaşın dediği gibi sistem.
Zamanında yük altındayken çok CPU kullandığı için ilk dediğin şeyi yaptım.

Sonra anladım neyin ne olduğunu.

Bir arada bende öyle çok harcıyorlar diye abim kapat şunları bakalım ne olacak dedi. Sonrasında görev çubuğu falan gitmişti :D.

Aynen öyle oluyor. Oturumu aç kapa yapınca veya bilgisayarı restartlayınca düzeliyordu.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama sürekli arkada bu kadar çalışıp cpu yemesi normal mi onu anlamadım. Bilgisayar yük altında değil boşta iken bile sürekli resimdeki oranlarda cpu kullanıyor. Yaklaşık 2 ay önce bu şekildeydi defender zararlı yazılım bulduktan sonra cpu tüketimi yüzde 1 lerde seyrediyordu hep. Yaklaşık 2 hafta önce bilgisayara format atınca gene gelip karşıma çıktı.

Cevaplarınız için teşekkür ederim ama sürekli arkada bu kadar çalışıp cpu yemesi normal mi onu anlamadım. Bilgisayar yük altında değil boşta iken bile sürekli resimdeki oranlarda cpu kullanıyor. Yaklaşık 2 ay önce bu şekildeydi defender zararlı yazılım bulduktan sonra cpu tüketimi yüzde 1 lerde seyrediyordu hep. Yaklaşık 2 hafta önce bilgisayara format atınca gene gelip karşıma çıktı.

Process Lasso indirip, System'i bulup sağ tık yapıp,
Priority>Always>Normal
seçeneğini işaretlerseniz 0,4 seviyelerine düşebilir.

Eğer işe yararsa lütfen cevap yazın.

SecRetion tavsiyen için teşekkür ederim ama bir şey fark ettim. Monster kontrol merkezini açmamla beraber system cpu kullanımı artıyor. Normalde yüzde 1'lerde seyrediyor Neden böyle bir şey yapıyor anlamıyorum.

Geri
Yukarı