Çözüldü Görev yöneticisinde GT 740M ekran kartı gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KeremMCR

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Ekran kartı sürücülerini falan yükledim. Her şey gayet normalken bir anda bilgisayar :( mavi ekran verdi. Tekrar başlatılınca ekran kartı driverları yerinde duruyordu ama sağ tıklayınca NVIDIA Denetim Masası gözükmüyordu. Görev Yöneticisi > performans kısmında ekran kartım gözükmüyordu.

DDU uygulamasını yükledim çalıştırdım sonra PC yeniden başladı ekran kartı driverlarını yükledim ama bir türlü olmadı.
Şu anda ne görev yöneticisinde ekran kartım var ne de sağ tıklayınca NVIDIA Denetim Masası.
Yardımcı olursanız çok sevinirim (bu arada aygıt yöneticisinde ekran kartım gözüküyor üzerinde ünlem yok.)

PC özellikleri.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 740 m
İşlemci: Intel'i 5 4200.
RAM: 4 GB.
PC: Casper Nirvana nb 15.6

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    80,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    92,7 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    12,3 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bu bağlantıdan indirin ve kurun. Bir sorun halinde fotoğraf çekip bize gönderin.

NVIDIA'nın orijinal (NVIDIA drivers) sitesinden indiriyorum.

O zaman tekrar bir deniyeyim,
Sizi bilgilendireceğim.

DirectX üzerinden ekran kartınız gösterilmiyorsa tanımlanmamış olabilir. Şu adımları izleyin;
Windows + r
devmgmt.msc
Orada görüntü bağdaştırıcılarına basın ve ekranı bize atın.
Arkadaşlar bilgisayara format attım. Ekran kartı sürücülerini falan yükledim. Her şey gayet normalken bir anda bilgisayar :( mavi ekran verdi. Tekrar başlatılınca ekran kartı driverları yerinde duruyordu ama sağ tıklayınca NVIDIA Denetim Masası gözükmüyordu. Görev Yöneticisi > performans kısmında ekran kartım gözükmüyordu.

DDU uygulamasını yükledim çalıştırdım sonra PC yeniden başladı ekran kartı driverlarını yükledim ama bir türlü olmadı.
Şu anda ne görev yöneticisinde ekran kartım var ne de sağ tıklayınca NVIDIA Denetim Masası.
Yardımcı olursanız çok sevinirim (bu arada aygıt yöneticisinde ekran kartım gözüküyor üzerinde ünlem yok.)

PC özellikleri.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 740 m
İşlemci: Intel'i 5 4200.
RAM: 4 GB.
PC: Casper Nirvana nb 15.6

Hangi mavi ekranı veriyordu hatırlıyor musunuz?
Ayrıca DxDiag bölümünden ekran bölümüne girdiğinizde ekran kartınız gözüküyor mu?

Driverı nereden kuruyorsunuz? GPU-Z indirerek kontrolünü sağlar mısınız?

Bu bağlantıdan indirin ve kurun. Bir sorun halinde fotoğraf çekip bize gönderin.

NVIDIA'nın orijinal (NVIDIA drivers) sitesinden indiriyorum.

O zaman tekrar bir deniyeyim,
Sizi bilgilendireceğim.

DirectX üzerinden ekran kartınız gösterilmiyorsa tanımlanmamış olabilir. Şu adımları izleyin;
Windows + r
devmgmt.msc

Çözüm
GPU-Z'yi indirdim ekran kartına böyle.

Driver kurulu değil.

Windows + r
devmgmt.msc

Bunu uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı